دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

اسپنسر جانسون در کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها، داستانی ساده و آموزنده را برای شما تعریف می‌کند؛ اینکه با وجود مشکلات و لحظات سختی که در زندگی برای همه انسان‌ها پیش می‌آید، باید یاد بگیرید با انجام کار‌هایی، نحوه مواجهه خود را با آن‌ها تغییر دهید و مدیریت درستی داشته باشید.

درباره کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها:

هر یک از ما در زندگی شرایط متفاوتی را تجربه می‌کنیم که گاه تلخ و غیرمطلوب هستند و گاه نیز شیرین و ایده‌آل. در کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها (Peaks and valleys) یاد می‌گیرید که پستی و بلندی‌های زندگی امری طبیعی است و چالش‌های مختلف و سخت بر سر راه همه انسان‌ها قرار می‌گیرد؛ تنها کافیست یاد بگیرید که چگونه در شرایط مختلف آرام بمانید و بر خود و تصمیمات‌تان مسلط باشید.

کتاب قله‌ها و دره‌ها با آوردن مثال‌هایی آسان، به شما کمک می‌کند که این موضوع را راحت‌تر درک کنید و اتفاقات مختلف زندگی را تنها به لحظات خوب و بد محدود نکنید؛ چرا که آن‌ها بخشی از احساسات درونی و چگونگی پاسخ شما به رویدادهای بیرونی هستند.

بنابراین بخش بزرگی از رویدادها و اتفاقاتی که اطراف‌تان رخ می‌دهند و بر زندگی شما اثر می‌گذارند، امکان دارد به خواست خودتان نباشند. ولی واکنشی که شما درمقابل آن رویدادها از خود بروز می‌دهید، به اراده‌ی خودتان است. پس باید بدانید که رسیدن شما به موفقیت و یا شکست به واکنشی بستگی دارد که در برهه‌های زمانی مختلف از خود بروز داده‌اید.

داستان کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها درباره مرد جوان ناامید و پریشان حالی است که در یک دره زندگی می‌کند تا اینکه یک روز با پیرمردی روبه‌رو می‌شود که برعکس او، در قله کوه سکونت دارد. در ابتدا مرد جوان متوجه نمی‌شود که با یکی از موفق‌ترین افراد جهان مکالمه می‌کند اما طی برخوردها و گفت‌وگوهای بعدی، متوجه می‌شود که می‌تواند اصول و راهکارهای عملی این پیرمرد را برای زندگی خود به کار گیرد تا خود را از آن دره نجات دهد.

اسپنسر جانسون را بیشتر بشناسیم:

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی از معتبرترین متفکران و نویسندگان محبوب جهان است که با نوشتن کتاب پرفروش چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد، در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. این کتاب که جانسون را به شهرتی جهانی رساند، تاکنون به 37 زبان دنیا ترجمه شده و 28 میلیون بار به چاپ رسیده است.

از این نویسنده و پزشک آمریکایی همواره به عنوان فردی یاد می‌شود که موضوعات پیچیده را انتخاب می‌کند اما می‌تواند راه‌حل‌هایی ساده برای آن‌ها ارائه دهد.

از دیگر آثار مهم و مشهور او می‌توان به کتاب مدیر یک دقیقه‌ای اشاره کرد که با همکاری کن بلانچارد نوشته شده و یکی از کتاب‌های محبوب در زمینه مدیریت به شمار می‌رود. همچنین در مجموع بیش از 46 میلیون نسخه از کتاب‌های اسپنسر جانسون به چهل و هفت زبان دنیا منتشر شده است.

نوشته‌های جانسون در رسانه‌های بزرگی همچون آسوشیتدپرس، بی بی سی، سی ان ان، فورچون، نیویورک تایمز، نمایش امروز، مجله تایم، یو اس ای تودی و یونایتد پرس اینترنشنال دیده شده و توانسته توجه آن‌ها را به خود جلب کند. او سرانجام بر اثر ابتلا به سرطان در سن 78 سالگی درگذشت.

جملات برگزیده کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها:

- قله‌ی شخصی همان غلبه بر ترس است.
- همه‌ی مردم، در کار و زندگی فراز و نشیب‌هایی دارند.
- راه خروج از دره را زمانی پیدا می‌کنی که متفاوت ببینی.
- اگر خوبی‌هایی که در لحظات بد وجود دارند را پیدا کنی و از آن‌ها استفاده کنی، می‌توانی دره‌ات را به قله تبدیل کنی.
- وقتی در قله هستی، اوضاع را بهتر از آنچه ‌که هست نبین و وقتی ‌که در دره هستی، شرایط را بدتر از وضع موجود، ندان. واقعیت را دوستت بدان.

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب‌های انگیزشی و روانشناسی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید از پس مشکلات مختلف زندگی بربیایید، این اثر جذاب و شنیدنی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها می‌‌شنویم:

وقتی که جوان به دره‌اش برگشت، به خاطر آورد که چطور در علفزار ایستاده بود و به قله‌ی دور دست نگاه می‌کرد و رویای یافتن روشی متفاوت از زندگی را در آن‌جا می‌دید. سپس از شدت هیجان احساس گرما کرد. در واقع او به قله صعود کرده بود و همان‌طور که امید داشت، دید بهتری پیدا کرده بود.

حالا او مشتاق برگشتن به کار خود، با چشم‌انداز جدیدش بود و از اینکه پدر و مادر و دوستانش، با شنیدن ماجراجویی‌اش چه فکری می‌کنند، هیجان‌زده بود. همان‌طور که به خانه می‌رفت فکر می‌کرد که: چشم‌انداز این دره خیلی کوچک است و دیدن مناظر بزرگ از روی قله‌، خیلی راحت‌تر است. حس بسیار خوبی نسبت به خودش داشت. به بانوی جوانی که دوستش داشت فکر می‌کرد و امیدوار بود که با شنیدن داستان سفر و آموخته‌های جدیدش تحت تأثیر قرار بگیرد.

وقتی به خانه رسید، با والدینش، از سفرش به بالای کوهستان و چیزهایی که از پیرمرد یادگرفته بود، صحبت کرد. او به آن‌ها گفت که این فلسفه‌ی جدید، به سرمایه‌ای ارزشمند در محل کارش تبدیل می‌شود و به ‌زودی مشهور خواهد شد. پدر و مادرش با تعجب به همدیگر نگاه می‌کردند. حرف‌های او را باور نکرده، اما حرفی هم نزدند. خودش هم صد درصد به گفته‌هایش اطمینان نداشت و مردد بود که آیا این چشم‌انداز، واقعاً می‌تواند چنین تفاوتی ایجاد کند؟ کمی شک داشت، اما مشتاق بود امتحان کند تا ببیند.

 ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۱۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
معرفی / بخش اول: افسردگی در دره
۱۳ دقیقه
بخش دوم: یافتن پاسخ
۱۴ دقیقه
ادامه بخش دوم: یافتن پاسخ
۱۷ دقیقه
بخش سوم: فراموشی/ بخش چهارم: استراحت کردن
۱۲ دقیقه
بخش پنجم: یادگیری
۱۳ دقیقه
ادامه بخش پنجم: یادگیری
۱۸ دقیقه
بخش ششم: مکاشفه
۱۰ دقیقه
بخش هفتم: انتقال اطلاعات
۱۲ دقیقه
بخش هشتم: استفاده از رویکرد قله‌ها و دره‌ها
۱۱ دقیقه
ادامه بخش هشتم: استفاده از رویکرد قله‌ها و دره‌ها
۱۶ دقیقه
بخش نهم: لذت بردن از قله

راهنمای دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

برای دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قله‌ها و دره‌ها

نظرات کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

سید یداله پناهی عزیزلو
۱۴۰۰/۱/۲۸
من گوش کردم، ایده خوبی است، در واقع یک نوع فلسفه زندگی است و می‌توان از آن در زندگی استفاده کرد.
با تشکر پناهی
مریم پرتوی
۱۴۰۰/۱/۱۴
خوب بود ولی نسبت به کتابهای دیگه که خوندم خیلی سطحش پایین بود. واسه کسی که تازه میخواد شروع کنه به ارتقای روح میتونه خوب باشه.
Zeyno Zarei
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
یه کتاب که باعث فکر کردن برای نجات دادن خود از نگرانیها ترسهاست خیلی جالب بود
مشاهد همه نظرات (۸)