معرفی و دانلود کتاب سر‌سختی: قدرت اشتیاق و پشتکار

عکس جلد کتاب سر‌سختی: قدرت اشتیاق و پشتکار
قیمت:
۶۹,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سر‌سختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سر‌سختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سر‌سختی: قدرت اشتیاق و پشتکار

خواندنی، گیرا و واقعاً مشوق. ایده‌های کتاب سر‌سختی قدرت آن را دارند که تحصیل، مدیریت و سبک زندگی افراد را دگرگون کند. آنجلا داکورث در اثر خود که در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و آمازون نیز قرار گرفته است، به همه کسانی که به دنبال موفقیت هستند، نشان می‌دهد که راز موفقیت به اندازه‌ای که به اشتیاق و استقامت بستگی دارد، به استعداد وابسته نیست.

درباره کتاب سرسختی:

داکورث همراه با بیان داستان زندگی خود، به عنوان دختری که همواره عبارت «تو نابغه نیستی!» را از پدرش می‌شنیده ولی اکنون یک فرد موفق و پیشرو در زمینه روانشناسی موفقیت و مشاوره کسب‌وکار است، نشان داده که برای موفقیت، ترکیب ویژه‌ای از اشتیاق و مداومت بلندمدت ضروری است.

آنجلا داکورث (Angela Duckworth) در کتاب سرسختی (Grit)، شما را همراه خود به وضعیت‌هایی شدیداً چالش‌برانگیز، نظیر دوره‌های آموزش ویژه نظامی، آموزش مدارس با شرایط بسیار بد، آزمون‌های ملی و ... برده و نشان می‌دهد که چگونه با ارزیابی هزاران مصاحبه با افراد موفق در زمینه‌های مختلف، به این راز موفقیت پی برده است.

کتاب سرسختی جزء بهترین کتاب‌های کسب و کار 2016 و پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و آمازون در زمینه روان‌شناسی کاربردی و کسب و کار است. این اثر همچنین نامزد جایزه گودریدز برای بهترین کتاب غیرداستانی در سال 2016 نیز شده است.

اهمیت کتاب سرسختی باورنکردنی است. در این کتاب با تجسم عمیقی از پشتکار آشنا می‌شوید که ره‌آورد عشق، هدفمندی، حقیقت وجود و اشتیاق بی‌امانی است که تنها هنگام آزمون‌های سخت آشکار می‌شود. به‌علاوه، این کتاب شیوه‌ی پرورش صبورانه و منظم و مطالعه درباره‌ی انعطاف‌پذیری را در بر می‌گیرد؛ خصوصیتی که می‌تواند به همه‌ی شما بیاموزد چگونه به هدفتان برسید. شاهکار آنجلا داکورث هر دو جهان‌ را می‌پیماید و چنان نکات ظریف و دقیقی ارائه می‌دهد که تابه‌حال هرگز نخوانده‌اید.

این کتاب ویژگی کلیدی افرادی را توصیف می‌کند که به بهترین شکل از آن بهره می‌برند. سرسختی الهام‌بخش هر کسی خواهد بود که آن را می‌خواند تا برای هدفی سخت به آن پایبند بماند؛ هدفی که برایش اشتیاقی بی‌حد‌و‌مرز دارد.

ضمن آموزنده، سرگرم‌کننده و حتی تغییردهنده زندگی بودن، «سرسختی»، کتابی است که نشان می‌دهد زمانی که در شرایط چالشی و سقوط هستید، در ذهن شما چه می‌گذرد و چه چیزی باعث ایجاد تمایز می‌شود. چیزی که استعداد و یا شانس نیست، بلکه قدرت اشتیاق و پشتکار فرد است!

افتخارات کتاب سرسختی:

- نامزد جایزه گودریدز برای بهترین کتاب غیرداستانی در سال 2016
- جزء فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و آمازون
- جزء فهرست بهترین کتاب‌های کسب‌وکار در سال 2016

نکوداشت‌های کتاب سرسختی:

- کتاب کسب و کاری که باید برای سال 2016 بخوانید. (Forbes)

- کتاب رهبری برای خواندن سال 2016. (The Washington Post)

- یکی از داغ‌ترین کتاب‌های غیرداستانی تأثیرگذار. (The Wall Street Journal)

- دهه‌هاست که روان‌شناسان در جست‌وجوی راز موفقیت‌اند، اما داکورث کسی است که آن را یافته. او نه‌تنها این راز را، بلکه شیوه‌ی رسیدن به آن را هم افشا می‌کند. (دنیل گیلبرت، نویسنده‌ی کتاب مواجهه با شادی)

- این کتاب فوق‌العاده مهم است. ما میلیون‌ها سال است که در افسانه‌ی استعدادهای ذاتی گرفتار شده‌ایم. آنجلا داکورث راهنمایی‌مان می‌کند تا درک واقعی‌تری از شیوه‌ی رسیدن به اهدافمان پیدا کنیم. ما به او بسیار مدیونیم. (دیوید شنک، نویسنده‌ی کتاب نابغه‌ی درون همه‌ی ما)

- آمیزه‌ای از دانش غنی، داستان‌های جذاب، نثرِ درخور و لطیف و نمونه‌های شخصی جذاب. بدون ذره‌ای تردید، این کتاب تحول‌آفرین‌ترین و عالی‌ترین کتابی است که امسال خوانده‌ام. (سونیا لایبومیرسکی، استاد دانشگاه کالیفرنیا)

کتاب سرسختی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به مغز شما راه پیدا می‌کند؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد. برای مربیانی که خواستار موفقیت فرزندان هستند، خواندن این کتاب یک ضرورت است. اگر در پی موفقیت در کسب‌وکار و زندگی شخصی‌تان هستید، این اثر را از دست ندهید.

با آنجلا داکورث بیشتر آشنا شویم:

آنجلا داکورث استاد روان‌شناسی دانشگاه پنسیلوانیا و برنده‌ی فلوشیب مک‌آرتور در سال 2013 است. آنجلا به‌طور تخصصی درباره‌ی سرسختی و دیگر ویژگی‌های پیش‌بینی‌کننده‌ی موفقیت در زندگی تحقیق می‌کند. او که قبلاً معلم ریاضی مدارس راهنمایی و دبیرستان بود، به‌تازگی آزمایشگاه شخصیت را تأسیس کرده که سازمانی غیرانتفاعی با مأموریت پیشبرد علمی و عملی توسعه‌ی شخصیت در کودکان است.

در بخشی از کتاب سرسختی می‌خوانیم:

وقتی تدریس تمام‌وقت را شروع کردم، بیست‌وهفت سال داشتم. ماه‌ها پیش از آن، شغلم را در شرکت مَک‌کینزی ترک کردم؛ شرکت مشاوره‌ی مدیریتی بین‌المللی و مشهوری که دفتر نیویورکِ آن چندین طبقه از یک آسمان‌خراش شیشه‌ای آبی‌رنگ در مرکز شهر را اشغال کرده بود. همکارانم از تصمیم من کمی گیج شدند. چرا باید شرکتی را ترک می‌کردم که بیشتر هم‌سن‌و‌سال‌هایم برای کار کردن در آن جانشان را هم می‌دادند؟ شرکتی که مدام خودش را به‌عنوان یکی از هوشمند‌ترین و تأثیرگذارترین شرکت‌های جهان مطرح می‌کرد؟

آشنایان فکر می‌کردند که من به‌دنبال شغلی هشت‌ساعته و سبک زندگی آرام‌تری بودم، اما هر معلمی می‌داند هیچ کاری سخت‌تر از این شغل در دنیا نیست. پس چرا شغلم را ترک کردم؟ مهم‌تر از همه این‌که وقتی شغل مشاوره را به‌جای تدریس انتخاب کردم، راه را اشتباه رفته بودم. من در تمام مدت کالج، برای دانش‌آموزان مدارس دولتی تدریس می‌کردم. بعد از فارغ‌التحصیلی، برنامه‌ی تقویت تحصیلی رایگان را شروع کردم و دو سال هم آن را اداره ‌کردم. سپس وارد دانشگاه آکسفورد شدم و مدرکم را در رشته‌ی علوم اعصاب گرفتم و درباره‌ی مکانیسم‌های عصبی اختلالات خواندن تحقیق کردم. پس وقتی تدریس را شروع کردم، احساس ‌کردم که به مسیر درست برگشته‌ام.

بااین‌حال، این گذار ناگهانی بود. ظرف تنها یک هفته نظرم درباره‌ی حقوقم از «جدی؟! واقعاً همین‌قدر به من حقوق می‌دهند؟!» به «وای! معلم‌های این شهر چطور زندگی می‌کنند؟!» تغییر کرد. حالا شامم به ساندویچی تبدیل شده بود که موقع تصحیح برگه‌ها با عجله می‌خوردم و نه سوشی‌هایی که به هزینه‌ی مشتریان مک‌کینزی سفارش می‌دادم. با همان خط متروی قبلی سر کار می‌رفتم، اما از مرکز شهر می‌گذشتم و شش ایستگاه پایین‌تر به‌سمت جنوب پیاده می‌شدم. به‌جای کت‌ودامنی خوش‌دوخت و مروارید و کفش‌های سبک زنانه، کفش‌های مناسبی می‌پوشیدم که بتوانم همه‌روزه از آن استفاده کنم و لباس‌هایی می‌پوشیدم که اگر گچی شدند، برایم مهم نباشد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش 1: سرسختی چیست و چرا مهم است
فصل 1: حضور به‌موقع
فصل 2: نگذارید استعداد گمراهتان کند
فصل 3: تلاش دوبرابر استعداد مهم است
فصل 4: چقدر سرسخت هستید؟
فصل 5: سرسختی رشد می‌کند
بخش 2: رشد سرسختی از درون به بیرون
فصل 6: علاقه
فصل 7: تمرین
فصل 8: هدفمندی
فصل 9: امید
بخش 3: رشد سرسختی از بیرون به درون
فصل 10: پرورش سرسختی در فرزندان
فصل 11: میدان‌های تمرین سرسختی
فصل 12: فرهنگ سرسختی
فصل 13: جمع‌بندی
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سر‌سختی: قدرت اشتیاق و پشتکار
نویسنده
مترجمسمانه سیدی
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات336
زبانفارسی
شابک978-600-96843-5-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سر‌سختی

علی مردانی
۱۳۹۶/۶/۶
میشه گفت این کتاب بیشتر از همه به درد ما ایرانی‌ها میخوره... چرا که سال‌هاست با تفکر مخرب نابغه بودن و اتکا به پیشینه تاریخی که چیزی ازش نمونده دست از تلاش کشیدیم و فقط اسم فرهنگ برامون باقی مونده.. درسته ما ایرانی‌ها واقعا استعدادهای عالی داریم اما در دوسه قرن اخیر ک زندگی ما به جای تلاش و پشتکار به تقدیر گره زده شده میبینیم که چقد عقب موندیم... این کتاب به نوعی الهام از کتاب اثر مرکب هستش که خوندن اون رو هم به همه دوستان توصیه میکنم... استعداد وقتی ارزشمنده که با مداومت و تمرین تبدیل به مهارت بشه.
مص طفی
۱۳۹۶/۶/۶
کتاب سرسختی، برگردان فارسی کتاب «Grit» است که نتیجه چندین سال تحقیق و پژوهش نویسنده آن، دکتر آنجلا داکورث است. داکورث در طی این تحقیقات، یافته‌هایی جالب و ارزشمند داشت و چند جایزه معتبر جهانی رو بخاطرش دریافت کرد.
کتاب با وجودی که علمی است، ولی به سبکی داستان گونه و روایی بیان شده و گیرایی زیادی و
داره. این کتاب که در سال 2016 منتشر شد، به عنوان بهترین کتاب کسب کار سال 2016 انتخاب شد، پس فقط جنبه روانشناسی نداره و کاملا کاربردیه.
خوندن این کتاب، خصوصا برای مدیران (که افرادی رو مدیریت می‌کنن) و والدین
(که افرادی رو تربیت می‌کنن)، مفید و کاربردیه. برای افرادی هم که به دنبال موفقیت هستن ولی در مسیر اون، استواری کافی ندارن، می‌تونه بهترین همراه و کمک باشه
Ella M
۱۳۹۸/۳/۱۳
همه به من میگفتن تو باهوشی ولی من همچین حسی نداشتم چون هیچ چیز رو با یه بار خوندن یاد نمیگرفتم‌. این باعث شده بود هیچ پیشرفتی در نتیجه هیچ اعتماد بنفسی برام نمونه. تا اینکه این توی یکی از سخنرانی‌های تد با نویسنده این کتاب و ایده حیرت انگیزش برای خودم مواجه شدم. سریع کتاب رو خریدم و خوندم. نقطه عطف زندگی من این کتاب بود. از اونروز دست از تلاش و پشتکار برای رسیدن به اهدافم برنداشتم.
پیشنهاد من به همه خوندن این کتاب بهمراه کتاب طرز فکر نوشته کارول دوک هست. که خوشبختانه کتابراه هر دو کتاب رو با بهترین ترجمه‌اش موجود داره.
حسین جمشیدی
۱۴۰۰/۱/۵
بسیار بسیار کتاب بی نظیر مخصوصا برای افرادی که فکر میکنن رسیدن به موفقیت راه میانبر داره یا برداشتن قدم‌های بزرگ در اینده میتونه اونا رو به اهداف برسونه.
کم کتابی به خوبی کتاب سرسختی انجلا داکورت پیدا میشه که در مورد موفقیت همه جوانب رو بررسی کرده باشه، در کنار همه مزایایی که کتاب داره خود داکورت اشاره میکنه که هنوز کلی تحقیقات وجود داره که میشه در خصوص سرسختی انجام داد.
فاطمه صفری
۱۴۰۲/۷/۱۴
یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که تا به حال مطالعه کردم. پایه کتاب بر اساس تجربه‌ها و تحقیقات محققان بزرگ در زمینه مقایسه سرسختی و استعداد هستش. بسیار محرکه و اثر مطلوب و سازنده‌ای داره. نظر من رو درباره بسیاری از موضوعات عوض کرد و دیدگاه تازه‌ای بهم داد. این کتاب رو به همه کسانی که قصد شروع یک مسیر تازه رو دارن مخصوصا نوجوانان و جوانان توصیه می‌کنم.
فاطمه رئوف
وحید خان
۱۳۹۷/۱۰/۲۱
کتاب خوبیه به ثبات و ادامه دادن مسیر و روشن کردن مسیر موفقیت افراد موفق میپردازه، ترجمش یکم روان تر بود بهتر میشد. در مورد تربیت فرزند هم نکاتی توش هست برای اونا که بچه دارن میتونه موثر باشه.
در کل چکیده کتاب میشه گفت که به ضرب المثل نابرده رنج گنج اشاره میکنه و اونو براتون روشن و تشریح میکنه بامثال‌های مختلف و بیوگرافی.
خوندنش پیشنهاد میشه.
FMmusicco
۱۴۰۰/۲/۲۸
کتاب خیلی خوبی هست، مخصوصا برای افرادی که به دنبال موفقیت هستند و افرادی که با مقایسه خودشون با دیگران از شروع یک کار ناامید میشن.
حتما کتاب رو بخونید و لذت ببرید. با مثال‌های متفاوت و زیادی که نویسنده بیان کرده مطالب رو کامل درک میکنیم و اگر در کتاب عمیق بشیم ما هم واقعا انسان‌های سرسختی خواهیم بود.
Amin Pourashraf
۱۴۰۱/۲/۹
دوستانی که گفتن کتاب باید توی هفتاد صفحه تموم میشد و نویسنده زیادی طولانی‌اش کرده! بدون شک کتاب را نخوندن چون در در بخش دومی کتاب موضوعات بسیار تاثیرگذاری بیان شده!
من این کتاب را پیشنهاد میکنم؛ موضوع کتاب بطور خیلی کلی در مورد اینه که (افراد موفق چطور با ابزار شوق و پشتکار به اهدافشان رسیدند؟)
حسین گرمابی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
خیلی بیش از حد مثال داشت ک به نظرم نویسنده دنبال این بوده حجم کتابش رو ببره بالا اما تعریف کامل و جامعی از سرسختی میگه یعنی سرمایه گذاری روز‌ها هفته‌ها و سال‌ها تمرین چالشی برای رسیدن به هدفی بزرگ یعنی قدرت اشتیاق یعنی بدونی هیچ تمرینی خالی از کاستی نیس و باید دل به دریا بزنی و شروع کنی و ادامه بدی
میرجواد علوی
۱۳۹۷/۱۰/۱۷
استعداد برای ما یک معنی اسطوره‌ای پیدا کرده و نداشتنش به معنی موفق نشدن است در حالی این سخت کوشی و تلاش است همه معادله‌ها را برهم میزند به همه پیش نهاد میکنم این کتاب ویا حداقل سخنرانی خانم داکورث را در سایت تد مشهاده مشاهده کندتا دیدگاهشان درباره استعداد و موفقیت عوض شود.
mis ghanavati
۱۳۹۶/۶/۱۶
باسلام ازکتابراه من واقعا ازمفهوم کتاب لذت بردم هنوز تمامش نکردم ولی بنده مترجم هستم وقتی متن رو میخونم کلی اشکال دستوری داره برگردانها اصلا استاندارد نیست وگویی کار مترجمی مبتدی میباشد درمورد سایر کتب الکترونیکی نیز همین نظر رادارم لطفا رسیدگی بفرمایید باتشکر ازکتابراه
محمد
۱۴۰۲/۶/۲۴
در زندگی باید سرسخت باشی تا به ورژن جدید زندگیت برسی من همچنان در حال جنگیدن با زندگی و راه حل‌هایی برای دور زدن زندگی هستم آنقدر سرسخت تلاش میکنم تا نتیجه درست بگیرم من باور دارم به این حرفم امیدوارم شما هم در زندگی موفق باشید.. عاشق کتاب..
سجاد نصوحیان
۱۳۹۷/۸/۱۸
بسیار کتاب ارزشمندی هست که تحقیقات چند ساله خانم داک ورث رو میتونید بخونید... ترجمه گیتی شهیدی ترجمه خوبی بود و روون... پیشنهاد می‌کنم تد تاک خانم داک ورث رو هم ببینید که اتفاقا در داخل کتاب در مورد سختی‌های ارائش توضیح داده بود
مرتضی صولتی
۱۳۹۷/۹/۱۸
کتاب خوبیه. مطالب گفته شده بیشتر بر پایه تحقیق و آماره. برای هر مطلبی که نویسنده میتونست توی دو الی سه صفحه توضیح بده، بیست الی سی صفحه توضیح داده که کمی کسل کننده است. ترجمه خوبی هم نداره. اما من به مطالب کتاب نمره عالی میدم.
امیر علی گلزاری فرد
۱۳۹۶/۹/۱۹
کتاب خوبیه ولی تو ایران مثل خیلی چیزها ترجمه هم انگار درست شدنی نیست این جور کتابها رو باید پروفسورهای روانشناسی ترجمه بکنند نه مترجم ها
مشاهده همه نظرات 68

راهنمای مطالعه کتاب سر‌سختی

برای دریافت کتاب سر‌سختی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.