دانلود کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف

کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف نوشته‌ی میشل پیکمال، دربردارنده‌ی حکایت‌ها و داستان‌های افسانه‌ای است که از فرهنگ‌ها و کشورهای گوناگون دنیا برگزیده شده است.

سوفیوس فیلسوف پیر و فرزانه‌ای است که در جزیره‌ای در سرزمین یونان زندگی می‌کند. شاگردانش در مدرسه از او پرسش‌های بسیاری می‌کنند و پیرمرد دانا با حکایت‌هایی حیرت‌آور و جذاب از مهربانی، آزادی، محیط زیست، رعایت قانون، دوستی، عشق، سرنوشت، تفاوت بین انسان‌ها و… پاسخ پرسش‌های آن‌ها را می‌دهد.

داستان‌های کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف (Le conteur philosophe)، شروعی پرنشاط برای شنیدن درباره‌ی فلسفه است که می‌تواند برای افراد 9 تا 99 ساله مناسب باشد.

داستان‌های فلسفی برای کودکان:

اشتباه بزرگی است که فلسفه را برای کودکان غیرقابل درک بدانید و از آن تصویری سخت، نافهم و هولناک بسازید. چه شخصی این چهره‌ی ناشایسته و زشت را به فلسفه نسبت داده است؟ هیچ‌چیز بهتر، بانشاط‌تر و حتی جذاب‌تر از فلسفه نیست. مهم‌ترین پند فلسفه شادمانی و حال و هوای خوب است. چهره‌ی غمگین و محزون در فلسفه هیچ پناهگاهی ندارد.

حکایت‌ها و افسانه‌های این کتاب صوتی به سراسر جهان تعلق دارند و می‌توانند نقطه آغاز خوبی برای بحث و گفتگو باشند تا امکان تفکر به موضوعات عمیق‌تر، دورتر و بزرگتر را فراهم آورند. میشل پیکمال (Michel Piquemal) زمانی در مدرسه معلم بوده و به تدریس می‌پرداخته، او این حکایت‌های فلسفی را ارائه کرده تا کودکان و نوجوان با معنای حقیقی فلسفه آشنا شوند.

در قسمتی از کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف می‌شنویم:

وقتی برای نخستین بار به کلاس سوفیوس پا گذاشتم، از دیدن آنچه در کلاس می‌گذشت هاج و واج ماندم. روش تدریس سوفیوس بدین شکل بود که شاگردی سوالی می‌کرد، سوفیوس کمی فکر می‌کرد، سپس حکایتی تعریف می‌کرد و آن وقت همگی به شرح و بسط حکایت می‌پرداختند.

مثلاً به خوبی یادم می‌آید که در اولین روز شاگردی پرسید: «استاد، غالباً می‌گویند دشمن هر کس خود اوست. می‌توانید این موضوع را برایمان شرح دهید؟»

سوفیوس چند لحظه‌ای چشم‌هایش را بست، بعد شروع کرد به حکایت کردن: روزی عقابی به شکار رفته بود. روباه به لانه‌اش آمد و تخم‌هایش را خورد. پیش از رفتن چند تار پشم را که در چمنزار اطراف یافته بود در کناره‌های لانه گذاشت. وقتی عقاب برگشت، از دیدن آنچه پیش چشمش بود، بی‌نهایت خشمگین شد. دید که بچه‌هایش را خورده‌اند. پشم کنار لانه هم نشان می‌داد که کار، کارِ گوسفند است. فقط او می‌توانست مرتکب این خطا شده باشد.

 ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۱۳۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۰ دقیقه
بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های فیلسوف و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های فیلسوف