معرفی و دانلود کتاب صوتی عصرهای کریسکان

عکس جلد کتاب صوتی عصرهای کریسکان
قیمت:
58000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصرهای کریسکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصرهای کریسکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عصرهای کریسکان

کتاب صوتی عصرهای کریسکان اثر کیانوش گزار راغب، به روایت خاطرات امیر سعیدزاده یکی از رزمندگان جنگ تحمیلی می‌پردازد. با این کتاب با سرنوشت غم‌انگیز او همراه می‌شوید و به عمق فجایع ضد انقلاب دموکرات و کومله پی می‌برید.

درباره کتاب صوتی عصرهای کریسکان:

امیر سعیدزاده، راوی این کتاب، یکی از منحصر به فرد‌ترین نیروی‌های دفاع مقدس است. چراکه او عضو هیچ سازمانی نیست. یک نیروی آزاد است و در عین حال در مأموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی شرکت می‌کند، مأموریت‌هایی نیز برای شناسایی در خارج از کشور دارد. پس از آن راهی سپاه می‌شود.

سعیدزاده پیش از انقلاب، از طرف ساواک، مورد پیگیری و بازخواست قرار گرفته و فراری می‌شود. اسیر کومله می‌شود و از سازمان کومله نیز فرار می‌کند. 4 سال بعد از جنگ، سعید زاده به اسارت حزب دموکرات کردستان عراق در می‌آید. این دوران از ابتدای انقلاب تا سال 74، یعنی یک دوره 15 ساله، به طول می‌انجامد.

در این کتاب با یک سبک ابتکاری، خاطره چند روایی را طرح کرده است. او وارد یک تنش و درگیری می‌شود. سپس در فصل بعدی اینکه خانواده‌اش چه عکس العملی نشان می‌دهد، بررسی می‌شود و از زبان همسر او همان خاطرات تکمیل می‌شود. اتفاقاتی که حول محور خانواده رخ می‌دهد؛ یعنی راوی اصلی خود خبر ندارد، اما خانواده کاملا به تمام جوانب مسلط است. در بخشی همسر او وارد داستان می‌شود، آن نقاط مبهم را تکمیل می‌کند.

دوباره در فصل بعدی راوی اصلی ادامه ماجرا را می‌گوید و همسر راوی وارد داستان می‌شود و خاطرات را شرح می‌دهد. راوی دوم پیگیری‌های جانبی که برای خانواده رخ می‌دهد؛ مانند شهادت دیگر برادران، اسارت پدر، بمباران‌هایی که در شهر رخ می‌دهد، را بازگو می‌کند. به عبارتی راوی دوم وظیفه تکمیل روایت‌های اصلی را برعهده دارد.

کریسکان منطقه‌ای در کوه سنجاق در کردستان عراق است که مقر اصلی حزب دموکرات ایران بوده است. امیر سعیدزاده بیش از شش سال در زندان‌های گروه کومله و دموکرات شکنجه شده است. او تقریبا تنها نجات یافته از زندان مخوف کریسکان است و بقیه هم بندی‌های او همه بدون محاکمه اعدام شده‌اند. به دلیل اینکه بیشتر اتفاقات در آن منطقه رخ داده، این نام را برای کتاب انتخاب کرده است.

کتاب صوتی عصرهای کریسکان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به شنیدن خاطرات دوران انقلاب و جنگ علاقه‌مند هستید، این کتاب را گوش دهید تا با ابعاد و گروه‌های مختلف آن دوران بیشتر آشنا شوید.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی عصرهای کریسکان می‌شنویم:

«چون زبانم کردی است و راحت می‌توانم در خاک عراق تردد کنم تا تحرک ضد انقلاب را شناسایی کنم، مدتی است آموزش مأموریت‌های برون مرزی می‌بینم. حوزه مأموریتم عراق تعیین می‌شود. با جوش خوردن با عوامل ضد انقلاب زمینه حضورم در عراق بیشتر می‌شود. در عملیات مرصاد با جعفر آقا مسئول عملیات شمال غرب منافقین، در پادگان اشرف ملاقاتی انجام می‌دهم. لیست مایحتاج آن‌ها را برای مسئولم می‌فرستم تا تصمیمات لازم را بگیرند.
عراق با کمبود آذوقه مواجه شده و منافقین می‌خواهند احتیاجاتشان را از کردستان ایران تأمین کنند. من هم وارد تشکیلاتشان می‌شوم و قول می‌‌دهم نیازهایشان را برآورده کنم. همان‌جا متوجه تحرکات نظامی منافقین می‌شوم و می‌بینم در محوطه وسیعی از پادگان اشرف، ماکت هواپیماهای نظامی چیده‌اند که واقعی نیستند. یکی از هواپیماهای ایرانی هم گول خورده و به این ماکت‌ها حمله کرده و متأسفانه سقوط کرده بود. سراسر پادگان لبریز از ادوات نظامی و توپ و تانک و خودروهای مجهز به سیستم‌های راداری است. منافقین با رفتارهای خشک نظامی با یکدیگر برخورد می‌کنند. گزارشات لازم را برای سرپُلم می‌فرستم و تحرکات نظامی را در عملیات مرصاد رصد کرده و گزارش می‌دهم.»

«به سراغم می‌آیند و با شلنگ به جانم می‌افتند. آنقدر کتکم می‌زنند که از حال می‌روم. تمام بدنم کبود شده و سر و صورت و بینی و باسنم زخمی می‌شود. با جوالدوز به جانم می‌افتند و بدنم را سوراخ سوراخ می‌کنند. بعد داخل تنوری که تازه خاموش شده و دیواره و خاکسترش داغ داغ است می‌اندازند و آرام آرام عرق می‌کنم و نم نم تب می‌کنم. یواش یواش بوی پختگی بدنم را حس می کنم و به ناچار فریاد می‌زنم. همینکه می‌خواهم سرم را از تنور بیرون بیاورم با قنداق بر سرم می‌کوبند و داخل خاکستر داغ می‌افتم. پوستم تاول می‌زند... نیم پز می‌شوم...فریاد می‌زنم...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
26 دقیقه
فصل اول - سعید
5 دقیقه
فصل دوم - سُعدا
39 دقیقه
فصل سوم - مصطفی
13 دقیقه
فصل چهارم - سایه غمبار
33 دقیقه
فصل پنجم - میرآباد
5 دقیقه
فصل ششم - راه ناپیدا
40 دقیقه
فصل هفتم - برده‌سور
6 دقیقه
فصل هشتم - مام‌رحمان
31 دقیقه
فصل نهم - پاکسازی
3 دقیقه
فصل دهم - خانواده
12 دقیقه
فصل یازدهم - آلان
2 دقیقه
فصل دوازدهم - همکار خاموش
29 دقیقه
فصل سیزدهم - پوره، توپ‌کوره
3 دقیقه
فصل چهاردهم - زیارت غنچه
24 دقیقه
فصل پانزدهم - شیمیایی
8 دقیقه
فصل شانزدهم - پرواز علی
17 دقیقه
فصل هفدهم - کریسکان
17 دقیقه
فصل هجدهم - ملاقات اول
16 دقیقه
فصل نوزدهم - قبر موقت
13 دقیقه
فصل بیستم - مادر برام قصه بگو
18 دقیقه
فصل بیست‌ویکم - چای عصرانه
12 دقیقه
فصل بیست‌ودوم - سوز سرما
13 دقیقه
فصل بیست‌وسوم - خدانگهدار سعدا
6 دقیقه
فصل بیست‌وچهارم - چوب خدا
11 دقیقه
فصل بیست‌وپنجم - کوی سنجاق
10 دقیقه
فصل بیست‌وششم - رنگ رخسار
12 دقیقه
فصل بیست‌وهفتم - آقامعلم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عصرهای کریسکان
نویسنده
راویمجید تیزرو
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عصرهای کریسکان

محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۲/۸
امیر سعید زاده یک کرد انقلابی است که قبل از انقلاب به خاطر فعالیت‌های انقلابی دستگیر می‌شود وبرای مدتی هم به نیشابور فرار می‌کند وبعد ازانقلاب برای
خدمت‌هایی که به انقلاب کرده است مورد نفرت حزب
ضد انقلاب دموکرات است ودومرتبه اسیر می‌شود که مرتبه اول فرار می‌کند وازدواج می‌کند و صاحب پنج فرزند هم
می‌شود. هنگام جنگ ‌و فعالیت گروهک‌های ضدانقلاب برای سپاه ماموریت‌هایی را به سرانجام می‌رساندودر جریان کتاب با جنایت‌هایی که این گروهک‌ها انجام می‌دهند آشنا می‌شوید ومتوجه می‌شوید که اینها از مردم نیستند وبه همین خاطر است که اعضای جدید آن‌ها با دیدن جنایت‌های این گروهک‌ها از آن‌ها جدا می‌شوند وباعث نابودی آن‌ها می‌شوند. شخصیت اصلی داستان در دوران اسارت چندین بار تا مرز تیربارن و اعدام
پیش می‌رود اما دموکرات از به شهادت رساندن
امیر سعیدزاده صرف نظر می‌کند، ودر بخش‌هایی از داستان همسر امیر سعید زاده راوی داستان است و از سختی‌ها ‌و مشکلات خانواده صحبت می‌کند.
راوی کتاب اجرای عالی ‌وکاملی نداشت اما درست و تقریبا
بی نقص اجرا می‌کند و من که شنونده کتاب بودم با کتاب ارتباط برقرار کردم اما مشکل مهم و اصلی که وجود دارد این است که یک یا چند جمله چندبار تکرار می‌شودمانند فصل آلان که ‌شنیدن کتاب را مشکل می‌کند واین مسئله ضعف بزرگی برای این کتاب صوتی است وناشر صوتی باید قبل از ارائه کتاب آن‌ها را برطرف می‌کرد که این اتفاق نیافتاده است.
مهدی خندان
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
سلام - من در مورد دفاع مقدس کتاب تقریبا زیاد خوندم اما باید بگم این کتاب مدل دیگه‌ای به این موضوع پرداخته و متفاوت تر هست. سراسر هیجان و پر از فراز و نشیب هست- در زمان خواندن این کتاب در بعضی موارد احساس می‌کنید دارید یه فیلم پر از هیجان و پر از امید و ناامیدی می‌خوانی (حتی در قسمتهایی حسی شبیه به فیلم پاپیون دست میده). در مورد قوم کرد هم واقعیت‌هایی را مطرح می‌کنه که خیلی خوبه همه بدونن. بعضی‌ها این هموطنان عزیز را در یک نسخه خیلی خوب یا خیلی بد یا خائن می‌پیچند در حالی که این رمان به خوبی توانسته بین دسته بندی‌های مردم کرد مرزبندی را رعایت کند و در پایان کتاب هم حس نفرت در مورد کوموله و دموکرات بهت دست می‌ده و هم حس دوست داشتن هموطنان کرد که در این انقلاب هزینه‌هایی زیادی پرداخت کردن. در کل خیلی خیلی خیلی توصیه می‌کنم این کتاب را بخوانید و امیدوارم امیدوارم امیدوارم روزی یک کارگردان انقلابی اقدام به ساخت فیلم یا سریال این کتاب کند. ناگفته نماند دو راوی بودن (سعید و همسرش) این کتاب را به یک کتاب تقریبا بی‌نقص تبدیل کرده بود
Mohamad Amin Jafari
۱۴۰۰/۱/۶
نسخه نوشتاری عالی و مناسب، بسیار جذاب و هیجان انگیز بود. اما از نسخه صوتی انتظار بیشتری داشتم، صدا کم و بی کیفیت بود، بنظرم خواننده اصلا تمرکز نداشت و انگار به متنی که میخواند علاقه‌ای ندارد. اوج بی میلی صداپیشه را در فصل بیستم "مادر برام قصه بگو" شاهد هستیم، جایی که فصل تنها ۱۲ دقیقه است اما ۵۸ ۵۸ میبینیم دقیقه ضبط شده، وقتی صوت دقیقه‌ای را گوش دادم متوجه شدم به اشتباه تمرینات صداپیشه را آپلود نموده اید و سراسر بی ادبی و توهین به شخصیت داستان رخ داده و خیلی ناراحت شدم، حتی بعضی از شوخی‌های خواننده با دوستانش بسیار رکیک بود که امیدوارم بانوان این نسخه را نشنیده باشند، این اتفاق باعث شد تا در فصل‌های بعد احساس کنم صداپیشه به دروغ داستان را روایت میکند. توصیه میکنم حداقل نسخه‌های صوتی را یک ناظر پیش از انتشار گوش کند.
متشکرم
عابدین محبی
۱۴۰۲/۵/۲۳
کتاب خوبی بود، ولی ابهاماتی داشت که خواننده را قانع نمیکرد. ماجراهای اسارت سعید و طریقه آزاد شدنش ابهام داشت. مخصوصا اینکه هربار که اسیر شده مبلغ قابل توجهی پول همراهش بوده و سرنوشت پولها نامعلوم. و همچنین ماجرای نابودی توپخانه عراق و عملیات آخر علیه کومله. خدایی نکرده قصد تهمت زدن ندارم. فقط بعنوان یک خواننده این حق را به خودم میدم که قانع نشوم.
امیر محبوبی
۱۴۰۰/۱/۸
سلام با خواندن این کتاب می‌تواند بخش کوچکی از رنج‌ها و دردهای مردم قهرمان کرد را فهمید. درود بر پیش‌مرگان انقلابی کرد که کمتر از آن‌ها گفته شده است. من به متن این کتاب و نوع نگارش نویسنده و جذابیت ماجرای نقل شده امتیاز ۴ را می‌دهم ولی به اجرای صوتی کتاب امتیاز ۲ می‌دهم. امیدوارم سایت کتابراه یک بار دیگر قابل صوتی مناسب و درخور این کتاب آماده نماید.
نازنین شریفی
۱۴۰۱/۲/۳۱
کتابی ارزشمند که هر ایرانی باید بخواند تا بداند برای امنیت این مرز وبوم چه جوانانی کشته شده و چه کسانی زیر بار اسارت شکنجه و ستم دوام آورده و این خاک را حفظ کرده‌اند روح شهید سردشتی و همه شهدای سرفرازمان شاد وزنده باد قوم دلیر وطن پرست و غیور کورد ممنون از کتابراه عزیز بابت این کتاب گرانقدر
Mim
۱۴۰۲/۶/۲۵
گوینده با سرعت زیاد قصه رو روایت میکنه و برخی کلمات رو اشتباه تلفظ و بیان میکنه. ضمنا تدوین صدای گوینده و برش قسمت‌هایی که لحن جملات رو اشتباه بیان کرده در برخی از فصل‌های کتاب اتفاق نیفتاده و شما یه جمله رو چند بار میشنوی.
موسیقی انتخاب شده مناسبه. در کل میتونست بهتر باشه.
Farza Sa
۱۴۰۰/۴/۲۱
راوی کتاب سرگذشت تحسین برانگیزوپرافتخاری
داشتند🌾🌾🌾نویسنده هم مطالب رو با قلمی روان وبدون حاشیه به تصویرکشیدن🌾🌾🌾اماگویندگی آن چنان که باید درخور کتاب نبود
می شه گفت احساسات راوی رابه خوبی نشان نمی‌دادوسعی در زودتر تمام کردن کتاب داشتن
Hosein Jamalabadi
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
موضوع عالیه و خدا عزت بده کسایی مث آقا سعید رو. جالبه تو کتابهای دیگه ک آقا سعید رو تو زندان دیدن شک دارن ایشون جاسوسی می‌کرده یا خدمت. ممنون از همه آقا سعیدها و گوینده و انتشارات سوره ک کتاب‌اش عالیه مث همیشه
asad zargar
۱۴۰۰/۹/۱۲
سلام، خیلی جالب و پر هیجان بود، بنده لحظه‌های سختی را در دوران دفاع مقدس گذرانده‌ام، ولی تصور اینکه خودم را در یکی از لحظه‌های آقای امیر، بجای ایشان بگذارم، خیلی وحشتناک است و تن آدم رو میلرزاند. خدا قوت و ممنون.
عیسی زاده
۱۴۰۱/۱۰/۸
این کتاب، معیار به دست آدم میده.
معیار حق، انسانیت و پایبندی به راه خداست. چه انسان‌های بزرگی که از قومیت‌های مختلف پای ایمانشان ایستادند؛ از طرفی کسانی که با تحریک قومی دنبال جاه و قدرت بودند.
ژیلا بهرامی
۱۴۰۰/۵/۶
من کودکی‌ام را در میان قوم بزرگوار کرد گذرانده‌ام قومی باشرف و مهربان و مهمان نواز اول به قوم کرد سلام میفرستم و بعد به دلیر مردانی که در جبهه‌ها حماسه آفریدن. همیشه مدیونشون هستیم
محمد جمالی
۱۴۰۱/۱/۱۲
این کتاب باید برای همه مسئولین اجباری بشه
تا متوجه بشن برای حفظ کیان این کشور چه مصیبت‌هایی سر جوانان مومن امده
تا با تفکر بی شرفانه و احمقانه لیبرال جماعت خام نشن و خیانت نکنن
Ali . A
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
روایتی جذاب و شنیدنی. مدتی طول کشید تا به صدای گوینده عادت کنم در ضمن بدلیل اینکه داستان یک راوی آقا و یک راوی خانم دارد بهتر بود از دو گوینده آقا و خانم استفاده میشد.
مرتضی احمدی
۱۴۰۱/۷/۲۱
کلان به کتابهای خاطرات و سرگذشت دیگران علاقه دارند این کتاب خیلی بهتر می‌تونست بیان شود گوینده خیلی از وقایع زندگی نویسنده را با سرعت رد کرد
مشاهده همه نظرات 50

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عصرهای کریسکان

برای دریافت کتاب صوتی عصرهای کریسکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.