دانلود کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه

کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه نوشته سید محمد تولیت، دربردانده‌ی 400 غزل زیبا و دل‌نشین از 10 غزل‌سرای برجسته‌ی ایرانی است.

در کتاب صوتی غوغای غزل، از هر شاعر توانمد ایرانی به تساوی 40 غزل برگزیده شده است. این غزل‌سرایان درخشان به ترتیب سنایی، عطّار، مولانا، سعدی، عراقی، حافظ، فروغی، شهریار، عماد و سایه هستند. تعداد ابیات هر غزل مابین 5 تا 10 بیت و مجموع ابیات کل غزل­‌ها 3000 بیت است. به علاوه چینش شاعران طبق تقدم تاریخی و چینش غزل­‌ها برای هر شاعر به صورت جداگانه طبق ترتیب الفبایی آن‌هاست.

از نطر سید محمد تولیت، این اثر مجموعه‌­ای از عاشقانه‌­هایی لطیف و شیرین است که به سرآمدان غزل فارسی تعلق دارد و برای دل‌هایی است که به دنبال وقت خوش و حال خوش هستند.

در مقدمه این اثر شنیدنی آمده است:

در هر گزیده­‌ای به ناچار ذوق و سلیقه‌ی گزینش‌ کننده دخیل است و این کتاب هم از این قاعده مستثنا نیست. امّا چیزی که نگارنده در انتخاب غزل­‌ها متّکی به آن بوده چیزی نبوده است مگر مصلحت وقت. تمام همّت بر آن گماشته شد تا غزل‌‌ها و بیت­‌هایی گزینش شود که پیش و بیش از هر چیز وقت شما را خوش کند. به همین منظور چندی از غزل‌­های شاخص هر شاعر چه از لحاظ محتوا چه از لحاظ فرم که بیانگر سبک شخصی اوست در این گزیده دیده نمی‌­شود. فی‌المثل در باب حافظ غزلِ در سرای مغان رفته بود و آب­زده… که از غزل­‌های خاص خواجه است در این گزیده نیست و غزلِ نفس برآمد و کام از تو بر نمی‌آید… که در اوج ملاحت است برگزیده شده است.

عشق و معنای آن زمینه‌ی اصلی غزل است. اینکه چرا از این 10 غزل‌سرا شعرهایی انتخاب شده است نیز به عشق برمی‌­گردد. آشکار است که هر یک از این شاعران در طول حیات خود زلال­‌ترین شاعرانگی و صدق عاطفی را داشته­‌اند. این مطلب در تمام شعرهایشان خصوصاً در این اثر به خوبی نمایان است. در مورد شهریار، عماد و سایه که معاصر هستند حالات و مقامات‌شان نیز بیانگر این عشق و صدق است. شاعری که شاعرانه و قبل از آن صادقانه زندگی نمی‌­کند و مهرورزی و یکرنگی در لحظه­‌های حیاتش جریان ندارد از یاد رفتنی است و این را تاریخ همیشه گواه بوده است.

این مجموعه از بیت­‌هایی تشکیل شده که زبانی فصیح و بلاغتی جویباری دارند. منظور از بلاغت جویباری، بلاغتی است که از پیچیدگی‌­های صور خیال به دور است و شما را افسرده نمی­‌کند. البته این شاعران از چنین بلاغتی عاری هستند.

در یکی از غزل‌های این مجموعه می‌شنویم:

پلکی بزن که راز مرا برملا کنی *** با یک اشاره شرح دو صد ماجرا کنی
پلکی بزن... ترنّم چشمت شنیدنی‌ست *** زخمه بزن به هر مژه تا خون به پا کنی
پیوسته زل مزن که من از دست می‌روم *** باید به یک نگاه فقط اکتفا کنی
من عاشق توام! چه بگویم؟ خودت بگو *** باید تو با من این همه چون و چرا کنی؟
دستم به دامنت به دلم پشت پا مزن *** بگذر از این که غائله‌ای دست و پا کنی

 ۱۳ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۵۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
تیتر
۷ دقیقه
مقدمه
۳۷ دقیقه
سنایی - بخش اول
۳۵ دقیقه
سنایی - بخش دوم
۳۰ دقیقه
عطار - بخش اول
۲۸ دقیقه
عطار - بخش دوم
۴۹ دقیقه
مولانا - بخش اول
۵۰ دقیقه
مولانا - بخش دوم
۵۴ دقیقه
سعدی - بخش اول
۵۵ دقیقه
سعدی - بخش دوم
۳۶ دقیقه
عراقی - بخش اول
۳۷ دقیقه
عراقی - بخش دوم
۴۳ دقیقه
حافظ - بخش اول
۴۴ دقیقه
حافظ - بخش دوم
۳۴ دقیقه
فروغی بسطامی - بخش اول
۳۷ دقیقه
فروغی بسطامی - بخش دوم
۴۵ دقیقه
شهریار - بخش اول
۴۲ دقیقه
شهریار - بخش دوم
۳۹ دقیقه
عماد خراسانی - بخش اول
۳۹ دقیقه
عماد خراسانی - بخش دوم
۴۶ دقیقه
سایه - بخش اول
۴۶ دقیقه
سایه - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه

برای دانلود کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  غوغای غزل: از سنایی تا سایه

نظرات کتاب صوتی غوغای غزل: از سنایی تا سایه

عرفان محمدخانی
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
جای غزلسرایان بزرگی در اثر خالی هست. خواجوی کرمانی و خاقانی و بیدل باید توی این اثر باشند ولی اینطور نیست. خوب بود یه نسخه پی دی اف هم وجود داشت. ‌ولی در کل کتاب خوبی بود و باید همه‌ی کسایی که به ادبیات علاقه دارن بخوننش
Mohammad Mohajer
۱۳۹۹/۸/۴
من که خیلی پسندیدم. و بارها گوش دادم. واقعا آرامش بخش هست؛ هم اشعار، هم گوینده، هم موسیقی متن زیبایی که داره. کاش غزلسراهای بیشتری رو شامل میشد.
HOSSEIN HABIBIYAN
۱۳۹۹/۲/۲۲
لذت بردم واقعا زیبا بود
چه اشعار قشنگی
روحم تازه شد
این چند روز که دارم گوش میدم خیلی حالم خوب شد
مشاهد همه نظرات (۱۴)