دانلود کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

در کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان نوشته مصطفی رحماندوست، 31 داستان ویژه‌ی ماه خرداد روایت می‌شود که کودکان و نوجوانان هر شب می‌توانند به یکی از این قصه‌ها گوش فرا دهند. این اثر برای گروه سنی «ج» و «د» مناسب است.

ضرب‌المثل یا زبانزد در ادبیات ما جایگاه بخصوصی دارند. هر مثلی به خودی خود تاریخ فشرده‌ای است که مردم امروزه را به ریشه‌های فرهنگی گذشته‌ی کشورمان پیوند می‌زند. مثل‌ها بسیار ارزشمندند، زیرا عمری به درازای عمر انسان دارند. آن‌ها گونه‌ای از بیان هستند که تاریخچه و داستانی پندآموز درون خود پنهان کرده‌اند.

مجموعه "مثل‌ها و قصه‌هایشان" به 12 ماه‌ سال بخش‌بندی شده و هر داستان آن، شامل مثلی ایرانی است و در دل هر داستان یکی، دو ضرب‌المثل گنجانده شده‌ و بچه‌ها را با ضرب‌المثل‌های ایرانی آشنا می‌کند.

همه‌ی داستان‌های این اثر، در گنجینه‌ی درخشان و مهم فرهنگ مردم ایران ریشه دارد. اصل داستان‌ها توسط نویسنده به نگارش درنیامده است. بلکه او روایت‌گر داستان‌هایی است که ضرب‌المثلی را پدید آورده‌اند. پرداختن به این قصه‌ها، به تقویت هویت ایرانی فرزندانمان کمک می‌کند و میان زندگی امروز آن‌ها و ریشه‌های دیروزشان پلی عاطفی برقرار می‌کند، تا ریشه‌های دیرپای فرهنگ این دیار در یاد آن‌ها همواره تازه بماند. این کتاب برای بزرگ‌ترها منبع قصه‌گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه قصه‌ای شیرین، دل‌نشین و ایرانی است.

مصطفی رحماندوست، نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، ترانه‌های نوازش و مجموعه شعرهای قصه پنج انگشت و بازی با انگشت‌ها.

در قسمتی از کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان می‌شنویم:

روزی بود، روزگاری بود. در آن روزگار مسابقه‌ای ترتیب داده بودند. چه مسابقه‌ای؟ مسابقه‌ی تیراندازی. تیراندازان ماهر در میدانی جمع شده بودند. هر کدام تیری به چله‌ی کمان گذاشته بود و انتظار می‌کشید تا نوبتش شود و تیر بیندازد. داوران مسابقه، هدف بسیار کوچکی را انتخاب کرده بودند. تیراندازان حق داشتند فقط یک تیر به سوی هدف بیندازند. اگر تیرشان به هدف می‌خورد، برنده می‌شدند. اگر به هدف نمی‌خورد، از دور مسابقه خارج میشدند.

نزدیکان، آشنایان، زنان و فرزندان تیراندازان هم جمع شده بودند تا هنرنمایی تیراندازان را تماشا کنند. زمان شروع مسابقه فرا رسید. بیش از ده تیرانداز برای مسابقه آماده شده بودند. آن‌ها یکی یکی تیرشان را به سوی هدف انداختند، اما تیر هیچ کدام به هدف نخورد. نوبت به آخرین تیرانداز رسید. جایزه‌ی مسابقه پول زیادی بود اما آن سال گویی کسی نمی‌توانست برنده شود و پول را به دست بیاورد. حتی قهرمان مسابقه‌ی تیراندازی سال پیش هم نتوانست تیرش را به هدف بزند.

آخرین تیرانداز با ناامیدی بسیار پا به میدان مسابقه گذاشت. اگرتیر او هم به هدف نمی‌خورد، داوران نمی‌توانستند کسی را به عنوان قهرمان تیراندازی آن سال معرفی کنند. آخرین تیرانداز، زه کمانش را کشید و با دقت بسیار به هدف خیره شد. ناگهان احساس کرد دست‌هایش می‌لرزد و هدف در برابر چشم‌هایش رنگ می‌بازد. کمی صبر کرد تا به خودش مسلط شود. چند قدمی به این طرف و آن طرف رفت و دست‌هایش را حرکت داد. با لرزش دست نمی‌توانست به سوی هدف تیراندازی کند. همسر او که در میان تماشاچیان بود، فهمید که شوهرش خودش را باخته و ناآرام است. دلش نمی‌خواست شوهرش مسابقه را ببازد. پسر کوچکش کنارش بود و بازی می‌کرد.

 ۲ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۱۶۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۷ دقیقه
1 خرداد: گاه باشد که کودکی نادان، به غلط بر هدف زند تیری
۸ دقیقه
2 خرداد: حکایت موش است و قالب پنیر
۷ دقیقه
3 خرداد: حاجی! ما هم شریکیم
۵ دقیقه
4 خرداد: کار از محکم کاری عیب نمی‌کند
۶ دقیقه
5 خرداد: مرغی که تخم طلا می‌کرد، مرد
۹ دقیقه
6 خرداد: تا کور شود هر آنکه نتواند دید
۳ دقیقه
7 خرداد: شاید آفتاب بخواهد نصف شب طلوع کند
۶ دقیقه
8 خرداد: جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت بود؟
۵ دقیقه
9 خرداد: شتر ارزان است، خدا لعنت کند قلاده را
۸ دقیقه
10 خرداد: دوستیش دوستی خاله خرسه است
۶ دقیقه
11 خرداد: من از تو پول خواستم نه فتوا
۵ دقیقه
12 خرداد: سنگ مفت گنجشک مفت
۳ دقیقه
13 خرداد: نصف دیگرش را بگذار خودم پشم بکارم
۶ دقیقه
14 خرداد: جور استاد به ز مهر پدر
۷ دقیقه
15 خرداد: از چشم‌های گنده‌ی گرگ
۳ دقیقه
16 خرداد: بین هر دو لقمه، دو رکعت نماز می‌خوان
۵ دقیقه
17 خرداد: روی طنابش ارزن پهن کرده است
۶ دقیقه
18 خرداد: شتر دیدی، ندیدی
۴ دقیقه
19 خرداد: سرگاه توی خمره گیر کرده
۸ دقیقه
20 خرداد: بیله دیگ، بیله چغندر
۴ دقیقه
21 خرداد: اگر بشود چه می‌شود؟
۶ دقیقه
22 خرداد: نه شیر شتر، نه دیدار عرب
۵ دقیقه
23 خرداد: نه ناخوشیش به ناخوشی آدم می‌بره، نه غذایش به غذای آدمیزاد
۴ دقیقه
24 خرداد: کاش ما هم مثل تو بمیریم
۶ دقیقه
25 خرداد: نادر هم رفت و برنگشت
۶ دقیقه
26 خرداد: از این ستون به آن ستون فرج است
۵ دقیقه
27 خرداد: به من ظلمی شده که قاجار همچنان ظلمی نکرده
۶ دقیقه
28 خرداد: نه نر نر است، نه ماده‌ی ماده
۴ دقیقه
29 خرداد: چیزی که عوض داره، گله نداره
۶ دقیقه
30 خرداد: از دماغ فیل افتاده
۴ دقیقه
31 خرداد: میخ طويله را بکوب سر زبان من

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نظرات کتاب صوتی قصه‌های خرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

Omidن Sam
۱۳۹۹/۴/۱۹
بسیار عالی. در واقع حفظ مثل‌ها و درس‌هایی که از این حکایات عایدمون میشه و انتقالش به نسل‌های بعدی، بهترین و کارآمد‌ترین میراث فرهنگی یک جامعه است.
Radin Davoodi
۱۳۹۹/۵/۱۰
بسیار عالیست
صدای خوب گویندگان و داستان‌های خوب
صبا طهماسبی
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
بنظرم کارهای آقای رحماندوست عالی اند، بخصوص کتاب مثل ها
مشاهد همه نظرات (۴)
داستان نوجوان، داستان کودک، مجموعه مثل ها و قصه هایشان، کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های بهار، کتاب مثل ها و قصه هایشان خرداد، ضرب المثل در قالب داستان، گروه سنی ج، گروه سنی د، ضرب المثل، ضرب المثل ها رایج در زبان فارسی، ضرب المثل های ایرانی، امثال، حکایت، ضرب المثل های قدیمی، ضرب المثل های معروف، ضرب المثل های زیبا، ضرب المثل های کهن، ضرب المثل های قدیمی با داستان، ضرب المثل های فارسی، ضرب المثل کودکانه با معنی، ضرب المثل خنده دار با داستان، مثل های پارسی، همه ی ضرب المثل های ایرانی، فرهنگ ایرانی، سخن قصار، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه برای کودک، قصه های کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، قصه صوتی برای کودکان، داستان آموزنده، قصه کودکانه صوتی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان کودک و نوجوان، داستان اخلاقی