دانلود کتاب صوتی ایدا بایرون لاولیس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایدا بایرون لاولیس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایدا بایرون لاولیس

لاری والمارک در کتاب صوتی ایدا بایرون لاولیس، به روایت زندگی پرفراز و نشیب ریاضی‌دان، نویسنده و نخستین برنامه‌‌نویس رایانه می‌پردازد.

ایدا بایرون لاولیس (Ada Lovelace) در لندن انگلستان متولد شد، او از دوستان نزدیک چارلز ببیج بود و برای ماشین تفاضلی و ماشین تحلیلی ببیج چند برنامه فراهم کرد. علاقه و استعداد او در ریاضیات باعث یک رابطه‌ی کاری و دوستانه با چارلز ببیج، ریاضیدان بریتانیایی شد که عمدتاً در زمینه‌ی طراحی‌‌های ببیج برای ماشین تحلیلی صرف شد. او بیشتر برای همکاریش با چارلز ببیج در زمینه رایانه‌ی همه منظوره به اسم «موتور تحلیلی» معروف است. اِیدا روش خود را «علوم شاعرانه» توصیف می‌کرد و خودش را به عنوان یک تحلیلگر و دانشمند علوم ماوراء طبیعی معرفی کرده‌ است.

ایدا بایرون لاولیس را به عنوان اولین برنامه‌نویس رایانه می‌شناسند. وزارت دفاع آمریکا به افتخار این دانشمند، نام وی را بر زبان برنامه‌نویسی ایدا (آدا) در سال 1979 گذاشت. جامعه‌ی کامپیوتر بریتانیا نیز از سال 1998 جایزه‌ای با نام او به برگزیدگان این رشته اهدا می‌کند. همچنین در سال 2008 مسابقات سالانه‌ای برای زنان دانشجوی علوم رایانه با نام وی برگزار می‌شود.

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
ایدا بایرون لاولِیس
 ۱۵ دقیقه، ۲۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایدا بایرون لاولیس

برای دانلود کتاب صوتی ایدا بایرون لاولیس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایدا بایرون لاولیس