دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری نوشته‌ی میچ آلبوم، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز محسوب می‌شود و داستان آن بر اساس رابطه‌ی نویسنده‌ی کتاب با استاد بیمارش «موری شوارتز» شکل گرفته است. موری مرد بیماری است که در روزهای پایانی زندگی می‌خواهد به کمال دست یابد.

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

داستانِ کتاب سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays with Morrie) درباره‌ی رابطه‌ی میچ آلبوم با استادی مطرح و بزرگ در حوزه‌ی جامعه‌شناسی‌ است. دوستی این دو از ایام دانشجویی وی و با شرکت در کلاس‌های روانشناسی و جامعه‌شناسی موری شوارتز شروع شد.

شخصیت اصلی داستان به بیماری سختی دچار شده است؛ این بیماری به تدریج اعضای بدن موری را از کار می‌اندازد و مرگ وی را در پی دارد. موری مرگ خود را پذیرفته، اما او شیفته‌ی تدریس است و تا پایان عمرش برای میچ آلبوم هر سه‌شنبه کلاس برگزار می‌کند تا به او درس زندگی بدهد و درباره‌ی مسائلی مانند دنیا، مرگ، خانواده، بخشش، ازدواج و... صحبت می‌کنند.

رمان جذاب و و خواندنی سه‌شنبه‌ها با موری کتابی شیرین، عمیق و تأثیرگذار است. این رمان اخلاقیات و احساسات را در انسان بیدار می‌کند و شما را به درک عمیقی نسبت به زندگی و شخصیت خودتان می‌رساند.

این کتاب به حدی محبوب شد که در سراسر دنیا در گروه پرفروش‌ترین کتاب‌های سال قرار گرفت و اپرا وینفری نیز بر اساس آن فیلمی تلویزیونی ساخت.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب نحوه‌ی صحیح نگریستن به دنیا را به شما می‌آموزد و برای هر شخصی که می‌خواهد تغییری در خود ایجاد کند، مناسب است.

میچ آلبوم را بیشتر بشناسیم

میچ آلبوم (Mitch Albom)، نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی است و سابقه‌ی مجری‌گری در رادیو و تلویزیون را نیز در کارنامه‌ی کاری خود دارد. وی در سال 1958 در نیوجرسی به دنیا آمد و با نوشتن کتاب سه‌شنبه‌ها با موری به شهرت رسید.

از میان سایر آثار میچ آلبوم می‌توان به مواردی همچون برای یک روز بیشتر، نخستین تماس تلفنی از بهشت، پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید و... اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

- آموزگار بر ابدیت تاثیر می‌گذارد، و هرگز نمی‌توان گفت نفوذش در کجا متوقف می‌شود. (هنری آدامز)
- سرنوشت دامنگیر می‌شود. از آن گریزی نیست. (اودن، شاعر مورد علاقه‌ی موری)
- هر شب زمانی که می‌خوابم، می‌میرم. روز بعد صبح که بیدار می‌شوم تولدی دوباره پیدا می‌کنم. (مهاتما گاندی)

در بخشی از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری می‌خوانیم:

سال 1987 بود. نخستین سال دانشکده را می‌گذراندم. دوران فیلم‌های راکی و موسیقی دیسکو بود. در براندیس در کلاس جامعه شناسی غیر متعارفی نشسته بودم. موری اسمش را فرایند گروهی نامیده بود. هر هفته در خصوص چگونگی شیوه تبادل دانشجویان با یکدیگر صحبت می‌کردیم؛ چگونه در برابر خشم، حسادت و توجه واکنش نشان بدهیم. در کلاس مانند موشهای آزمایشگاهی بودیم. اغلب پیش می‌آمد یکی از دانشجوها به گریه کردن بیافتد. اسم این کلاس را کلاس سوسولها گذاشته بودم. اما استاد موری می‌گفت باید نگاهم را در خصوص این مسائل تغییر بدهم.

در کلاس تمرین‌هایی انجام می‌دادیم. پشت به هم می‌ایستادیم و بعد آنقدر به عقب خم می‌شدیم تا اگر دانشجویی که در پشت ایستاده بود ما را نگیرد به زمین بیفتیم. تمرین دشواری بود. نمی‌توانستیم بیش از چند اینچ خودمان را خم کنیم. بعد از انجام هر تمرین می‌خندیدم. اما سرانجام دختری لاغر و باریک اندام که موهای مشکی بلندی داشت و پلوور سفیدرنگی که ماهیگران می‌پوشیدند برتن داشت، دست‌هایش را روی سینه‌اش گذاشت. چشمانش را بست و بدون هیچ ترس و لرزی به عقب خم شد.

لحظه‌ای گفتم الان است که از پشت به زمین می‌خورد. اما نه، این اتفاق نیفتاد. دانشجویی که پشت سرش ایستاده بود او را گرفت. بعضی‌ها آفرین آفرین گفتند و بعضی دیگر دست زدند.

 ۱۶۷ صفحه، ۷۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6113-02-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

برنامه درسی
برنامه درس
دانشجو
برنامه راه شب
اولین روز ملاقات
کلاس درس
حضور
اولین سه شنبه: دنیا
دومین سه شنبه: افسوس خوردن
سومین سه شنبه: تأسف
برنامه راه شب، بخش دوم
استاد
چهارمین سه شنبه: مرگ
پنجمین سه شنبه: خانواده
ششمین سه شنبه: احساسات
استاد، بخش دوم
هفتمین سه‌شنبه: ترس از پیری
هشتمین سه شنبه: پول
نهمین سه شنبه: عشق
دهمین سه شنبه: ازدواج
یازدهمین سه شنبه: فرهنگ
راه شب، قسمت سوم
دوازدهمین سه شنبه: بخشش
سیزدهمین سه شنبه: یک روز عالی
چهاردهمین سه شنبه: خداحافظی
فارغ التحصیلی

راهنمای دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

برای دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سه‌شنبه‌ها با موری

نظرات کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

Omar Bonyaneh
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
مفاهیمی چون مرگ عشق زندگی و... رو به زبانی ساده بیان کرده و از این سادگی به نظرم تونسته با مخاطب خیلی راحت ارتباط برقرار کنه و از خوندنش لذت ببره.... من که لذت بردم ((اگر بیاموزی که چگونه میمیری می‌آموزی که چگونه زندگی کنی))
نادیا قاسمی
۱۳۹۹/۷/۶
کتاب درمورد دانشجویی است که سالها ازاستاد خود دور بوده وسرگرم زندگی خودش است که به طور اتفاقی بااستادش روبه رومیشود ولی متاسفانه استاد دچاربیماری شده و....... پیشنهاد می‌کنم بخونید
علیرضا عطائی راد
۱۳۹۹/۱۲/۸
خلاصه کتاب توصیه موری به عشق و احترام و خانواده. و رهایی از هر قید و بندی و شادی و ارامشه. به چند صفحه اخر کتاب که رسیدم اشک هایم بی اختیار بند نیومد. بینظیره این کتاب و تاثیر گذار
مشاهد همه نظرات (۹)