معرفی و دانلود کتاب صوتی قدرت عادت

عکس جلد کتاب صوتی قدرت عادت
قیمت:
۱۴۴,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدرت عادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدرت عادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قدرت عادت

چارلز داهیگ در کتاب صوتی قدرت عادت، به علمی اشاره دارد که در پس آن پرسش و چرایی درباره کارهای مختلف روزمره وجود دارد. با این کتاب صوتی، نخست عادات خوب و بد خود را شناسایی می‌کنید و سپس خواهید توانست عاداتی را که پیروزی یا شکست در زندگی‌تان به آن وابسته است، تغییر دهید.

قدرت عادت (The Power Of Habit) در سال 2012 منتشر شد و برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود‏ و از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.‏

چارلز داهیگ (Charles Duhigg) تحقیقات علمی و اجتماعی خود را ترکیب کرده و می‌نویسد عادت با الگویی روانشناختی به نام حلقه عادت شروع می‌شود که سه فرآیند جداگانه دارد. ابتدا نشانه یا انگیزه وجود دارد که به مغز شما می‌گوید وارد مرحله اتوماتیک نسبت به رفتار خاص شود. بعد از آن، مرحله معمول یا روزمرگی است. مرحله سوم، پاداش است؛ چیزی که مغز شما دوست دارد به یادآوری آن کمک کند و حلقه عادت شکل می‌گیرد‌.

این کتاب صدها پژوهش دانشگاهی، مصاحبه با بیش از سیصد دانشمند و مدیر اجرایی، و تحقیقات انجام شده در تعداد زیادی شرکت را با خود یدک می‌کشد. کتاب حاضر، روی عادت‌هایی تمرکز می‌کند که به صورت تکنیکی تعریف شده‌اند: انتخاب‌هایی که همه ما زمان‌هایی انجام می‌دهیم و بعد دیگر در مورد آن‌ها فکر نمی‌کنیم، ولی اغلب، هر روز همچنان آن‌ها را انجام می‌دهیم. در یک زمانی، همه ما وقتی که به دفتر کاری‌مان رسیدیم، به طور آگاهانه تصمیم گرفته‌ایم که چقدر بخوریم و روی چه چیزی تمرکز کنیم، هر چند وقت یک‌ بار نوشیدنی خاصی بنوشیم یا اینکه چه موقع برای دویدن نرم بیرون برویم. بعد انتخاب کردن را متوقف کردیم و رفتار خودکار شد. این نتیجه طبیعی عصب‌شناسی ماست و با درک این که این اتفاق چگونه می‌افتد، می‌توانید آن الگوها را به هر طریقی که می‌خواهید بازسازی کنید.

کتاب صوتی قدرت عادات به سه بخش تقسیم شده است. چارلز داهیگ در نخستین بخش بر روی نحوه‌ی بوجود آمدن عادت‌ها در زندگی انسان‌ها تمرکز می‌کند. این بخش عصب‌شناسی مرتبط با ساختمان عادت را کاوش می‌کند و اینکه چگونه عادت‌های جدیدی بوجود بیاوریم و عادت‌های کهنه را تغییر دهیم.

بخش دوم آن عادت‌های سازمان‌ها و شرکت‌های موفق را بررسی می‌کند. با جزئیات شرح می‌دهد که چگونه مدیری به نام پال اونیل قبل از اینکه دبیر خزانه‌داری شود، با تمرکز بر عادات اصلی، عملکرد شرکت تولیدی آلمینیوم را با توجه به شاخص صنعتی داو جونز، تبدیل به بهترین کرد و چگونه استاربوکس با القاء آهسته و تدریجی عاداتی که برای تقویت اراده‌اش طراحی شده بودند، از یک ترک تحصیلی دوره دبیرستان تبدیل به مدیر ارشد شد. کتاب همچنین شرح می‌دهد که چرا حتی با استعدادترین جراحان، زمانی که عادات سازمانی در مسیر اشتباهی حرکت کنند، فاجعه می‌آفرینند.

قسمت سوم کتاب نگاهی به عادت‌ها‌ی جوامع دارد. این بخش بازگو می‌کند که چگونه مارتین لوتر کینگ جونیر و جنبش حقوق مدنی تا اندازه‌ای، با تغییر دادن عادت‌های اجتماعی دیرینه‌ی مونت گومری در ایالت آلباما موفق شدند و اینکه چرا تمرکزی مشابه به روحانی جوانی به نام ریک وارن به خوبی کمک کرد تا بزرگ‌ترین کلیسای ملی را در سادل بک والی در ایالت کالیفرنیا بسازد. سرانجام، سؤال‌های اخلاقی مبهم، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چارلز داهیگ در این کتاب صوتی سعی کرده تا چگونگی راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق و تغییر مسیر زندگی را به شنونده آموزش دهد. شایان ذکر است که بسیاری از ایده‌های مطرح شده در این کتاب در ایران نیز قابل اجرا بوده، به‌ طوریکه مخاطب با بهره‌گیری از ایده‌های مطرح شده در آن می‌تواند مسیر زندگی خود را به سمت موفقیت هدایت کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
درمان عادت
72 دقیقه
عادت‌های اشخاص
75 دقیقه
مغز مشتاق
89 دقیقه
قانون طلایی چرخه عادت
87 دقیقه
عادت‌های زیربنایی
76 دقیقه
استارباکس و عادت‌های موفق
76 دقیقه
قدرت یک بحران
94 دقیقه
چگونه بیش از آنکه کاری کنید تارگت‌ می‌داند چه می‌خواهید
96 دقیقه
کلیسای سدلبک و تحریم اتوبوس مونتگامری
89 دقیقه
نورولوژی اراده آزاد
29 دقیقه
پیوست

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قدرت عادت
نویسنده
مترجممصطفی طرسکی، معصومه ثابتقدم
راویحسن آزادی
ناشر چاپی نشر نوین
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قدرت عادت

مژگان درفشی
۱۴۰۲/۱/۱۲
واقعیت مسئله این هستش که این کتاب دقیقا همون رازی هستش که شاید کل بشریت برای رسیدن به هدفشون ازش استفاده کردن! راز دقیقا همینه معمای کارکرد درست (gtd, برنامه ریزی روتین صبح و شب، منحنی فراموشی) در بعد کاری و تحصیلی و فردی و...
شما دو نفر هستین یکی قبل از خوندن این کتاب و یکی بعدش، برای من دقیقا و
باعث شد دوباره به همه چی جور دیگه‌ای نگاه کنم این عالی بود. اینکه دقیقا جواب در تکراره. جالبیش اینکه که کتاب دقیقا در مورد علت و معلول صحبت میکنه و اصلا انگیزشی یا کتاب موفقیت صرف نیست که چند تا کلمه و کلی گویی توش باشه. واقعا عالی بود از همه ابعاد. ممنونم از کتابراه عزیز و گویندگی خوب کتاب🙏
ارشیا الماسی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
چارلز داهیگ: برنده جایزه پولیتزر نیویورک تایمز است، برای نوشته‌هایش در زمینه‌های کسب و کار.
هر قسمت از این ۱۳. ۳۰ ساعت کتاب پر از مطالب مفیده که به شما توضیح میدهد که چطوری عادت شکل میگیره و چطوری تبدیل به یک روتین میشه.
اگه دوست دارید عادت‌های بدتون رو ترک کنید و عادت‌های خوبی جایگزین آن‌ها را
کنید ‌پیشنهاد میکنم این کتاب مطالعه کنید «نسخه صوتی»
یکی از ویژگی کتاب‌های صوتی اینه که میتونید حین رانندگی انجام کار و … به آن گوش دهید.
Amin Kp
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
این کتاب از این نظر جالب بود که زمانی که فرهنگ یک سازمان ساخته شود و بر روی اجرا آن نیز نظارت دقیق باشد (فرهنگ از عادات مثبت ساخته می‌شود)، امکان تعالی و پیشرفت به سادگی امکان پذیر خواهد بود. در واقع قسمت مشکل هر سازمان، ساخت و ایجاد فرهنگ و جو سازمانی مثبت می‌باشد. جو و فرهنگ سازمانی را میتوان به پی و اسکلت یک ساختمان تشبیه کرد.
محمدرضا بیگ محمدی
۱۴۰۱/۹/۱۱
سلام و عرض ادب
تکرار تکرار تکرار رمز موفقیته
همیشه پشتکار جواب میده
به شخصه خیلیا نسبت به من باهوش تر بودن ولی پشتکارم باعث شد ازشون پیشی بگیرم
اگه اعتماد به نفستون پایینه یا فکر میکنید دیگران نسبت به شما باهوش تر و شایسته ترن
فقط کافیه توکار پشتکار داشته باشید معجزه میکنه میتونید خلا هارو باهاش پرکنید.
قاسم جولایی
۱۳۹۸/۴/۱۲
این کتاب بسیار ارزنده است. ما در فرهنگمان مثلی داریم که میگه “ترک عادت موجب مرضه” درحالیکه بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده که با شناخت چرخه عادت می‌تونیم عادتهای جدید کسب کنیم یا آن‌ها رو تغییر بدیم.
البته ترجمه روان و گویندگی بسیار خوب این اثر هم بسیار عالیه
moradi morteza
۱۴۰۲/۱/۸
این کتاب شاهکاری است. داهیگ مفهوم عادت را به شیوه‌ای بسیار منحصر به فرد توضیح می‌دهد. درک آن آسان است. او داستان‌ها و تجربیات افراد زیادی را به اشتراک می‌گذارد و با دانش روانشناسی مفاهیم عادات را به خوبی ارائه می‌دهد و بسیار جذاب و به شدت توصیه می‌شود
حسین علیا
۱۳۹۸/۷/۲۷
فوق العاده زیبا و کاربردی با صدای بسیار زیبا و روان و جذاب گوینده
جزو بهترین کتابهای صوتی که تا الان مطالعه کرده ام
به همه توصیه میکنم استفاده کنند
ابوالفضل دهقان
۱۳۹۷/۸/۲۸
کتاب ارزشمندو مفیدی هست ممنون برای فایل صوتی روان و لحن دلنشین
امیر باباخانی
۱۳۹۷/۱۲/۳
با این کتاب می‌تونید عادت‌های بد را کنار و عادت‌های خوب را برگزینید واقعا عالیه حتما بخرید گوش بدید ارزش داره ب جای این ک ب چیزای بیهوده پول بدید ب کتاب پول بدید ک ارزش داره
fereshteh hendi
۱۳۹۹/۶/۱۶
نویسنده با بیان کردن مثال‌های بسیار زیاد از زندگی و کار دیگران، به شما نشون میده که چه طور عادت‌ها مسیر زندگیتون و تعیین میکنند. کتاب خوبیه.
Mahmoud Mikaeili
۱۳۹۸/۱/۳
مثال‌های کاربردیش در مورد اشخاص و شرکت‌ها برای من خیلی موثر بود چون این مثال‌ها قدرت عملیاتی عادت‌ها رو ملموس تر نشان می‌دهند.
Mahdi G
۱۳۹۹/۹/۱۰
این کتابو خیلی وقت پیش خوندم و هنوزم نکاتشو بکار میبرم ممنونم از کتابراه ک این کتابو گزاشته چون اینجا میتونم گوشش بدم
دانیال خبوشانی
۱۳۹۹/۶/۲۲
قطعا کتاب خیلی عالی هست و شمارو با دلایل علمی عملکرد عادت‌ها و مثال‌های بی شمار اون آشنا میکنه
باقر عباسپور
۱۳۹۷/۱۰/۱۷
این کتاب واقعا خوبه ولی بیشتر عادات الکل و مواد داره بررسی میکنه البته بخش سازمانیش هم‌جاالب بود.
Golnaz Bagheri
۱۴۰۲/۱/۱۰
خیلی مثال‌های سخت و خارج از حوصله داره کتابش نمیدونم شاید من متوجه نشدم ولی بعضی از مثالها واقعا فهمش سخت بود
مشاهده همه نظرات 56

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قدرت عادت

برای دریافت کتاب صوتی قدرت عادت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.