دانلود کتاب صوتی زمستان 62


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زمستان 62 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زمستان 62

اسماعیل فصیح در کتاب صوتی زمستان 62، داستان مردی را به تصویر می‌کشد که در میانه جنگ ایران و عراق به خوزستان سفر می‌کند تا فرزند مفقود کارگرش را بیابد. او در این مسیر با چند شخص دیگر همراه می‌شود و مقاومت مردم جنوب و سختی‌های جنگ را به خوبی لمس می‌کند.

درباره کتاب صوتی زمستان 62:

یکی از بهترین رمان‌های ایرانی که از زاویه‌ای جدید به جنگ ایران و عراق پرداخته و بسیاری از طرفداران و منتقدان اسماعیل فصیح آن را بهترین اثر این نویسنده می‌دانند، کتاب زمستان 62 است. اثری ماندگار که به خوبی توانسته مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز دشمنان را نشان دهد و به انتقاد از جنگ و آسیب‌های آن نیز بپردازد.

رمان زمستان 62 که تاکنون به زبان‌های آلمانی و عربی ترجمه شده، از یک فضاسازی و شخصیت پردازی دقیق برخوردار است. همچنین نویسنده به خوبی توانسته ویژگی‌ها و محیط شهر اهواز را توصیف کند و برای اولین بار طبقه متوسط و روشنفکر شهری آن دوران را وارد فضای داستانی کند و در نهایت نیز پایانی اعجاب انگیز و جذاب برای این کتاب در نظر بگیرد.

اسماعیل فصیح در کتاب حاضر از شخصیت محبوب و همیشگی خود یعنی جلال آریان استفاده کرده است؛ فردی که در واقعیت به فصیح شباهت دارد و به نوعی همزاد او به شمار می‌رود.

خلاصه کتاب صوتی زمستان 62:

جلال آریان مهندس و کارمند بازنشسته شرکت نفت بار دیگر وارد ماجرایی جذاب و جالب شده و این بار قرار است با ماشین شخصی خود به شهر اهواز سفر کند تا فرزند خدمتکارش به نام ادریس آل مطرود را که در هیاهوی جنگ گم شده، پیدا کند. در این مسیر نیز دکتری جوان به نام منصور فرجام که به تازگی از آمریکا به ایران آمده، با او همسفر می‌شود تا بتواند در شرکت نفت این شهر یک مرکز کامپیوتری راه‌اندازی کند.

جلال و منصور وقتی وارد فضای جنگی خوزستان می‌شوند و مشکلات متعدد را می‌بینند، متوجه می‌شوند که به سختی می‌توانند به اهداف شخصی خود دست یابند. در این بین شخصیت دیگری به نام مریم جزایری نیز وارد داستان زمستان 62 می‌شود؛ فردی که شوهرش پیش از انقلاب رئیس حزب رستاخیز خوزستان بوده و در هیاهوی ابتدای پیروزی انقلاب اعدام می‌شود.

کتاب صوتی زمستان 62 برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران و هشت سال جنگ تحمیلی از شنیدن این رمان لذت خواهند برد و با روایتی جدید و جالب از این برهه تاریخی روبه‌رو خواهند شد.

اسماعیل فصیح را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و مترجمی ایرانی بود که در سال 1313 در شهر تهران متولد شد و در دهه 60 و 70 شمسی یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین نویسندگان ایرانی به شمار می‌رفت.

اسماعیل فصیح (Esmail Fassih) در جوانی پس از چندین سال تلاش و کار توانست برای ادامه تحصیل به آمریکا برود. او ابتدا رشته شیمی را خواند و پس از فارغ التحصیلی به سراغ رشته ادبیات انگلیسی رفت. او اوایل دهه چهل به ایران بازگشت و با کمک صادق چوبک در شرکت نفت ملی ایران استخدام شد و در کنار آن در دانشکده نفت آبادان نیز تدریس می‌کرد. سرانجام فصیح در سال 1388 به دلیل مشکل عروق مغزی درگذشت.

فصیح در طول زندگانی خود 25 اثر از خود به یادگار گذاشت که برخی از آن‌ها عبارتند از: «به ثریا در اغما، داستان جاوید، درد سیاوش، زمستان 62، دل کور، باده کهن، طشت خون، نامه‌ای به دنیا، خاک آشنا، کشته عشق و... »

در بخشی از کتاب صوتی زمستان 62 می‌شنویم:

مرگ مادر لاله در شب سرد و متشنج 22 بهمن اتفاق مى‌افتد و تشییع جنازه و خاک‌سپارى روز 22 بهمن انجام مى‌گیرد و چون روز تعطیلى است من هم همراه مریم مى‌روم و به منصور فرجام هم تلفن مى‌کنم و مى‌آید. شنیده‌ام بعضى موارد بیماران اوائل سرطان لنف را مى‌توانند با دارو و رژیم غذایى تا چند سال نگه دارند. مرگ خانم افسر جهانشاهى، دختر آقاى شایان، صنعتگر و کارخانه‌دار میلیاردر اهواز در اثر نبودن دارو و نبودن پول براى درمان مؤثرتر صورت گرفت.

به هر حال آن روز، تشییع جنازه این خانم تنها مانده از بیمارستان، بردن به غسالخانه، نماز میت، مراسم خاک‌سپارى، شیون‌ها و توى سر و سینه کوبیدن زن‌ها، و مخلفات، مى‌توانست برگردان هرروزه هر یک از صحنه‌هاى روزمره این ایام باشد. در این سال‌ها آنقدر در قبرستان‌ها شاهد کفن و دفن مرده و شهید بوده‌ام و آنقدر شیون‌ها و مشت توى سر و سینه‌زدن‌ها و زبان‌ گرفتن‌ها دیده و شنیده‌ام که دیگر تعجب نکنم... اما گریه‌ها و مشت مشت خاک قبر را توى فرق خود ریختن‌ها و سوز و گدازهاى لاله جوان درد دیگرى دارد. مریم و بدرى خانم جزایرى و ننه بوشهرى سه‌تایى نمى‌توانند جلوى او را بگیرند. خاک توى فرق خودش و سر زندگى خودش مى‌ریزد. من او را نگاه مى‌کنم. منصور فرجام را هم نگاه مى‌کنم.

 ۱۵ ساعت و ۱۹ دقیقه، ۸۴۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰۰ ت - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
داستان اول / یک
۱۴ دقیقه
دو
۳۲ دقیقه
سه
۱۲ دقیقه
چهار
۳۱ دقیقه
پنج
۱۵ دقیقه
شش
۷ دقیقه
هفت
۶ دقیقه
هشت
۱۹ دقیقه
نه
۲۳ دقیقه
ده
۱۹ دقیقه
یازده
۲۰ دقیقه
دوازده
۲۱ دقیقه
سیزده
۲۰ دقیقه
چهارده
۲۰ دقیقه
پانزده
۱۳ دقیقه
شانزده
۲۵ دقیقه
هفده
۱۲ دقیقه
هجده
۱۵ دقیقه
داستان دوم / نوزده
۶ دقیقه
بیست
۱۳ دقیقه
بیست و یک
۱۷ دقیقه
بیست و دو
۱۰ دقیقه
بیست و سه
۱۸ دقیقه
بیست و چهار
۲۵ دقیقه
بیست و پنج
۱۱ دقیقه
بیست و شش
۹ دقیقه
بیست و هفت
۱۷ دقیقه
بیست و هشت
۱۲ دقیقه
بیست و نه
۲۱ دقیقه
سی
۶ دقیقه
سی و یک
۱۱ دقیقه
سی و دو
۱۱ دقیقه
داستان سوم / سی و سه
۲۳ دقیقه
سی و چهار
۲۴ دقیقه
سی و پنج
۱۳ دقیقه
سی و شش
۶ دقیقه
سی و هفت
۱۹ دقیقه
سی و هشت
۲۷ دقیقه
سی و نه
۱۰ دقیقه
چهل
۲۵ دقیقه
چهل و یک
۱۹ دقیقه
چهل و دو
۱۳ دقیقه
چهل و سه
۲۵ دقیقه
چهل و چهار
۱۴ دقیقه
چهل و پنج
۱۵ دقیقه
چهل و شش
۱۴ دقیقه
چهل و هفت
۱۵ دقیقه
چهل و هشت
۱۱ دقیقه
چهل و نه
۲۳ دقیقه
پنجاه
۱۳ دقیقه
پنجاه و یک
۲۵ دقیقه
پنجاه و دو
۴۶ دقیقه
پنجاه و سه
۱۰ دقیقه
پنجاه و چهار

راهنمای دانلود کتاب صوتی زمستان 62

برای دانلود کتاب صوتی زمستان 62 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زمستان 62

نظرات کتاب صوتی زمستان 62

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.