دانلود کتاب شدن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شدن

کتاب شدن اثر میشل اوباما، در نخستین ماه انتشارش رکورد فروش را شکست! این کتاب که عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا را نصیب خود کرد، زندگی شخصی همسر اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید روایت می‌کند.

میشل اوباما (Michelle Obama) بانوی اول پیشین آمریکا، با استفاده از شیوه‌ای صمیمانه شما را به دنیای خود دعوت می‌کند و از تجربیاتی سخن می‌گوید که شخصیت او را شکل داده‌اند. در واقع کتاب شدن (Becoming Michelle Obama) حکایت سرگذشت زنی است که دشواری‌ها و موانع زندگی را قدم‌ به ‌قدم پشت سر می‌گذارد و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی آینده‌ای روشن برای خود رقم می‌زند.

او در این کتاب بازگو می‌کند که زندگی‌اش را از کجا آغاز کرده. از طبقۀ دوم خانۀ یکی از بستگانش در جنوب شهر شیکاگو، ‌ جایی که به خاطر نرخ بالای جرم و جنایتش مشهور است. اما با تلاش به موفقیت می‌رسد و زندگی ایده آلی برای خود فراهم می‌کند.

این کتاب نوعی داستان رویای آمریکایی است. دختری از یک خانوادۀ فقیر و کارگری که تحصیل در یک دبیرستان خوب پلی می‌شود تا او بتواند به هاروارد راه پیدا کند. درس می‌خواند و وکیل می‌شود و سرانجام از کاخ سفید سر در می‌آورد.

بخش اول این کتاب در هشت فصل به روایت دوران کودکی تا دانشگاه میشل اوباما می‌پردازد. از شروع زندگی سخت تا رسیدن به هاروارد، روابط خانوادگی خانواده‌اش و تاثیری که این روابط در تمام دوران زندگی‌اش گذاشته است. او معتقد است حمایت والدینش پشتوانه‌ای برای او بوده که اکثر هم‌نژادانش از آن محروم‌اند و همین موضوع سبب شده تا با مواجهه با چالش‌های زندگی بتواند روی پای خودش بایستد.

بخش دوم در ده فصل آشنایی، ازدواج و سال‌های اولیه زندگی میشل و همسرش باراک اوباما را مورد بررسی قرار می‌دهد. میشل اوباما پس از اینکه از رشته حقوق دانشگاه پرینستون و بعد از آن هم از هاروارد فارغ‌التحصیل می‌شود در معتبرترین شرکت حقوقی شیکاگو با حقوقی بالا استخدام می‌شود که بسیار فراتر از انتظار خانواده‌اش بود.

و بخش سوم را با روز پیروزی باراک اوباما در انتخاب شروع می‌کند و از جشن روز سوگند ریاست جمهوری سخن می‌گوید.

کتاب شدن که روایتگر زندگی همسر شخص اول آمریکا است، شامل قراردادی 65 میلیون دلاری است که به میشل و باراک اوباما پرداخت شده است. این کتاب به 24 زبان در کشورهای مختلف جهان منتشر شده و در ایران هم استقبال خوبی داشته و چاپ هفدهم را در طول مدت یک ماه پشت سر گذاشته است.

این کتاب به تمام کسانی که به دیدن احتمالات گوناگون سیر زندگی علاقه دارند توصیه می‌شود. اگرچه نمی‌توان آن را با عنوان پشت صحنه سیاست معرفی کرد اما بدون شک، تصویری از سبکی زندگی است که کمتر از آن دیده یا شنیده‌اید.

در بخشی از کتاب شدن می‌خوانیم:

تقریباً از همان دقیقه‌ای که برای شرکت در انتخابات، توافق کردیم باراک برایم تبدیل به شبحی انسانی شد. حالا دیگر نوعی پیکسل شده از مردی را که می‌شناختم می‌دیدم. مردی که ناگهان باید همه‌جا حضور پیدا می‌کرد و درگیر کارهایی بسیار مهم‌تر می‌شد. کمتر از یک سال دیگر انتخابات مقدماتی در ایالت آیووا آغاز می‌شد.

باراک به سرعت کارکنان خودش را استخدام کرد و به دنبال حامیان مالی که چک‌هایی با رقم بالا می‌نوشتند افتاد. تصمیم داشت نامزدی‌اش را به مناسب‌ترین نحو ممکن اعلام کند. هدف این بود که فکر مردم را بخواند و با آن‌ها تا روز انتخابات همراه باشد. کمپین‌ها می‌توانستند به سادگی برنده و یا بازنده باشند.

تمام عملیات را دو دیوید رهبری می‌کردند: اکسلراد و پلوف. همه اکسلراد را اکس صدا می‌زدند مردی با لحنی ملایم و موقر با سبیلی که در تمام طول لبش پدیدار بود. قبلاً خبرنگار شیکاگو تریبون بود؛ و بعداً وارد کار مشاورۀ سیاسی شده بود و کارهای رسانه‌ای باراک را انجام می‌داد. پلوف که در آن زمان سی‌ و نه‌ ساله بود مثل پسر بچه‌ها لبخند می‌زد و عاشق ارقام و استراتژی بود و امور اصلی کمپین را اداره می‌کرد. تیم به‌سرعت رشد کرد و افراد باتجربه‌ای به ما پیوستند تا امور مالی و برنامه‌ریزی‌های آینده را رهبری کنند.

یک نفر پیشنهاد داد باراک در اسپرینگ فیلد نامزدی خود را اعلام کند. همه عقیده داشتند این کار آن هم در وسط آمریکا برای کمپین و کل فرایند سیاسی موجود، مناسب خواهد بود. این امید اصلی باراک بود. در طی سالیانی که به‌عنوان فعال اجتماعی کار کرده بود از مردمان محروم و مستمند، در دموکراسی ما آگاهی داشت. پروژه رأی! به او کمک می‌کرد تا بداند چه چیزهایی را می‌تواند برای مردم فراهم کند.

 ۴۴۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6092-07-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۵۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شدن

برای دانلود کتاب شدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شدن

نظرات کتاب شدن

کیوان سپهری
۱۳۹۸/۸/۲۹
از همه دوستانی که بنده را به خاطر ترجمه این کتاب مورد لطف و عنایت قرار داده‌اند سپاسگزارم
Sam Irani
۱۳۹۸/۹/۳
کتاب خوبی بود، این کتاب رو به تمام نوجوانان دانش‌آموز و دانشجویان والبته همه کسانی که به دنبال مطالعه هستند توصیه میکنم. گروه اول میتوانند همزاد‌ پنداری خوبی با کودکی، نوجوانی میشل بکنندویادبگیرند که بانوی اول هم از میان همان ترسها و تشویش‌هابه سلامت وباپشتکار عبور کرده وبه آرزوهایش رسیده. دسته هم دوم، میتوانند رضایت خوبی در انتهای کتاب بدست بیاوردندکه زمانی که برای مطالعه ۵۰۰صفحه کتاب گذاشتند اطلاعات و دید مناسبی از دوران خودشون ازکشوری جهان اول بدست آورده‌اند. سیر روایت داستان که از کودکی میشل شروع میشه وبا جزئیات کامل محله، و زندگی خانوادگی و فامیلی خودشو توضیح میده، بسیار جذاب است. بااینکه درواقع زندگینامه است، همزمان برای توسعه فردی هم راهنمایی میکنه، خیلی بهتر از کتابهای سطح پایین موفقیت موجود دربازار میتواند راهگشا باشد. برای آشنایی با ساختارسیاسی، اجتماعی کشور آمریکا منبع خوبی برای خواننده محسوب میشود.
ش شهبازی
۱۳۹۸/۶/۹
اثری بسیار عالی که با قلمی ساده و لحنی صمیمی نویسنده‌اش آدم را به درون دنیای خصوصی خود راه میدهد و در همان فصل‌های ابتدایی رابطه‌ای دوطرفه ایجاد میکند گویی که داری حرفهای یک دوست صمیمی را گوش میدهی و به دلیل اینکه نویسنده متعلق به طبقه اجتماعی متوسط و حتی رو به پایین جامعه است حرفها و درددلهایش که برای اکثر خوانندگان مثل من نیز از همین طبقه هستند بسیار قابل درک و قابل حس و فهم است. و درانتهای کتاب چقدر دل آدم میگیرد از وجود اینهمه تفاوت در سادگی و شفافیت و صمیمیت و راستگویی دربیان خاطرات که معادل و مثل و مانندی با آن در مشرق زمین به ندرت دیده میشود و گاه نایاب است.
اعطای پنج ستاره به این کتاب هم بلحاظ محتوا و قلم نویسنده است و هم نشانگر ترجمه روان و سلیس مترجم و نحوه ارائه این اثر است که خواندن آن را به تمام افرادی که مردد هستند و به همین دلیل دارند نظرها را میخوانند توصیه میکنم!!!
مشاهد همه نظرات (۱۶۰)