دانلود کتاب صوتی شاخه نبات


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاخه نبات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شاخه نبات

حمزه سردادور در کتاب صوتی شاخه نبات، زندگی معشوقه‌‌ی افسانه‌ای حافظ شیرازی را روایت می‌کند که از منابع گوناگون ادبی و تاریخی معتبر برگرفته شده است.

خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی القاب بسیاری داشت که لسان الغیب یکی از معرو‌ف‌ترین آن‌ها بود. حافظ از فیض‌های الهی که در شب قدر بر او نازل شد، برخوردار بود و قلبش را مخزن اسرار ساخت. او قسمت بسیاری از مهارت و پشتکار خود در غزل‌سرایی را به عشق آسمانی و ساده شاخه‌نبات مدیون است که سال‌های بسیاری را صبورانه به پای او نشسته بود. بعد از آن‌که سرنوشت آن‌ها را به هم رساند و با یکدیگر ازدواج کردند، در تمام بد و خوب‌های زندگی، شریک وفادار برای یکدیگر بودند و حافظ، چه عاشقانه آن زن را مورد ستایش قرار داده است:

این همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزد
اجر صبری است کز آن «شاخه‌نبات»ام دادند

شاخه‌نبات نیز همانند خود حافظ در کل جهان معروف است، به طوری که تا قبل از نگارش کتاب شاخه‌نبات کلیه اطلاعاتی که در مورد شاخه‌نبات و ارتباط او با حافظ وجود داشت، از سطوری پراکنده در لابلای کتب و رسالات گوناگون تجاوز نمی‌کرد. حمزه سردادور، اگر نخستین نفری نباشد که دست به چنین موضوعی زده باشد، لااقل یکی از نخستین نویسندگانی است که با تحقیق و مطالعه در منابع گوناگون ادبی و تاریخی، اطلاعاتی در حد مقدور، از زندگی شخصی حافظ و شاخه‌نبات کسب کرده و آن اطلاعات را در قالب رمان حیرت‌آوری درآورده است.

رمان شاخه‌نبات، در کنار روایت زندگی حافظ و معشوقه‌اش به‌ اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در قرن 8 هجری قمری نیز اشاره می‌کند. چگونگی حکومت مغولان، سال‌های پس از مرگ ابوسعید بهادرخان، سخت‌گیری و ستم‌گری امیرمبارزالدین محمد، تشریح جنون‌های عاشقانه سلطان ابوسعید، ویژگی‌های دوره سلطنت شاه ابو اسحاق اینجو، نابودی قدرت و شوکت امیر چوپان، جنگاوری شاه شجاع و بسیاری موارد دیگر از مطالبی هستند که در این کتاب آورده شده است. در کل، این کتاب صوتی همانند دایرة‌المعارفی از تاریخ اجتماعی و سیاسی قرن 8 قمری به شمار می‌آید که شنیدنش برای افرادی که به‌ تحقیق و مطالعه درباره‌ی تاریخ علاقمند هستند، بسیار باارزش است.

کتاب صوتی شاخه‌نبات را به چه افرادی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب صوتی شاخه‌نبات برای افرادی که ادبیات فارسی برای‌شان جذاب و دل‌نشین است، مناسب است. اگر علاقمند هستید رمان عاشقانه‌ی زیبایی که گوشه‌هایی از تاریخ را نیز در قلب خود جای داده است بشنوید، کتاب صوتی شاخه‌نبات را برگزینید.

حمزه سردادور را بیشتر بشناسیم؟

حمزه سردادور نویسنده‌ی برحسته‌ی ایرانی در سال 1275 در شهر تبریز چشم به جهان گشود. کتاب‌های تاریخی بسیاری از او در چند دهه کنونی به بازار آمده و تجدید چاپ‌های زیادی نیز داشته که نشانه‌ی محبوبیت آن‌هاست. حمزه سردادور از دهه 20 تا اواخر دهه 40 در مجله‌ای به نام «اطلاعات هفتگی» مشغول به کار بود و پاورقی می‌نوشت. پاورقی‌های او یکی از عوامل جذابیت و فروش آن مجله بود. برخی از این آثار او عبارتنداز: بانوی سربدار، زندانی قلعه قهقه، آزاد زنان، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار و ... .

در بخشی از کتاب صوتی شاخه نبات می‌شنویم:

شاه و حافظ هر دو چشم به ‌دهان خواجه صدرالدین دوخته، منتظر جواب ‌بودند. وقتى سکوت صدرالدین کمى طولانى شد، ابواسحاق که تصور مى‌کرد ‌خواجه خواستگارى را با نهایت مسرت استقبال خواهد کرد، گره در ابروان انداخته، ‌با لحن قهرآمیزى گفت: منتظریم، چرا جواب نمى‌دهى؟ فکر چه را مى‌کنى؟

خواجه سرفه خفیفى کرد و با صداى لرزان و لکنت زبان گفت: چاکر این خواستگارى را بزرگ‌ترین افتخار خود و خاندانم مى‌شمارم، اما چون ‌اصل روى سخن با دخترم است و دخترم هم اخلاق به‌خصوص دارد، لذا باید... ‌باید... با خود او هم صحبت کنم... و راضى‌اش سازم.

شاه با تغیر گفت: آیا شوهرى بهتر از این جوان خواهد یافت؟ شهرت و مقام و عزت و احترامى که ‌در جامعه دارد معروف است. از حیث مال و دولت هم خیالت راحت باشد که هر ‌قدر درهم و دینار بخواهد مى‌دهم. دیگر جاى ایرادى نمى‌ماند. مگر این‌که دخترت (بدت نیاید) نظر به‌خصوصى نسبت به ‌جوان دیگرى داشته باشد.

خواجه جواب داد: شاخه‌نبات مى‌گوید که اصلاً شوهر نخواهد کرد. همه مردم شهر شنیده و ‌مى‌دانند که تاکنون خواستگاران خیلى خوب و عالى‌مقام و ثروتمند را، هرکدام ‌به ‌بهانه‌یى رد کرده و من و مادرش هم حریفش نشده‌ایم. آخرین خواستگارش یکى ‌از چاکران همین بارگاه مبارک بود که هر چه شاخه‌نبات گفت و خواست قبول کرد، ‌آخر سر گفت مهریه من باید ده هزار دینار باشد که مى‌دانید حتى در خانواده‌هاى ‌اشراف و شاهزادگان هم مهریه سنگینى است. آن جوان این شرط را هم قبول کرد. ‌آخر سر شاخه‌نبات به ‌این بهانه که با قرآن کریم مشورت کرده، و استخاره راه نداده، ‌او را هم رد کرد. آن اظهارات براى خود خواجه هم غم‌انگیز بود، برعکس، حافظ از شنیدن آن‌ها ‌لذت مى‌برد و بر خود مى‌بالید. زیرا خوب مى‌دانست شاخه‌نبات محض خاطر او و ‌نظر به ‌عشق و محبتى که به ‌وى دارد، خواستگارها را رد مى‌کند.

 ۱۲ ساعت، ۶۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵۹ دقیقه
فصل اول: دخترى در هيبت پسران - بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم: عشق آتشين - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۹ دقیقه
فصل سوم: حافظ قرآن
۵۹ دقیقه
فصل چهارم: جدال با رقيب - بخش اول
۴۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل پنجم: عشق و جدايى - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۴۵ دقیقه
فصل ششم: فکر پلید - بخش اول
۴۱ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: در آتش هجران - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل هشتم: در انتظار ازدواج - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۴۱ دقیقه
فصل نهم: در دام رقیب - بخش اول
۴۱ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۴۳ دقیقه
فصل دهم: آغازی دیگر

راهنمای دانلود کتاب صوتی شاخه نبات

برای دانلود کتاب صوتی شاخه نبات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شاخه نبات

نظرات کتاب صوتی شاخه نبات

پویا امراللهی
۱۴۰۰/۱/۲۷
عجیبه که عنوان کتاب شاخه نبات است ولی بیشتر حول محور خان سلطان میچرخد داستان با او شروع میشود و با او پایان میپذیرد
شخصیت شاخه نبات و شمس الدین مورد اجحاف قرار داده شده و از آن‌ها کمتر سخن به زبان می‌آید
داستان خیلی جذابیتی برای پیگیری ندارد و در بعضی قسمت‌ها حتی حوصله سربر است اما با این همه بی
انصافی است که زیبایی‌های این کتاب را در نظر نگیریم مانند توصیف‌های بسیار زیبا و جزئی که فوق العاده هستند
با تشکر از نویسنده که علاوه بر مروری بر تاریخ مفهموم زیبایی از 💗عشق💗 را به مخاطب نشان میدهد
مهسا صفی
۱۳۹۹/۹/۲۰
موضوع داستان و اینکه آمیخته به وقایع و اطلاعات تاریخی بود بسیار جالب بود. قبلا هم با قلم این نویسنده آشنا بودم که بسیار شیوا است. اما این کتاب بسیار تکرار مکررات داشت و بعضی از قسمتها بیهوده کش اومده بود و خیلی جاها واقعا از حوصله خارج می‌شد‌
یاسر نیک‌پیمان
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
یک روایت عاشقانه در بستر یک متن تاریخی که به آن رنگ و بوی واقعیت بخشیده. خوانش تقریباً خوب و با سرعت مناسب، این کتاب صوتی را جذاب و دوست داشتنی کرده. حتما توصیه می‌کنم که از آن لذت ببرید.
مشاهد همه نظرات (۴۱)