دانلود کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند

کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند نوشته داوود غفارزادگان به گونه‌ای متفاوت به روایت حادثه کربلا و بزرگ‌مردی و قیام امام حسین (ع) می‌پردازد که همراه سپاهی با تعداد اندک در برابر سپاه دشمن ایستاد و شهادت را برگزید.

کتاب حاضر دربردارندۀ سه روایت مختلف از زندگانی امام حسین (ع) در راه رسیدن به شهر کربلا و روزهای حضور در این شهر تا زمان شهادتشان را شامل می‌شود.

از مهم‌ترین موضوعاتی که برخی نویسندگان برای نوشتن متون ادبی خود به سراغ آن می‌روند رویدادهای مهم تاریخی و مذهبی از جمله حادثه عاشورا و قیام کربلا هستند. داوود غفارزادگان از جمله این نویسندگان است که روایتی داستانی از قسمت‌های مهم تاریخی و دینی اسلام را به رشته تحریر درمی‌آورد. قیام کربلا سهم پررنگی در نوشته‌های غفارزادگان دارد.

او در این کتاب آمیزه‌ای از تکنیک و هنر و مضمون را به شما هدیه داده است. غفارزادگان برای روایت داستان خود از تکنیک روایت‌نویسی کهن ایرانی استفاده کرده و هر قسمت از اثر خود را طبق شیوه نگارش مقاتل با محتوایی به هم پیوسته سامان داده و شما را بر این اساس تا دل حادثه هدایت می‌کند.

او برای نوشتن این کتاب، خود را بسیار مقید به پژوهش دانسته و روایت داستانی – تاریخی‌ای را که بیان می‌کند بر اساس مستندات به تصویر کشیده است، با این حال هیچ نشانی از کپی‌برداری و یا کلیشه‌نویسی در آن به چشم نمی‌خورد.

غفارزادگان تلاش کرده تا متنش از منظر زبانی نیز حال و هوای تاریخی به خود داشته باشد، گویی که شما با گوش دادن به آن در کوچه پس‌کوچه‌های تاریخ برای تماشای رویدادها قدم می‌زنید. او از عبارات و وا‌ژه‌هایی بهره می‌گیرد که بیانی استوار دارد و همچنین حریم و ساختار تاریخ را برای روایت خود حفظ می‌کند.

با داوود غفارزادگان بیشتر آشنا شویم:

داوود غفارزادگان در سال 1338 در اردبیل به دنیا آمد. در سال 1359 نخستین اثرش را در نشریات منتشر کرد. او بیشتر از سه دهه داستان‌هایی را با موضوعات مختلف و برای مخاطبان به نگارش درآورده است. وی موفق به کسب جایزه 20 سال ادبیات داستانی (بزرگسالان) برای کتاب «ما سه نفر هستیم» شد. غفارزادگان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان است.

او توانست به عنوان یکی از بهترین داستان‌نویسان دو دهه اخیر نشان طلایی جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان (انجمن نویسندگان کودک و نوجوان) را دریافت کند.

رمان «فال خون» او ترجمه شده و در دانشگاه تگزاس آمریکا به چاپ رسیده است. از دیگر آثار وی می‌توان به خرده مینا بر خاک، شب ایوب، تا از سخن دور نیفتیم، راز قتل آقامیر، دختران دلریز، هزارپا، ایستادن زیر دکل برق فشار قوی و سایه‌ها و شب دراز اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند می‌شنویم:

امام حسین (ع) بر در خیمه نشسته بود و تکیه بر شمشیر به خواب رفته بود. از آن سو هلهله دشمن هر لحظه نزدیک‌تر می‌شد. زینب (س) به برادر خویش نزدیک شد و گفت: «برخیز برادرجان! صداها را نمی‌شنوی؟» حسین (ع) سر بلند کرد و فرمود: «پیامبر را به خواب دیدم که به من می‌گفت امشب پیش ما می‌آیی!» زینب (س) بر سر و صورت خود زد و گفت: «وای بر من». حسین (ع) گفت: «وای از تو دور. آرام باش خواهر.»

در این وقت ابوالفضل‌العباس پیش آمد و گفت: «برادر! آمدند.» امام حسین (ع) برخواست و به عباس گفت : «نزدشان برو و بپرس چه کار دارند و برای چه آمده‌اند؟» عباس با بیست سوار همراه با حبیب‌ابن مظاهر و زهیربن قین نزدیک کوفیان رفتند و علت حمله ناگهانی را پرسیدند. کوفیان گفتند: «امیر فرمان داده یا شما را به اطاعت درآوریم یا به قتل برسانیم.»

عباس گفت: «پس عجله نکنید تا نزد اباعبدالله بروم و آنچه را گفتید به عرض حضرت برسانم.» لشکر کوفه ایستاد و عباس نزد حسین (ع) برگشت تا خبر را بگوید. امام فرمود: «امشب را مهلت بگیر تا به نماز و دعا مشغول شویم.»

 ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۲۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
روایت اول - یک
۱۸ دقیقه
روایت اول - دو
۱۹ دقیقه
روایت اول - سه
۹ دقیقه
روایت اول - چهار
۹ دقیقه
روایت اول - پنج
۱۶ دقیقه
روایت اول - شش
۳ دقیقه
روایت اول - هفت
۵ دقیقه
روایت اول - هشت
۱۲ دقیقه
روایت اول - نه
۲۰ دقیقه
روایت دوم - مجلس اول
۱۲ دقیقه
روایت دوم - مجلس دوم - قسمت اول
۴ دقیقه
روایت دوم - مجلس دوم - قسمت دوم
۱۴ دقیقه
روایت دوم - مجلس دوم - قسمت سوم
۸ دقیقه
روایت دوم - مجلس دوم - قسمت چهارم
۳۰ دقیقه
روایت دوم - مجلس دوم - قسمت پنجم
۱۰ دقیقه
روایت دوم - مجلس سوم
۶ دقیقه
روایت سوم - یک
۷ دقیقه
روایت سوم - دو
۶ دقیقه
روایت سوم - سه
۶ دقیقه
روایت سوم - چهار
۶ دقیقه
روایت سوم - پنج
۱۲ دقیقه
روایت سوم - شش
۱۱ دقیقه
روایت سوم - هفت
۱۰ دقیقه
روایت سوم - هشت
۷ دقیقه
روایت سوم - نه
۸ دقیقه
روایت سوم - ده
۲۴ دقیقه
روایت سوم - یازده
۳ دقیقه
روایت سوم - دوازده

راهنمای دانلود کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند

برای دانلود کتاب صوتی سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند