معرفی و دانلود کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

عکس جلد کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است
قیمت:
۵۲,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

روایتی میخکوب‌کننده از فجایع جنگ؛ کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است رمانی به قلم دیوید دیوپ است. در این اثر شنونده‌ی داستان مردی سنگالی خواهید بود که در گیرودار وقایع جنگ جهانی اول، متحمل مصائبی بسیار می‌شود و جنون و خشونت او را به انسان دیگری تبدیل می‌کند. خوب است بدانید که رمان پیش رو موفق به دریافت جوایزی متعدد، از جمله جایزه‌ی معتبر من بوکر و گنکور شده است.

درباره کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

رمانی که پیش رو دارید نخستین بار در سال 2018، با نام «برادر روحی» (Frère d'âme) به انتشار رسید. در شب هر خونی سیاه است (At Night All Blood Is Black) نامی بود که اندکی بعد، مترجمی انگلیسی برای اثر برگزید. عنوانی جذاب که مورد اقبال اغلب مترجمین فارسی رمان نیز قرار گرفت. باری، خود کتاب، در وهله‌ی اول در زادگاه نویسنده، یعنی کشور فرانسه، و بعد در دیگر نقاط دنیا، بسیار مورد تحسین واقع شد و خالق خود را به افتخاراتی چند نیز رساند.

وقایع داستانِ در شب هر خونی سیاه است در بستر جنگ جهانی اول رخ می‌دهند. قهرمان این کتاب یک سرباز رنگین‌پوست سنگالی است که با شروع نبرد، فرا خوانده می‌شود تا زیر پرچم فرانسه علیه دشمن مبارزه کند. در این میان، دوست صمیمی و نزدیکش نیز او را همراهی می‌کند. اما افسوس که سرنوشتی به غایت تلخ در انتظار ایشان است و پس از آن است که ددمنشانه‌ترین خصایل انسانی در این سرباز سر بلند می‌کند...

هنگامی که واژه‌ی جنگ را می‌شنویم، ناخودآگاه به رویارویی دو جناح خیر و شر می‌اندیشیم. جنگی که رمان حاضر به تصویر می‌کشد تماماً علیه این پندار ذهنی است. در این جنگ هیچ خوب و بد، هیچ حق و ناحق، هیچ سفید و سیاهی وجود ندارد. در شب هر خونی سیاه است به تمامی عاری از عناصر حماسی است. چرا که حماسه به خودی خود زیباست؛ حال آنکه در جنگ هیچ نوع زیبایی نمی‌توان سراغ کرد. در آن تنها پلشتی و دنائت می‌یابیم، و داغ و مصیبت. دیوید دیوپ، آگاه از واقعیت گفته‌شده، به ترسیم صحنه‌های جنگ، چنان‌که به واقع هستند، پرداخته است. به همین خاطر نیز اثرش از تأثیر قدرتمندی برخوردار گشته و مخاطب عام و خاص را به یکسان مجذوب خود نموده.

رمان در شب هر خونی سیاه است ویژگی جذاب دیگری نیز دارد: عمده‌ی قهرمانان این اثر رنگین‌پوستانی‌اند که به ناچار درگیر نبردی شده‌‌اند که به تعبیری، از آنِ آن‌ها نیست. تصویری که دیوپ از این تناقض و دوراهی (جنگ در راه هیچ و پوچ یا انگ خائن خوردن) ترسیم نموده، بی‌اندازه گیرا و تأمل‌برانگیز است. سوای این، توصیفات او از اجتماعات مردان سیاه‌پوست آفریقایی نیز در جای خود بسیار دقیق و جالب توجه است.

افتخارات کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

- بهترین کتاب سال ساندی تایمز
- بهترین کتاب A.V. Club's fifteen
- برنده‌ی جایزه‌ی لس آنجلس تایمز
- برنده‌ی جایزه‌ی ادبیات اروپایی
- برنده‌ی جایزه‌ی من بوکر
- برنده‌ی جایزه‌ی استراگا
- برنده‌ی جایزه‌ی گنکور
- نامزد جایزه‌ی دوبلین
و...

نکوداشت‌های کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

- هرگز صحنه‌های کتاب در شب هر خونی سیاه است را فراموش نمی‌کنم. (Ali Smith)
- به طرز شگفت‌انگیزی خوب است. (Lily Meyer)
- تأثیرگذار و شاعرانه. (The Guardian)

کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران ادبیات روز دنیا و علاقه‌مندان به داستان‌های تاریخی دو گروه از مخاطبینی‌اند که بی‌شک شیفته‌ی این رمان خواهند شد.

با دیوید دیوپ بیشتر آشنا شویم

داوید دیوپ، یا آنطور که برخی دیگر می‌گویند، دیوید دیوپ (David Diop)، نویسنده‌ی فرانسوی‌زبان و پرافتخاری است که بیش از همه با رمان در شب هر خونی سیاه است شناخته می‌شود؛ اثری جذاب و پرکشش که در ایران تحت عناوینی چون «برادر روحی» و «برادر معنوی» نیز به انتشار رسیده است. دیوپ متولد سال 1966 است و جز نویسندگی به کار تدریس نیز اشتغال دارد.

در بخشی از کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است می‌شنویم

می‌دانم. می‌فهمم. نباید توتمش را مسخره می‌کردم. تا آن روز به اندازه‌ی کافی فکر نکرده بودم. به نصف چیزی که گفتم فکر نکرده بودم. آدم کاری نمی‌کند که دوستش، عزیزتر از برادرش، شکم زمین را با جیغی بلندتر از هر کسی دیگری ترک کند. آدم عزیزتر از برادرش را به دیوانگی موقت نمی‌کشاند. به جایی که درنایی تاجدار نتواند لحظه‌ای بماند. به میدان نبردی نمی‌کشاند که حتی کوچک‌ترین گیاه و حتی نحیف‌ترین بوته هم نمی‌تواند در آن سبز شود. انگار که هزاران ملخ، بی‌وقفه ماه‌های متمادی در آنجا تغذیه می‌کرده‌اند. زمینی که هزاران بذر فلزی کوچک جنگ در آن کاشته شده که هیچ ثمری ندارند. میدان نبردی از ریخت‌افتاده که مناسب درندگان بود. خب این هم از این. از وقتی تصمیم گرفتم که خودم فکر کنم، که خودم را از فکری منع نکنم، فهمیدم دشمن آن‌طرفی نبود که مادمبا را کُشت. من بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
8 دقیقه
مقدمه‌ی مترجم
32 دقیقه
قسمت اول
27 دقیقه
قسمت دوم
23 دقیقه
قسمت سوم
21 دقیقه
قسمت چهارم
27 دقیقه
قسمت پنجم
15 دقیقه
قسمت ششم
23 دقیقه
قسمت هفتم
27 دقیقه
قسمت هشتم
23 دقیقه
قسمت نهم
15 دقیقه
قسمت دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است
نویسنده
مترجمیاسر خسروی زاده
راویحامد عابدینی
ناشر چاپیانتشارات دیوار
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

حبیب صفری اوریمی
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
واقعا زیبا ست... هم از نظر مفهمومی واعتقادی وهم از نظر زیبایی‌های ادبی وهم از نظر بیان جملات وادای کلمات یا همون خوانش بسیار زیباست. من که چندین وچندین بار گوشش کردم وهر بار برام تازگی وشیرینی اولیه رو داشته وپیشنهاد میکنم بخریدش وگوش کنید. اگه خواهان تعالی روح وسیراب کردن عطش سیری ناپذیر عقل وروح خود هستید خریداری کنید. وبا هر خرید به کتابراه این دوست اگاهی ودشمن غفلت ونادانی کمک کنید تا همینطور قوی واستوار به کار نور پاشی به شب جهالت ادمی ادامه دهد...
مطمئن باشید این پولهایی که برای خرید کتاب پرداخت میکنید زکات ارامش روحی شما خواهد بود...
خدای اگاهی هماره پیشاپیش اعمال ورفتار و پندار شما بادا
Nikoo Hamzehpour
۱۴۰۱/۴/۲۸
شب‌ها همه خون‌ها سیاه است درباره سبعیت و شقاوت جنگ است. درباره‌ی تاثیر ویرانگر ومخرب جنگ بر روح وتن آدم‌های درگیر درجنگ. وقتی خون جاری می‌شود، خون هرکسی باشد یک رنگ دارد. داستانی درباره‌ی پیچیدگی روان انسان، خشونت، دوستی و گناه است. "پدر پیرم هیچ نخواهد دانست ونیز مادرم، اگر همچنان در قید حیات باشد، چیزی حدس نخواهد زد. سنگینی بار شرم به سنگینی بار مرگ من اضافه نخواهد شد. "
تکتم نوروزی اصل
۱۴۰۱/۵/۱۸
جنگ نه تنها در جسم انسان بلکه در روح و روان انسان تاثیرات مخربی می‌گذاره که این ثمرات در این کتاب بیان شد اما اسم نویسنده و اسم دوست صمیمی راوی داستان که کشته شد و در نهایت فصل آخر کتاب من رو گیج کرد
Roya Pahlavan
۱۴۰۲/۱۱/۱۷
کتاب دردناکی بود، جنگ واقعاً مخرب است، این کتاب دقیقاً نشانگر خرابی‌های روحی روانی و جسمی جنگ می‌باشد، از راوی عزیز هم ممنون که خوانش ایشان بسیار تاثیرگذار بود
شادی شادباد
۱۴۰۲/۸/۲۹
بسیار دردناک راوی داستان خوب بود خیلی غم انگیز بود …ممنون از کتابراه
اشرف احمدی
۱۴۰۲/۷/۲
کتاب خوبی نبود و نکته مهمش که جمله خدا شاهد است زیاد بکار برده شده
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است

برای دریافت کتاب صوتی در شب هر خونی سیاه است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.