دانلود کتاب صوتی خانمچه و مهتابی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانمچه و مهتابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خانمچه و مهتابی

کتاب صوتی خانمچه و مهتابی یکی از نمایشنامه‌های برجسته اکبر رادی است که از چندین شخصیت، زمان و مکان متفاوت تشکیل شده و قصه زندگی یک پیرزن آلزایمری را در یک آسایشگاه سالمندان تعریف می‌کند.

درباره کتاب صوتی خانمچه و مهتابی:

اکبر رادی مشهورترین چهره نمایشنامه‌نویس معاصر در کتاب صوتی خانمچه و مهتابی، داستان پیرزنی را به تصویر می‌کشد که زندگی‌اش در یک آسایشگاه سالمندان سپری می‌شود و به خاطر داشتن آلزایمر و فراموشی، داستان‌هایی خیالی در ذهنش می‌پروراند.

نمایشنامه خانمچه و مهتابی به شیوه جریان سیال ذهن روایت شده و چندین داستان در زمان و مکان‌های مختلف رخ می‌دهد. پیرزن نیز در قالب شخصیت‌های متفاوت در قصه‌های ذهنی خود زندگی می‌کند و هر بار انسانی متفاوت می‌شود.

شما با شنیدن این اثر داستان زندگی یک مرد و زن از طبقه مرفه و اشراف، یک زن و مرد هنرمند و یک زن و مرد فقیر را خواهید شنید و از افکار در هم و پیچیده پیرزن آگاهی پیدا خواهید کرد.

کتاب صوتی خانمچه و مهتابی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اهل رفتن به تئاتر باشید و از شنیدن نمایشنامه لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

اکبر رادی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مهم‌ترین نمایشنامه نویسان تاریخ زبان فارسی به شمار می‌رود که توانست با پیشگامی در این عرصه تحولات مثبتی به وجود آورد و آثار هنری باکیفیتی بنویسد. اکبر رادی (Akbar Radi) در سال 1318 در شهر رشت به دنیا آمد و به گفته خودش در اوج جوانی یعنی دهه 30 شمسی با تماشای تئاتر خانه عروسک هنریک ایبسن علاقه زیادی به نمایشنامه نویسی و هنر تئاتر پیدا کرد.

پس از آن بود که تصمیم به نگارش نمایشنامه گرفت و در سال 1338 نخستین اثر خود با نام «روزنه آبی» را نوشت و مورد پسند احمد شاملو قرار گرفت. دو سال طول کشید تا این نمایشنامه منتشر شود؛ البته جلال آل احمد قرار بود زودتر آن را به چاپ برساند اما خواهان تغییراتی در متن اصلی بود که اکبر رادی قبول نکرد.

اکبر رادی از هنرمندانی شناخته می‌شود که همواره درد و مشکلات مردم را در نوشته‌های خود بازتاب داده و از طبقه روشنفکر و متوسط جامعه نیز بسیار استفاده کرده است. در واقع رادی خودش را طرفدار چخوف و ایبسن می‌داند و در آثار خود از این دو شخص الگو گرفته است. همچنین عده‌ای سبک اصلی این نمایشنامه نویس را رئالیسم انتقادی می‌دانند؛ با این حال آثار او در سبک‌های دیگر نیز نوشته شده است.

سرانجام اکبر رادی در دی ماه سال 1385 دار فانی را وداع گفت. او در طول حیات خود بیش از 35 نمایشنامه را نگاشت که برخی از آن‌ها عبارتند از: «از پشت شیشه‌ها، ارثیه ایرانی، آهسته با گل سرخ، پایین گذر سقاخانه، پلکان، افول، مرگ در پاییز، تانگوی تخم مرغ داغ و...»

در بخشی از کتاب صوتی خانمچه و مهتابی می‌شنویم:

نشستی روی صندلی، یه پتوی پشمی هم روی پاهات کشیدی و روی سرشاخه‌های این درخت نگاه می‌کنی. تا کی شام بدن که بخوری و همینجور نشسته روی صندلی نمازت رو بخونی و دیگه هیچ. عصرهای بهار معقول نسیمکی میاد و باغچه با بته‌های بنفشه طراوتی داره و اون سروهای نقره‌ای و گنجشک‌های بانشاطی که لای شاخ و برگ‌ها قشقرق می‌کنند.

بعدش آدم‌های رنگ و وارنگی پیدا میشن و با گل و گیاه و شیرینی از ته خیابون درختی میان بالا و تو هی چش و چال می‌چرخی بلکه تاجی آقا و مشکین و بچه‌ها رو اون پایین ببینی اما یه شیشه عینکت شکسته و توی اون شلوغی همه چیز تاره. اون وقت جمعیت میان و میان و یهو سرریز میشن توی لابی.

 ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
مقدمه
۳۱ دقیقه
و صحنه شهر فرنگیست بی هیچ آرایش ثابتی
۵ دقیقه
خواب سنبله - بخش یک
۱۷ دقیقه
خواب سنبله - بخش دو
۲۶ دقیقه
خواب میزان
۴ دقیقه
خواب عقرب - بخش یک
۲۵ دقیقه
خواب عقرب - بخش دو

راهنمای دانلود کتاب صوتی خانمچه و مهتابی

برای دانلود کتاب صوتی خانمچه و مهتابی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خانمچه و مهتابی

نظرات کتاب صوتی خانمچه و مهتابی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.