دانلود کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت

کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت نوشته شهلا حائری، روایت‌گر ملاقات دو زن با یکدیگر است که یکی از آن‌ها در ایران زندگی می‌کند و دیگری سال‌های زیادی را در فرانسه گذرانده است. هر یک از آن‌ها در این ملاقات رازها و ناگفته‌های خود را برای شما آشکار می‌کنند.

کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت تحلیل زیبایی از احساسات، زیست و تحول انسان‌هاست. دیدار دو زن، به نام‌های یاسمن که در سرزمین دیگری زندگی می‌کند و ندا در ایران. یاسمن به دنبال گمگشته‌ای به ایران آمده است و شاید در پی حقیقت پنهان خودش آمده. اما برای ندا که ناخواسته گرفتار ماجرای زندگی یاسمن شده است، فرصتی است تا در خود بررسی کند و با واقعیت خود نیز مواجه شود.

شهلا حائری مترجم نام‌آشنای آثار اریک امانوئل اشمیت، در سال 1337 در تهران چشم به جهان گشود، او در رشته ارتباطات و سپس ادبیات فرانسه تحصیل کرده است و دکتری‌ خود را در این رشته گرفته است. از سال 1372 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد است و به تدریس ادبیات فرانسه و تطبیقی و ترجمه و راهنمایی رساله‌های دکتری و فوق لیسانس می‌پردازد. شهلا حائری همواره تلاش کرده است نویسندگان و نمایشنامه‌نویسان مطرح و معاصر فرانسه را در ایران معرفی کند. او به خاطر ترجمه‌ی آثار اریک امانوئل اشمیت، فیلسوف و نویسنده فرانسوی شخصیتی شناخته‌ شده است و پیش از این دو اثر دیگر با نام‌های «فهرست حسرت‌ها» و «دیروز خیلی دیره» را چاپ کرده است. همچنین بیش از بیست رمان و نمایشنامه مورد پسندش را به فارسی برگردانده که همچنان تجدید چاپ می‌شوند و در صحنه‌های تاتر و جشنواره‌ها و تلویزیون به اجرا در می‌آیند.

در قسمتی از کتاب صوتی بی خود و بی‌جهت می‌شنویم:

«سر چی بود خدا می‌دونه. یادمه که یک روز بابابزرگ حسابی از دستم دلخور شده بود. دلیلش خودسری، یا شعر و نمره و این‌جور حرف‌ها نبود. یک کاری کرده بودم یا یک حرفی زده بودم که از خودم مایوسش کرده بودم. لحن صدای اون روزش رو فراموش نمی‌کنم: مخلوطی از افسوس و یاس و دل‌زدگی: "می‌دونی یاسمن، خیلی روت حساب می‌کردم. خیلی وقت صرفت کردم. خیال کردم که ریحون کاشتم، اما ترتیزک درو کردم. " ترتیزک... خیلی بهم برخورد... تمام عمرم این کلمه تو گوشم بود... ریحون یا ترتیزک... فکر می‌کنم حق با اون بود، تو زندگیم بیشتر ترتیزک شدم تا ریحون. یاسی انگشتانش را در موهایش فرو می‌کند. چینی به ابرویش می‌اندازد، انگار می‌خواهد جواب مسئله‌ای را بیابد.»

«صدای گنجشک‌ها، ماشین‌ها و باز هم سکوت. نمی‌دانم از چه بگویم، احساس می‌کنم با او نمی‌شود حرف‌های روزمره زد. با این حال زنگ صدایم را می‌شنوم: خب به‌نظرتون تهرون چطور اومد؟»

«به دوروبرش نگاهی می‌کند، چرخی می‌زند و بوی عطرش در هوا پراکنده می‌شود. به طرفم بر می‌گردد. چشمان براقش را به چشمانم می‌دوزد: «چقدر این جا قشنگه، به آدم احساس خوبی می‌ده. چه باسلیقه.» نمی‌گویم لطف دارین، چشماتون قشنگ می‌بینه... نمی‌گویم بفرمایین بنشینین. لبخند می‌زنم و نگاهش می‌کنم.»

 ۳ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۲۰۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۸ دقیقه
بخش اول
۳۳ دقیقه
بخش دوم
۳۴ دقیقه
بخش سوم
۳۷ دقیقه
بخش چهارم
۴۲ دقیقه
بخش پنجم
۴۳ دقیقه
بخش ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت

برای دانلود کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بی‌خود و بی‌جهت
زاها م
۱۳۹۸/۴/۲۸
جالب بود موضوعش جدید بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)