دانلود کتاب صوتی دایی وانیا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دایی وانیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دایی وانیا

کتاب صوتی دایی وانیا نوشته‌ی نویسنده‌ی بزرگ جهان آنتون چخوف، روایت‌گر ماجراهای اقتصادی و عاشقانه‌ی بسیاری است که در یک خانواده‌ی روسی اتفاق می‌افتد و هر یک از اعضای این خانواده را دگرگون می‌کند.

نمایشنامه دایی وانیا (Uncle Vanya) اولین بار در سال 1899 منتشر شد که یکی از برجسته‌ترین نمایشنامه‌ها در طول تاریخ به شمار می‌آید. این نمایشنامه به صورت صحنه‌هایی از زندگی در روستایی روایت می‌شود.

اغلب نمایشنامه‌های چخوف روایت‌گر زندگی حقیقی هستند که در آن همدردی، آسان گرفتن زندگی، انجام کارهای درست و داشتن شخصیتی جدی نمایان می‌شود و در مقابل آن زندگی بی‌هدف و پوچ که با خشونت، حسد و ملال و بی‌ارزشی همراه است، قرار می‌گیرد. شخصیت‌های اصلی در آثار چخوف زندگی خود را یا با مخفی کردن واقعیت‌های غم‌انگیز در پشت خیال‌پردازی‌ها و بهانه‌های مختلف و یا با درگیر کردن خود در کارهای بیهوده و مبتذل روزانه از دست می‌دهند.

شخصیت‌های اصلی این نمایشنامه‌ی برجسته نیز به دو گروه تقسیم می‌شوند، افرادی که سخت کار می‌کنند و افرادی که بیکار هستند، ولی هر دو گروه در درون خود مأیوس و سرخورده‌ هستند.

این نمایشنامه‌ درباره‌ی دختری سخت‌کوش به نام سونیا است که به همراه دایی‌ ایوان که به او دایی وانیا می‌گویند، به سختی تلاش می‌کنند تا زندگی و خانه‌ای که از مادرش سال‌ها پیش برایشان به ارث رسیده را اداره کنند، دانشمند سربریاکوف که پدر سونیاست و پروفسور و مردی خود شیفته و خودنماست، همه‌ی دغدغه‌ها و سختی‌ها را به دوش سونیا و دایی وانیا انداخته است و زندگی بدون مشکل و خوبی را سپری می‌کند.

پروفسور با دختر جوان و زیبایی به نام یلنا که شیفته‌ی شهرت او شده بود ازدواج کرده است. بی‌قراری و پریشانی یلنا و تکبر و غرور سربریاکوف کار اداره خانه را به هم می‌ریزد و وضعیت را آشفته می‌کند، پس از مدتی این آشفتگی به اوج خود می‌رسد و مشکلات زیادی به وجود می‌آورد، به همین دلیل سربریاکوف به سونیا و دایی وانیا می‌گوید که می‌خواهد خانه‌اش را بفروشد و در شهر زندگی کند. پس از آن است که رویدادهایی متوالی رخ می‌دهند و وضعیت به طور دیگری پیش می‌رود.

آنتون چخوف کیست؟

آنتون چخوف یکی از نویسندگان برجسته و درخشانی است که با وجود اینکه از مرگ او حدود 100 سال گذشته است، اما هنوز هم محبوب و مشهور است. رمان‌ها، داستان‌ها و نمایشنامه‌های او همیشه با موضوع انسانیت و خلقت پاک انسان به نگارش درآمده که در زمان او و به تعبیر زمانی تاکنون گمشده نسل بشر بوده است. او بیش از 700 اثر ادبی در کارنامه‌ی کاری خود دارد. منتقدین و دوست‌داران کتاب، بعد از شکسپیر چخوف را بهترین و منحصر به فردترین داستان کوتاه‌نویس جهان به حساب می‌آورند. چخوف در سال 1904 و در سن 44 سالگی دار فانی را وداع گفت.

در قسمتی از کتاب صوتی دایی وانیا می‌شنویم:

- سونیا: [‌همچنان به زانو افتاده، به طرف پدرش برمی‌گردد. با لحنی عصبی و با صدایی کم‌وبیش گریه‌آلود می‌گوید:] پدر، آدم باید مهربان و دل‌رحم باشد. من و دایی وانیا آدم‌های خیلی بدبختی هستیم! [نومیدی‌اش را کنترل می‌کند.] باید دل‌رحم و خیرخواه بود! یادت باشد موقعی که جوان‌تر بودی، دایی وانیا و مادربزرگ کتاب‌هایی را برای تو ترجمه می‌کردند، از نوشته‌هایت رونوشت برمی‌داشتند... همه‌ی شب‌ها تا صبح بدون یک لحظه استراحت کار می‌کردیم، من و دایی وانیا جرأت نداشتیم یک کوپک اضافی خرج بکنیم، همه‌ی پول‌ها را به تو اختصاص می‌دادیم... ما نان‌خورهایی بی‌ثمر نبودیم، نه منظورم این نبود، اما تو باید ما را درک کنی، پدر! باید نیکوکار باشی!

 ۱ ساعت و ۵۳ دقیقه، ۱۰۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
تیتراژ
۲۵ دقیقه
پرده‌ی اول
۳۱ دقیقه
پرده‌ی دوم
۳۱ دقیقه
پرده‌ی سوم
۲۳ دقیقه
پرده‌ی چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دایی وانیا

برای دانلود کتاب صوتی دایی وانیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دایی وانیا

نظرات کتاب صوتی دایی وانیا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.