دانلود کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)

  • از: سید مسعود طاهری
  • ناشر: انتشارات گنجور
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)

کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) نوشته‌ی سید مسعود طاهری، با نگاهی دقیق و با منابعی معتبر قصد دارد تا شما را با زندگی چهارده معصوم آشنا کند.

چهارده معصوم لقبی است که برای حضرت محمد (ص)، حضرت فاطمه (س) و دوازده امام شیعیان استفاده می‌شود. این عنوان برگرفته از پاکدامنی این چهارده تن است، از نظر شیعیان چهارده معصوم (ع) از تمام گناهان، چه کبیره و چه صغیره و از هر گونه سهو و خطا معصوم هستند.

حضرت محمد (ص) در تورات و برخى کتب آسمانى «احمد» نامیده شده است. از القاب این پیامبر بزرگ می‌توان به: رسول اللّه، مصطفى، نبى اللّه و ... اشاره کرد. حضرت محمد از 40 سالگى به پیامبری برگزیده شده و تا زمان وفات خود جمعاً به مدت 23 سال عهده‌دار امر رسالت و نبوت بود. این پیامبر عظیم‌الشان ضمن رسالت، به مدت ده سال رهبری و زمامداری مسلمانان پس از مهاجرت به مدینه طیبه را بر عهده داشت.

نخستین بانویی که به عنوان همسر حضرت محمد (ص) برگزیده شد، خدیجه بود. حضرت محمد (ص) قبل از رسیدن به مقام پیامبری، در سن 25 سالگى با این بانوى شایسته ازدواج کرد. خدیجه (س) از موقعیت مالی خوبی برخوردار بود و کمک‌های مالی بسیاری در جهت خدمات رسانی به پیامبر اکرم (ص) در اظهار رسالتش کرد.

در بخشی از کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) می‌خوانیم:

از فضایل ویژه حضرت امام علی (ع)، سبقت ایشان در کار‌های خیر است که آن بزرگوار، نخستین فرد ایمان آورنده به پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌باشد.

پس از نخستین وحی الهی و بعثت حضرت محمد بن عبدالله (ص) در غار حرا، وقتی که آن حضرت (ص) از غار حرا رهسپار شهر و خانه خود شد، شرح حال را فرمود و علی (ع) به آن حضرت ایمان آورد و مجری طرح‌ها و یار همراه و دلسوز پیامبر اکرم (ص) در دعوت و مأموریت الهی ایشان بود.

پس از 3 سال دعوت مخفیانه ایشان به اسلام نیز سرانجام پیک وحی فرا رسید و فرمان دعوت همگانی داده شد و باز در مجلس ضیافتی که پیغمبر بزرگ اسلام (ص) برای آشنا کردن و دعوت خویشاوندان نزدیک خود به دین اسلام ترتیب داد، از حاضران سؤال فرمود که: «چه کسی از شما مرا در این راه کمک می‌کند تا برادر و وصی و نماینده من در میان شما باشد؟»، فقط علی (ع) تنها کسی بود که از جای خود بلند شد و پاسخ داد: «ای پیامبر خدا! من تو را در این راه یاری می‌کنم.»، پیامبر (ص) بعد از سه بار تکرار سؤال و شنیدن همان جواب، فرمود: «ای خویشاوندان و بستگان من! بدانید که علی (ع) برادر و وصی و خلیفه پس از من در میان شماست».

 ۸۷ صفحه، ۳۳۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7233-39-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

زندگینامه حضرت محمد (ص)
زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (س)
زندگینامه مولای متقیان حضرت امام علی (ع)
زندگینامه حضرت امام حسن مجتبی (ع)
زندگینامه امام حسین (ع)
زندگینامه امام علی بن حسین (ع)
زندگینامه امام محمدباقر (ع)
زندگینامه امام جعفر صادق
زندگینامه امام موسی کاظم (ع)
زندگینامه امام رضا (ع)
زندگینامه امام محمد تقی (ع)
زندگینامه امام علی نقی (ع)
زندگینامه امام حسن عسکری (ع)
زندگینامه امام مهدی (عج)
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)

برای دانلود کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)

نظرات کتاب سیری در زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)

امیر امیری
۱۳۹۹/۸/۲۱
به نام آنکه آموختن آموخت. متن بسیار شیوا و ساده، در عین حال پر محتوا. آگاهی از هر مطلبی در حوزه دین باعث وسعت دید در زندگی شخصی است، لااقل برای من. خوشحالم و سپاس گذار... اگر کتابی با این محتوای نسبتا کم در این حوزه در باب شیوه زندگی ائمه اطهار علیهم السلام تدوین شود تا صرفا تاریخ محض نباشد البته منظورم نه باب خانواده که در باب مسائل اجتماعی و سیاسی، بسیار عالی خواهد بود. ممنون از زحماتتون
مشاهد همه نظرات (۱)