دانلود کتاب سواد تألیف در فضای مجازی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سواد تألیف در فضای مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سواد تألیف در فضای مجازی

کتاب سواد تألیف در فضای مجازی تألیف رنی هابز و لوردس اسمیت، مقاله‌ای است که اصطلاح مؤلف دیجیتالی در حوزه‌ی سواد رسانه را بررسی می‌کند.

کتاب سواد تألیف در فضای مجازی (Digital Authorship)، بر اهمیت ارتقای سواد دیجیتالی معلمان و تأثیر سواد رسانه‌ای بر شیوه‌های تدریس مؤلفان دیجیتالی تمرکز دارد. تجهیز دانش آموزان و معلمان مدارس عصر حاضر به سوادآموزی در فضای مجازی، موجب ایجاد تحول در نظام یادگیری می‌شود.

بین دو حوزه‌ی مهم سواد دیجیتالی و شیوه‌های آموزشی مؤلف دیجیتالی، رابطه‌ای وجود دارد که گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود. معلمانی که سواد رسانه‌ای را در حوزه‌ی مؤلف دیجیتالی ارتقا می‌دهند، به مراحل مختلف فرآیند خلاقیت توجه دارند و درک کاملی از به کارگیری نمونه متن‌ها و اصلاح شیوه‌ها در رابطه با قانون کپی رایت و استفاده منصفانه دارند.

رنی هابز (Renee Hobbs) و لوردس اسمیت (Lourdes Smith)، در این مقاله به بررسی هنر داستان‌گویی به صورت دیجیتالی می‌پردازند و اینکه چگونه انواع مختلف تمرینات آموزشی و سیستم عامل‌های دیجیتالی از هویت دانش‌آموزان به عنوان مؤلفین دیجیتال پشتیبانی می‌کنند.

در بخشی از کتاب سواد تألیف در فضای مجازی می‌خوانیم:

فرد خلاق با تجزیه و تحلیل، کیفیت اثر را بازتاب می‌کند، بازبینی یا تغییراتی را انجام می‌دهد یا به صورت کلی تغییراتی را اعمال می‌کند. دانش‌آموزان بازخوردهای مثبت و منفی را از اعضای کلاس و مربی دریافت می‌کنند که بینش خود را در مورد چگونگی درک و تفسیر کار خلاق ارائه می‌دهند. دانش‌آموزان، اثر را براساس باز خورد، بازبینی می‌کنند. فرصتی برای ترکیب رسانه چند وجهی فراهم می‌شود و برای مخاطبان معتبر به اشتراک گذاشته می‌شود و انعکاس اجتماعی در تجربه یادگیری، رخ می‌دهد.

با درک چهار مرحله فرآیند خلاق، معلمان می‌توانند آن‌ها را یاد بگیرند و زمان آموزش و چارچوب را به دانش آموزان بیاموزند تا بتوانند خلاقیت مرتبط با مؤلف دیجیتالی را گسترش دهند. بایستی از دانش‌آموزان جوان‌تر حمایت شود که چگونه به اطلاعات دسترسی داشته باشند، ایده‌ها را کشف کنند، به سؤالات آن‌ها پاسخ دهند، تفسیر و خلاقیت، گام‌های مهمی در فرآیند مؤلف دیجیتالی هستند.

 ۵۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6198-59-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
چکیده
چرا مؤلف دیجیتالی
مسائل مربوط به خلق خلاقیت
فرایند خلاقانه توضیح مثال آموزشی
فرآیند خلاقانه نمونه متن ریمیکس
نتیجه‌گیری
منابع

راهنمای دانلود کتاب سواد تألیف در فضای مجازی

برای دانلود کتاب سواد تألیف در فضای مجازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سواد تألیف در فضای مجازی