دانلود کتاب صوتی بوسه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بوسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بوسه

کتاب صوتی بوسه نوشته ایساک بابل، داستان کوتاهی متأثر از فضای ترس‌آمیز حکومت استالین است. همراه با داستان، نقد و بررسی و تحلیل آن نیز در این کتاب گنجانده شده است.

ایزاک بابل (Isaac Babel) نویسنده روسی، در داستان بوسه قصه مردی فریبکار با روحیه‌ای غیرانسانی و ددمنشانه را روایت می‌کند. این ویژگی‌ها در واقع خصوصیاتی است که او به حکومت خشن استالین نسبت می‌دهد. مرد داستان، زنی را فریب داده و بعد از گذشت مدتی، با بی‌رحمی بسیار او را رها کرده است.

شخصیت اصلی و راوی کتاب فردی نظامی است و خدمتکاری به نام سروتسف دارد. خدمتکار به صاحب‌کار خود خبر می‌دهد که الیزابت، دختر پیرمرد، با پسر پنج ساله خود در آن‌جا زندگی می‌کند. همسر الیزابت در جنگ جهانی دوم کشته شده است.

قلم ایساک بابل، بسیار متأثر از فضای حاکم بر زمان خود است. او از نابودی ارزش‌های اخلاقی و انسانی در دوره قدرت شوروی به حاکمیت استالین به شدت آزرده خاطر شده و از خشونت بیش از اندازه و بی‌رحمانه حکومت خشمگین و متنفر است.

او داستان بوسه را در پاسخ به این شرایط اسفناک نوشته، هنگامی که عدم امنیت در جامعه بسیار به چشم می‌خورد و اخلاقیات از بین رفته است. شخصیت اصلی داستان، هیچ ابایی از کارهای زشت و ناپسند ندارد و برای او شرم و ندامت بی‌معنا است، درست مانند همان دیدگاهی که بابل به جامعه خود دارد.

ایساک بابل به طور معمول در همه داستان‌های خود از ریتم سریع بهره می‌برد و این باعث می‌شود تا فاصله بین تأثیر و تأثر کوتاه‌تر و کمتر باشد و مانند فیلمی ترسناک و وحشت‌انگیز به نظر برسد.

با ایساک بابل بیشتر آشنا شویم:

ایساک امانوئلویچ بابل روزنامه‌نگار، مورخ، خبرنگار، نمایشنامه‌نویس و نویسنده یهودی‌تبار روس در سال 1984 در قسمتی از امپراتوری روسیه – اوکراین امروزی – به دنیا آمد. خانواده او وضعیت مالی نسبتاً خوبی داشتند و پدرش به کار فروشندگی لوازم کشاورزی مشغول بود.

بابل به عنوان بهترین نویسنده یهودی روسی‌زبان شناخته می‌شود. مجموعه داستان سواره‌نظام سرخ، داستان کبوترخانه من و داستان‌های اودسا از شاهکارهای زبان روسی محسوب می‌شوند. او به زبان‌های فرانسوی، روسی، اوکراینی و ییدیش (زبان یهودیان در مرکز و شرق اروپا) تسلط داشت. او اولین داستان‌هایش را به زبان فرانسه نوشت.

بابل با ماکسیم گورکی در سن‌پترزبورگ آشنا شد و با کمک او بود که توانست بعضی از داستان‌هایش را در نشریات به چاپ برساند. بابل خود را مدیون گورکی می‌دانست و داستان کبوترخانه من را به او تقدیم کرد.

ایساک از سال 1917 تا 1918 به حرفه گزارشگری در روزنامه‌ای به سردبیری گورکی مشغول بود. چاپ این روزنامه در سال 1918 به فرمان لنین متوقف شد.

مجموعه داستان سواره‌نظام سرخ دستاورد تجربیات و خاطرات بابل به عنوان خبرنگار در ارتش سواره‌نظام اول، در زمان جنگ لهستان و شوروی میان سال‌های 1919 تا 1921 است. این کتاب، یکی از اولین آثار روسی بود که به حقایق تلخ و دردناک جنگ می‌پرداخت و چهره واقعی آن را به نمایش می‌گذاشت. او در این کتاب به مشکلات ناشی از یهودی‌ستیزی نیز اشاره کرده است.

کتاب سواره‌نظام سرخ بعد از به قدرت رسیدن استالین از کتاب‌فروشی‌ها جمع‌آوری شد و تا 20 سال بعد یعنی زمان مرگ استالین اجازه نشر نیافت.

هر چند بابل به حزب کمونیست شوروی وفادار بود با این حال از آن انتقاد هم می‌کرد. او یکی از قربانی‌های پاکسازی بزرگ استالین بود. ایساک در سال 1940 و در 56 سالگی محاکمه و به جاسوسی برای فرانسوی‌ها، اتریشی‌ها و لئون تروتسکی متهم و به عنوان عضوی از یک سازمان تروریستی به اعدام محکوم شد.

در بخشی از کتاب صوتی بوسه می‌شنویم:

در اوایل ماه اوت، مرکز فرماندهی، ما را به منظور جمع‌آوری نیروها به بودزیاتیش ارسال کرد. این منطقه سابقاً و در مراحل ابتدایی جنگ به اشغال نیروهای لهستانی درآمده بود اما به سرعت به دست نیروهای ما پس گرفته شده بود.

هنگ صبح خیلی زود به روستا رسیده بود. هنگامی که من رسیدم ظهر شده بود و متأسفانه همه اقامتگاه‌های مناسب به دست دیگران اشغال شده بود. برای من جایی بهتر از خانه معلم مدرسه روستا پیدا نشد. خانه‌ای بود با اتاق‌هایی معدود و سقفی کوتاه.

معلم مدرسه پیرمردی از کار افتاده بود که تمام مدت روی صندلی راحتی و در میان سطل‌هایی پر از میوه‌های درخت لیمو نشسته بود و کلاه تایرولینی که یک پر روی آن قرار گرفته بود بر سر داشت. ریش بلند سفیدی داشت که تا روی سینه‌اش را گرفته بود و خاکسترهای سیگار در لابه‌لای آن دیده می‌شد.

 ۲ ساعت و ۵ دقیقه، ۸۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
داستان بوسه
۲۷ دقیقه
تحلیل بوسه - بخش اول
۳۲ دقیقه
تحلیل بوسه - بخش دوم
۱۸ دقیقه
تحلیل بوسه - بخش سوم
۲۹ دقیقه
تحلیل بوسه - بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بوسه

برای دانلود کتاب صوتی بوسه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بوسه

نظرات کتاب صوتی بوسه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.