معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان
قیمت:
۶۶۰۰۰ ۴۶,۲۰۰ تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان

کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان نوشته‌ی مهدی آذر یزدی، هفتمین جلد از مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی داستان‌هایی زیبا و هیجان‌انگیز از گلستان سعدی برای کودکان و نوجوانان است.

درباره‌ی کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان:

کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان، هم زمانی که مهدی آذریزدی در قید حیات بود و هم پس از مرگش، در دسته‌ی آثار پرفروش ادبیات کودک و نوجوان ایران قرار گرفت. آذریزدی در این جلد از مجموعه، قصه‌هایی از دل گلستان سعدی را بازنویسی کرده و در کنار آن بعضی از قصه‌های دیگر را که به تقلید از سبک روایی سعدی در کتب دیگری وجود داشته نیز جمع‌آوری کرده و از دید تیزبین او پنهان نمانده و انتخاب عنوان ملستان نیز به همین دلیل صورت گرفته است.

این کتاب صوتی دربردارنده‌ی 14 داستان است که با صدای دل‌نشین و جذاب سهیل محزون و ضرب‌آهنگ و فراز و فرودهای زیبایش روایت می‌شود و از موسیقی‌های درخشان ایرانی بهره گرفته است. کتاب گلستان دربردارنده‌ی مجموعه نثرهای سعدی است که در یک دیباچه و هشت باب به نثر مسجع (آهنگین) به نگارش درآمده ‌و بیشتر آن‌ها کوتاه و به صورت داستان‌ها و پندهای اخلاقی هستند.

قصه‌های گلستان ثمره‌ی سال‌ها جهانگردی سعدی شیرازی می‌باشد و به همین دلیل است که در این اثر موضوعاتی هم‌چون سفر کردن، قضاوت، تجربه و جوانمردی دیده می‌شود. مهدی آذر‌یزدی در بازنویسی خود از قصه‌های این مجموعه، متن داستان‌ها و حکایت‌ها را از قالب مسجع بیرون آورده و آن‌ها را به شیوایی و شیرینی خاصی به زبان فارسی معاصر به نگارش درآورده که از لحاظ مفهومی برای مخاطبان قابل درک باشد.

درباره‌ی مجموعه قصه‌های خوب برای بچه های خوب:

این مجموعه از 8 جلد تشکیل شده است و هر جلد درباره‌ی شاعر یا داستانی از دین، امامان و قرآن است. عناوین این 8 جلد عبارت‌انداز: جلد اول «قصه‌های کلیله و دمنه»، جلد دوم «قصه‌های مرزبان‌نامه»، جلد سوم «قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه»، جلد چهارم «قصه‌های مثنوی»، جلد پنجم «قصه‌های قرآن»، جلد ششم «قصه‌های شیخ عطار»، جلد هفتم «قصه‌های گلستان و ملستان» و جلد هشتم «قصه‌های چهارده معصوم».

این مجموعه کتاب به چندین زبان مختلف جهان از قبیل زبان اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده ‌و در ایران بیش از 40 بار تجدید چاپ شده است.

شنیدن کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

قصه‌های گوناگونی از گلستان سعدی وجود دارد که دربردارنده‌ی پیام‌هایی مختلف و آموزنده هستند. اما در بعضی مواقع درک مفهوم آن‌ها برای کودکان و نوجوانان بسیار سخت می‌شود. این کتاب صوتی می‌کوشد تا با بیانی ساده و روان این داستان‌ها را برای کودکان و نوجوانان قابل درک کند. اگر کودکان و نوجوانان شما به شنیدن داستان‌های کهن علاقمند هستند، این کتاب صوتی را برای آن‌ها تهیه نمایید.

با مهدی آذریزدی بیشتر آشنا شویم:

مهدی آذریزدی نویسنده کودک و نوجوان در سال 1300 در یزد چشم به جهان گشود. او هیچ‌گاه ازدواج نکرد و با وجود فرصت‌های شغلی دولتی بسیار، هیچ‌وقت به آن‌ها روی نیاورد. تنها لذت زندگی او خواندن کتاب بود. آذریزدی اولین نویسنده ایرانی است که تصمیم به نوشتن کتاب‌ها و داستان‌هایی جذاب برای کودکان و نوجوانان گرفت. به همین خاطر بود که او لقب پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران را از آن خود کرد.

او در سال 1335 فقط 35 سال داشت که به فکر نگارش این مجموعه افتاد، آن هم پس از آنکه داستانی از انوار سهیلی در چاپخانه‌ای که در آن کار می‌کرد، خواند و سپس تصمیم گرفت، داستان‌های جذاب و دشوار را برای کودکان ساده‌نویسی کند.

مهدی آذریزدی در سال 1343 به خاطر نگارش مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب جایزه سازمان جهانی یونسکو را از آن خود کرد. همچنین در سال 1345 برای نوشتن این مجموعه از سوی کتاب‌های کهن جایزه کتاب سال را دریافت نمود. آثار او از طرف شورای کتاب کودک نیز به عنوان کتاب برگزیده سال شناخته شدند. در سال 1379 نیز به خاطر نگارش قصه‌های قرآنی و دینی، به عنوان خادم قرآن شناخته شد.

او در سال 1388 در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت. به دلیل آثار درخشانش در زمینه‌ی کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شد. از دیگر آثار او می‌توان به قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن، گربه ناقلا گربه تنبل، مثنوی برای بچه‌ها، مجموعه قصه‌های ساده، تصحیح مثنوی برای بزرگسالان، حکایت منظوم شعر قند و عسل، خودآموز عکاسی و خودآموز شطرنج اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان می‌شنویم:

روزی بود روزگاری بود، سفر دریا بود و کشتی از ساحل حرکت کرد، مسافران کشتی چند تن از بازرگانان بودند که به تجارت می‌رفتند و دسته‌ای از جهانگردانان که به سیاحت می‌رفتند. همین که کشتی از ساحل دور شد، دسته‌ای از مسافران روی عرشه به تماشا نشستند. وقتی چند نفر تازه به هم می‌رسند و کار و برنامه‌ای برای صحبت ندارند، همین که یکی موضوع را به میان آورد، حرف‌ها به طرف آن موضوع کشیده می‌شود و هر کسی می‌خواهد بگوید من هم این‌جا هستم و نظری و سلیقه‌ای را که دارد، نشان می‌دهد. نگاه مسافران به قایق کوچکی افتاد که دو نفر بر آن سوار بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
گلستان و ملستان
36 دقیقه
گدای نابینا
12 دقیقه
شمردن موی ریش
21 دقیقه
فریب روباه
9 دقیقه
همنشین بدنام
9 دقیقه
حساب سرنوشت
32 دقیقه
لوطی عنتری
16 دقیقه
آزادی و آزادگی
56 دقیقه
سفر تجربه
12 دقیقه
مردی که یکی را دو تا می‌دید
8 دقیقه
جاهلانه
11 دقیقه
عاقلانه
26 دقیقه
چوب کبریت
27 دقیقه
شیر یا خط
17 دقیقه
پسر سبزی‌فروش
35 دقیقه
مکتب پالان دوز

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان
نویسنده
راویسهیل محزون
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۶۶۰۰۰ ۴۶,۲۰۰ ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان

مریم غلامنژاد
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
اصلا نمیدونم چی بگم اینقدر جذابه جذابه که نگو
قصه‌های شنیدنی من ایم کتاب برای پسرم خریدم که گوش کنه ولی خودم بیشتر جذبش شدم
راضیه فدایی
۱۴۰۲/۱۲/۵
خیلی خوبه
ازهمه باحال تر قصه "مکتب پالان دوز" بود و بسیار آموزنده بود.
لاله مهدی پور
۱۴۰۰/۴/۱۲
من هر شب قصه هایش را برای بچه‌ها می‌گذاشتم. بچه هام خیلی دوست داشتند.
انا عدالت
۱۳۹۹/۱۱/۹
من کتاب‌های مهدی آذر یزدی رو دوست دارم حتما گوش کنید
A Yazdan
۱۳۹۹/۸/۹
داستانهای جالبیه. چقدر جالبه که مشکلات همیشه در طول تاریخ ثابت بوده
مریم توکلی
۱۳۹۹/۵/۲۴
بسیار عالی به همه پیشنهاد میکنم
زهرا یعقوبی
۱۴۰۱/۹/۲۹
سلام. واقعا کتابهای آقای آذر یزدی عالی. خدا خیرشون بده
طاهره ملکوتیخواه
۱۴۰۰/۹/۵
بسیار عالی. مثل بقیه‌ی کتابهای آقای مهدی آذر یزدی
علی رحیمی
۱۴۰۳/۱/۶
کتاب پند آموز خوبی برای کودکان است
فریده قاسمی
۱۴۰۲/۷/۳
خیلی زیباست و پیشنهاد می‌کنم بخوانید
h.khosravan1980@gmail.com
۱۴۰۲/۲/۲۹
بسیار عالی برای کودک و نوجوان
حکمت اله صبور
۱۴۰۱/۶/۱۸
برای بچه‌ها ایده آل ه.
davoodi
۱۴۰۰/۷/۱۴
عالیه برای نوجوانان ممنونم از کتابراه
Marziyeh
۱۴۰۰/۶/۴
عالللیییی بود دوست دارم
ملیکا کیان
۱۴۰۰/۲/۱۹
عالی هست من واقعا لذت بردم
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های گلستان و ملستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.