دانلود کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

جلال آل احمد نویسنده سرشناس ایرانی، در کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم، اوضاع سیاسی و اجتماعی زمان خود را به تصویر می‌کشد.

از رنجی که می‌بریم دومین مجموعه داستان آل احمد، برای اولین‌ بار در سال 1326 منتشر شده است. در این مجموعه داستان، رویکرد جلال آل احمد بیشتر سیاسی است و منتقدان این کتاب را سیاسی‌ترین کتاب آل احمد می‌دانند. او در این کتاب سعی دارد وضعیت زندانیان سیاسی رژیم پهلوی را به تصویر بکشد؛ زندانیانی که زیر شکنجه هستند و در شرایط نابسامانی به سر می‌برند. البته تمام کتاب به موضوعات سیاسی تاریخی اختصاص ندارد، وی در داستان‌های «دره خزان زده»، «زیرابی‌ها» به بیان وضعیت زندانیان سیاسی زمان پهلوی و در داستان‌های «جاده چالوس» مسائل اجتماعی را بیان می‌کند.

کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم داستان آدم‌های مختلفی است که به نوعی درگیر مبارزه‌ی سیاسی شده‌اند؛ اما همه‌ی این آدم‌ها دارای درک درست و شعور اجتماعی یکسانی نیستند. بعضی از آن‌ها حتی سواد چندانی ندارند تا بتوانند مسائل سیاسی جامعه‌ی خود را تجزیه و تحلیل کنند؛ آنچه آن‌ها را گاه به طور ناخواسته درگیر مسائل سیاسی می‌کند و به اصطلاح، آن‌ها را تبدیل به یاغی حکومت کرده، وضعیت معیشتی خود یا مردمی است که با آن‌ها ارتباط داشته‌اند.

داستان در هفت فصل مجزا روایت می‌شود و در هر یک از این فصل‌ها، زندگی یک نفر روایت می‌شود که باعث شده تا هر یک از این فصل‌ها به‌ صورت مجزا به‌ نظر برسد؛ اما در نهایت ارتباط آن‌ها در این هفت فصل بسیار مشهود است.

جلال آل احمد (Jalal Al-e-Ahmad)، نویسنده و مترجمی بود که در خانواده‌ای مذهبی متولد شد، پدرش روحانی بود و تلاش بسیاری کرد تا جلال را جانشین خود کند ولی موفق به این کار نشد. بعد به حزب توده پیوست و چند سال بعد از حزب کناره‌گیری کرد. در دوره‌ی مصدق به جبهه‌ی ملی پیوست و پیش از کودتای 1332 از این جبهه هم جدا شد. پس از کودتا، دچار افسردگی شد و مدتی سکوت کرد و به سفرهای مختلف رفت. در سال 1348 فوت کرد. بعضی می‌گویند مرگش مشکوک بوده است. او همسر سیمین دانشور (رمان‌نویس مشهور ایرانی) بود. جلال داستان‌ها، سفرنامه‌ها و ترجمه‌های نسبتا زیادی نوشته است.

وی نویسنده شاخص قرن حاضر، نقش موثری در پیشبرد ادبیات معاصر ایفا کرد و با ایجاد تشکل‌های ادبی و صنفی، از جمله کانون نویسندگان ایران و تالیف و ترجمه کتاب‌های ارزنده متعددی توانست جهش بی‌سابقه‌ای در نثر فارسی ایجاد کند. یکی از مقوله‌های اجتماعی که در داستان جلال زیاد به چشم می‌خورد بیچارگی‌ها، محرومیت‌ها و نداشتن آزادی زن در خانواده و اجتماع است.

از جمله آثار او می‌توان به «مدیر مدرسه»، «پنج داستان»، «دید و بازدید»، «سرگذشت کندوها»، «چهل طوطی»، «سه تار»، «نفرین زمین» و در زمینه‌­ی ترجمه می‌توان به «بیگانه»، «قمارباز»، «مائده‌های زمینی» و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم می‌شنویم:

«بازوهای چپ و راست او را، از پایین و بالا، به پشت برده بودند و روی مهره‌های پشتش، مچ‌های او را، چسبیده به هم، دست‌بند زده بودند. دست‌بند آهنی یخ کرده‌ای که چون تیغه‌های مشتعل فولاد در پوست و گوشت فرو می‌رفت و فقط سوزاندنش دود نداشت...»

 ۲ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۱۵۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
فصل اول: دره‌ی خزان زده
۳۴ دقیقه
فصل دوم: زیرابی‌ها
۳۴ دقیقه
فصل سوم: در راه چالوس
۱۷ دقیقه
فصل چهارم: محیط تنگ
۱۲ دقیقه
فصل پنجم: اعتراف
۱۲ دقیقه
فصل ششم: آبروی از دست رفته
۲۷ دقیقه
فصل هفتم: روزهای خوش

راهنمای دانلود کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

برای دانلود کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از رنجی که می‌بریم

نظرات کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

alireza golpour
۱۳۹۹/۱/۲۴
برای نسل‌های جدید که به واسطه تکنولوژی دسترسی به داستان‌های غربی دارند شاید کمی سخت باشه خواندن این سبک‌ کتاب اما نکته‌ای که وجود داره اینه که ادبیات هر کشور بخشی از هویت و فرهنگ اون جغرافیاست و داستان و علی الخصوص رمان ایینه تحولات اجتماعی و سیاسی دوران‌های تاریخیست جلال ال احمد در داستان‌های این کوتاه کتاب گذری داره به سرگذشت و درونیات زندانیان سیاسی در دوران پهلوی نکته ضعف این کتاب نداشتن یک سررشته متصل و ابهام در حوادث اونه در کل باید برای امثال ال احمد هدایت جمال زاده بزرگ علوی دست به سینه ایستاد
Arya Parezad
۱۳۹۸/۳/۳۰
از زحمات شما مچکرم امیدوارم دنیایی که کتاب را دارن به فراموشی میسپارن باگوش دادن به این کار گوش بدن به کتاب روی بیارن قشنگ بود. یک انتقاد بعضیا دوستدارن بخونن اما قیمت اون ببینن پشیمان میشود شاید لازمه بعضیها رورایگان کرد
Ali Fattahi
۱۳۹۹/۵/۳
از رنجی که میبریم؛ رنجی که از تک تک حفره‌های فضای آلوده ذهن‌ها تراوش میشود، رنج‌هایی که از درون آدم را مچاله میکند، آن آزارهایی که سطح برون کالبد را مجروح میسازد. انعکاس همین رنج هاست از آیینه زرد و زنگار گرفته روزگار فسرده و پژمرده. مرهم این رنج‌ها، عادت و نسیان است. این را بدانید هیچ دردی مرهمی ندارد، زیرا همیشه یادگاری آن رنج در یک جایی از تن برای همیشه مهمان است...
مشاهد همه نظرات (۵۸)