دانلود کتاب صوتی خانه عروسک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانه عروسک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خانه عروسک

کتاب صوتی خانه عروسک اولین نمایشنامه و مشهورترین اثر هنریک ایبسن، به روایت زندگی زنی می‌پردازد که خیال می‌کند خوشبخت‌ترین زن جهان است، اما پس از مدتی می‌فهمد که خوشبختی و عشق او به همسرش دروغی بیش نبوده است.

نمایشنامه خانه عروسک (A Dolls House)، درباره‌ی زن مهربان و عاشقی به نام نورا است که با مرد مورد علاقه‌اش ازدواج کرده و به شدت به وی علاقه‌مند است. نورا همه چیز را فدای خانواده و عشقش می‌کند، او خود را خوشبخت‌ترین زن در جهان می‌داند. اما پس از مدتی اتفاقی رخ می‌دهد که شوهرش همان مرد ایده‌آل و عاشقش، زیر پایش را خالی می‌کند. این زن که گمان می‌کرد شوهرش را به خوبی می‌شناسد، حالا دیگر برای او تبدیل به یک بیگانه شده است.

او در شرایط بد مالی هنگامی که توروالد هلمر (‌شوهرش) بیمار می‌شود و به سفر نیازمند است، او را با قرض از یک دوست قدیمی به سفر می‌برد و با این سفر حالش بهبود می‌یابد، اما نورا می‌داند که نباید همسرش از این قرض باخبر شود چون توروالد هلمر به شدت با قرض مخالف است و باید این قرض را به زودی پس بدهد، از طرفی این دوست قدیمی به نام کروگستاد در بانکی که به تازگی توروالد در آن سمت مدیریت را گرفته کار می‌کند و می‌داند به دلیل فساد مالی که ایجاد کرده هلمر او را اخراج خواهد کرد. بنابراین شروع به تهدید نورا می‌کند. در این بین دوست صمیمی نورا، خانم لیند برای دیدن دوست قدیمی‌اش به منزل آن‌ها می‌آید و متوجه‌ی بعضی مسائل در این خانه می‌شود، در نتیجه تصمیم به تغییر اوضاع می‌گیرد.

نورا پس از این اتفاقات متوجه می‌شود که در زندگی‌اش انسانی آزاد نیست، بلکه عروسکی ناآگاه و سرگردان بوده و خانه‌اش نیز عروسخانه‌ای بیش نبوده است. این اتفاق باعث می‌شود که چشمش به روی حقایق باز شود و همه‌چیز را رها کند و به دنبال ارزش‌های واقعی برود.

هنریک ایبسن کیست؟

هنریک ایبسن (Henrik Ibsen) شاعر و نمایشنامه‌نویس برجسته‌ در سال 1828 در نروژ متولد شد. او نمایشنامه‌نویسی خلاق، مدرن و تحول‌گرایی است که روح تازه‌ای به جسم ادبیات دراماتیک داده و در آثارش، نگاه جدیدی به انسان مدرن انداخته است. هنریک ایبسن در ایران شناخته شده و آثار بسیاری از او به روی صحنه رفته است و در جهان نیز بعد از شکسپیر و چخوف، برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویس است. او بیش از 50 نمایشنامه به نگارش درآورده است. ایبسن در سال 1906 در شهر کریستیانا بر اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.

در بخشی از کتاب صوتی خانه عروسک می‌شنویم:

- شما اینجا چیکار می‌کنید آقای کروگستاد!
- بدی خونه‌های زیادی مفروش شده همینه، صدای پا رو خفه می‌کنه تا به خودت بیای، یکی تو چند قدمیت ظاهر میشه.
- عادت دارید همیشه اینجوری وارد خونه‌ی آدما بشید.
- شما همیشه از دیدن آدما انقدر وحشت می‌کنید.
- کی در رو براتون باز کرد. اصلا در زدید؟
- از یک کارمند بانک بعیده که از دیوار خونه‌ی مردم بالا بره!

 ۲۶ دقیقه، ۲۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۵۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۶ دقیقه
خانه عروسک

راهنمای دانلود کتاب صوتی خانه عروسک

برای دانلود کتاب صوتی خانه عروسک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خانه عروسک
yousef hajian
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
تبریک به محسن زحمتکش نازی دشتکیان و حجت نصاری و علی الخصوص صدا بازیگری عالی فرناز حیدری. به حق اگر هنر هفتم جهان سینما هست این بچه‌ها ثابت کردن که جهان به هنر هشتم خودش صدا بازیگری مدرن دست یافته. و بیشتر...
zahra ghorbanzadeh
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
نمایشنامه خوبی بود اما مهمانسرای دو دنیا تاثیرگذار تر بود
صدای شخصیت‌ها و نقششون کاملا هماهنگ بود و با شنیدن نمایشنامه میشد صحنه هارو تصور کرد مثل یه فیلم نمایشنامه‌هایی که انتخاب میکنیدبا وجود اینکه بیشتر...
Shayan Aghayani
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عالی بود!
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)