دانلود کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن

کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن نوشته‌ی ایزاک بابل، طعنه‌ای آشکار به فضای دیکتاتوری و پرخشونت دوران حکومت استالین در شوروی است که آن را در قالب آدم‌ها و سربازانی سرگردان و نگران در یک ایستگاه متروک و تاریک نشان می‌دهد. از نویسنده این داستان به عنوان یکی از مهم‌ترین داستان‌نویسان ادبیات روسیه نام می‌برند.

درباره کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن:

داستانی کوتاه در یک ایستگاه دور افتاده راه آهن که سربازانی در حال اعزام به جبهه جنگ هستند. فضایی تاریک و پرخشونت که برگرفته از جامعه شوروی تحت حکومت استالین است و کنایه‌ای به فضای پرخفقان و پوچ آن دوران دارد.

انگار کسانی که در این ایستگاه راه آهن حضور دارند، نماینده تمام مردم آن زمان هستند و سایه مرگ بر روی همه آن‌ها سنگینی می‌کند اما عده‌ای از آن‌ها شراب می‌خورند و مست می‌کنند تا با یک سرخوشی پوچ از جبر زمانه فرار می‌کنند.

ایزاک بابل را بیشتر بشناسیم:

روزنامه‌نگار، نویسنده و روشنفکری مبارز و منتقد که در زمان استالین به اتهام خیانت به شوروی اعدام شد. ایزاک بابل (Isaac Babel) از نویسندگان مهم و بزرگ ادبیات روسیه به شمار می‌رود که و حتی آن را به عنوان بزرگترین نثرنویس یهود روسیه می‌شناسند.

بابل از از روشنفکرانی بود که به اهداف کمونیسم اعتقاد داشت و از طرفداران انقلاب بلشویکی روسیه به حساب می‌آمد اما به خاطر حکومت وحشت آفرین و سرکوب‌گر استالین، به مرور از مخالفان آن‌ها شد و سرانجام به همین دلیل در سال 1939 بازداشت شد و پس از بازجویی‌ها و شکنجه‌های فراوان، در سال 1940 به اتهام خیانت و جاسوسی اعدام شد.

از آثار او می‌توان به سواره نظام سرخ، گی دی موپاسان و معمای بابل اشاره کرد؛ البته تمامی نوشته‌هایش یک دهه بعد در سال 1954 اجازه چاپ گرفت و نخستین مجموعه‌‌ی کامل آثار داستانی بابل حدود پانزده سال پس از تجزیه‌‌ شوروی، در سال 2006 به دست علاقه‌مندانش رسید. همچنین اولین مجموعه از کارهایش به زبان انگلیسی را دخترش ناتالی در سال 1992 گردآوری و منتشر کرد.

در ادامه نقل قولی از ایزاک بابل را می‌خوانید:

یک داستان خوب فکر شده نیازی به شباهت به زندگی واقعی ندارد. زندگی خودش با تمام وجود سعی می‌کند به یک داستان خوش ساخت شباهت داشته باشد.

کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید داستانی کوتاه در حال و هوای اروپای شرقی گوش کنید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن می‌شنویم:

اینکه که می‌گویم، دو سال پیش اتفاق افتاد. در ایستگاه متروک نزدیک پنزا که ظاهرا خداوند بزرگ ما نیز آن را فراموش کرده بود. جمعیت مختصری در ایستگاه دیده می‌شدند؛ من هم تصمیم گرفتم به آن‌ها بپیوندم؛ سر و صدایی به پا انداخته بودند. ظاهرا می‌خواستند سربازی را که به خط مقدم ارسال می‌شد، بدرقه کنند. یکی از آن‌ها که جوانی مست بود، سرش را بالا گرفته بود و آکاردئونی کوچکی می‌نواخت. یک نفر دیگر که مدام سکسکه می‌کرد و ظاهری به کارگران کارخانه می‌خورد، دست‌هایش را شل و بی‌قید به سمت نوازنده گرفته بود. درحالی که بدنش تکان می‌خورد، زمزمه می‌کرد: جانمی آقا پسر، بنازم جانمی، بزن پسر بزن ببینم... بعد هم به نوبت وسط رقصش می‌ایستاد و برای خستگی، چند جرعه شراب را در ظرف کثیفی که پر بود از مایعی به رنگ مهتاب، می‌‏ریخت و یک‏‌نفس سر می‏‌کشید. بطری با مایع کدر و مه‌‏آلود خود، از دستی به دست دیگر گردش می‏‌کرد.

 ۲۵ دقیقه، ۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
داستان در ایستگاه راه‌آهن
۱۸ دقیقه
نقد و بررسی داستان

راهنمای دانلود کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن

برای دانلود کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  در ایستگاه راه آهن

نظرات کتاب صوتی در ایستگاه راه آهن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.