دانلود کتاب صوتی ابریشم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابریشم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ابریشم

الساندرو باریکو در کتاب صوتی ابریشم، داستان تاجری اروپایی را به تصویر می‌کشد که برای تجارت ابریشم به سرزمین‌های شرقی می‌رود، اما در این بین به زنی ژاپنی دل می‌بازد و تحولات روحی و احساسی خاصی برایش به وجود می‌آید؛ رمانی مشهور که در سال 2002 در فهرست 1001 کتابی قرار گرفت که پیش از مرگ باید خواند.

درباره کتاب صوتی ابریشم:

اثری ماندگار که در زمان انتشار خود در سال 1996، بیست و هفت بار در ایتالیا تجدید چاپ شد و قصه‌ای عجیب، ساده و نمادین را برای شما روایت می‌کند. کتاب ابریشم (Silk) تاکنون به سی زبان دنیا ترجمه شده و طرفداران فراوانی دارد.

داستان رمان ابریشم در قرن نوزده میلادی رقم می‌خورد و درباره یک تاجر فرانسوی به نام هروژونکور است که برای تجارت کرم ابریشم به کشور ژاپن سفر می‌کند، زمانی که هنوز مرزهای این کشور به روی دنیا بسته نبود ولی تنش‌های سیاسی و احساسات رو به رشد ضد غربی در میان مردم و حاکمان ژاپن دیده می‌شد.

سفر به این سرزمین شرقی، زندگی و روحیات این مرد تاجر را به کل تغییر می‌دهد و در آنجا با زنی آشنا می‌شود و دل به او می‌بندد؛ زنی که نه می‌تواند به او دست بدهد و نه حتی زبان یکدیگر را متوجه می‌شوند. اما سرانجام هرو ژونکور مجبور می‌شود که به کشور خود و نزد همسرش هلن بازگردد.

کتاب صوتی ابریشم قصه‌ای رمزآلود دارد که نمی‌توان به راحتی نام داستانی عاشقانه بر روی آن گذاشت. کلمات و ترکیب‌های ساده، پرمعنا و شاعرانه در لابه‌‌لای کتاب فراوان است و با ریتمی آرام و بدون هیچ جمله‌‌ی اضافی، داستان رو به جلو حرکت می‌کند.

الکساندرو باریکو در نقش یک قصه‌گو، اتفاقاتی را که منجر به عشق، رنج و تحولات روحی مرد تاجر می‌شود، به سادگی روایت می‌کند و بدون هیچ قضاوتی، نتیجه را بر عهده شما می‌گذارد.

از روی این رمان ایتالیایی فیلم سینمایی ابریشم در سال 2007 ساخته شد که مایکل پیت و کیرا نایتلی بازیگران آن هستند.

الساندرو باریکو را بیشتر بشناسیم:

الساندرو باریکو (Alessandro Baricco) نویسنده، کارگردان و مجری ایتالیایی است که کتاب‌هایش به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. در سراسر جهان او را با دو کتابش یعنی ابریشم (1996) و افسانه 1900 (1994) می‌شناسند که از هردو اقتباس‌های سینمایی شده است. اما باریکو به خاطر نخستین رمانش به نام قصرهای خشم (1991) توانست جایزه ادبی سلتزیونه و کامپیه‌لو در ایتالیا و جایزه مدیسی در فرانسه را از آن خود کند.

به غیر از نویسندگی و فیلم‌سازی، او مدرسه داستان نویسی را راه اندازی کرده که به شاگردان خود، فنون روزنامه نگاری، قصه نویسی و فیلمنامه نویسی را آموزش می‌دهد.

از الساندرو باریکو به عنوان یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان سراسر اروپا به ویژه در ایتالیا و فرانسه یاد می‌شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ابریشم:

- ابریشم دارای رنگ‌های درخشان و پر از عشق و افسون است. (Newsday)

- یک داستان عاشقانه درباره قلبی... و یک متن ادبی افسونگر! (ساندی تایمز)

- در ابتدا به نظر می‌رسد که شبیه یک داستان عامیانه بی‌دغدغه است اما خواننده را با قدرت واقعی پیش می‌برد. (دنور پست)

- یک داستان عاشقانه پرتحرک، غنایی و تاریخی که همه انسان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. (مجله رادیویی All Things Considered)

کتاب صوتی ابریشم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر می‌خواهید داستان ساده و در عین حال عمیقی را بشنوید و لحظاتی نابی برای خود رقم بزنید، شنیدن این کتاب صوتی به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی ابریشم می‌شنویم:

سال 1861 بودیم. فلوبر کتاب سالامبو را تمام می‌کرد؛ روشنایی برق هنوز فرضیه‌ای بیش نبود و آبراهام لینکلن در آن سوی اقیانوس مشغول جنگی بود که پایانش را ندید. تولیدکنندگان کرم ابریشم لبلدیو جمع شدند و مبلغ لازم و هنگفت عملیات را جمع آوری کردند.

به نظر همه بدیهی بود که این کار را به هروژنکور بسپارند. هنگامی که بالدابیو از او پرسید که قبول می‌کند یا نه؛ با پرسشی دیگر پاسخ داد: «این ژاپن دقیقا کجاست؟» «اون طرف‌ها همینطوری مستقیم تا آخر دنیا. »

هروژنکور ششم ماه اکتبر حرکت کرد؛ تنها. در دروازه لبلدیو همسرش هلن را در آغوش فشرد و فقط گفت: «نباید از چیزی بترسی. » هلن زنی بلند قامت بود با حرکاتی آهسته؛ گیسوان بلند سیاهی داشت که هیچگاه جمع نمی‌کرد؛ صدایش فوق العاده بود.

 ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۱۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۹ دقیقه
بخش اول
۱۸ دقیقه
بخش دوم
۱۶ دقیقه
بخش سوم
۱۷ دقیقه
بخش چهارم
۱۹ دقیقه
بخش پنجم
۱۶ دقیقه
بخش ششم
۱۱ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ابریشم

برای دانلود کتاب صوتی ابریشم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ابریشم

نظرات کتاب صوتی ابریشم

پریسا روایی
۱۴۰۰/۱/۲۲
کتاب زیبا بود و پر از احساسات انسانی ولی آن چیزی که این اثر را بسیار دلنوازتر می‌کند خوانش زیبا و پر تاثیر استاد آقا خانی است. به تک تک کلمات جان می‌دهد و زیبایی آن را صد چندان میکند. پاینده باشید استاد. با هنر شما زندگی زیباتر است.
شهرزاد شعبان
۱۴۰۰/۱/۱۴
فوق العاده بود داستان جذابی بود
مشاهد همه نظرات (۲)