دانلود کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی

کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی نوشته نادر ابراهیمی، شرح حالی از زندگی ملاصدرای شیرازی فیلسوف بزرگ ایرانی است. در این اثر سیر پیشرفت اندیشه‌ها و تفکرات عرفانی و فلسفی این فیلسوف بیان شده و شما ضمن آشنایی با زندگی شخصی او با اندیشه‌هایش نیز آشنا می‌شوید.

نادر ابراهیمی نثر این کتاب را بسیار فاخر و گیرا و با ذوق و قریحه‌ای مثال‌زدنی به رشته تحریر درآورده. او در کتاب حاضر به تمام ابعاد شخصیت ملاصدرا و نحوه شکل‌گیری تفکرات و اندیشه‌هایش و همچنین حکمت نظری می‌پردازد.

رمان مردی در تبعید ابدی سه شخصیت مهم دارد که ملاصدرا در طول زندگی خود شاگرد آن‌ها بوده و از آنان با افتخار یاد کرده است. آن سه نفر میرمحمدباقر استرآبادی معروف به میرداماد، شیخ بهاءالدین عاملی معروف به قاضی‌القضات و ابوالقاسم میرفندرسکی هستند.

این کتاب مانند بیشتر آثار ابراهیمی به شکل یک پازل به تصویر کشیده می‌شود و روایت خطی ندارد. پازلی که متشکل از دوران کودکی صدرالمتألهین، دوران عاشقی و جوانی، سال‌های درس‌آموزی و رسیدن به مقام استادی و بالاخره سال‌های تبعید او است.

نادر ابراهیمی با چیره‌دستی تمام بزرگ‌مردی و بزرگ‌منشی ملاصدرا را از همان کودکی به تصویر کشیده که چطور از هم‌سن‌وسال‌های خود جدا بوده و در تنهایی به سر می‌برده و در زمان شاگردی استادان بزرگ نیز مورد حمله کنایه‌ها و تهمت‌های بسیاری قرار گرفته تا آنکه عاقبت همین بدفهمی‌ها باعث تبعید ابدی او می‌شود.

با اینکه درک و فهم اندیشه‌های فلسفی ملاصدرا حتی برای اهالی فلسفه هم سخت و دشوار است اما ابراهیمی به گونه‌ای ساده و روان تفکرات او را بدون حتی ذره‌ای آشنایی با حکمت اسلامی در اثر خود مطرح می‌کند.

مهم‌ترین و شاخص‌ترین ویژگی قلم نادر ابراهیمی در وصف ملاصدرا، بیان شاعرانگی منش و کردار و رفتار او بوده که بسیار خوب از عهده آن برآمده تا بتواند خوی عاشق‌پیشه این فیلسوف را نشان دهد.

شنیدن کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به قلم و آثار نادر ابرهیمی علاقه‌مند هستید و یا به فلسفه و حکمت اسلامی توجهی خاص دارید این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

با نادر ابراهیمی بیشتر آشنا شویم:

نادر ابراهیمی (1378-1315) داستان‌نویس و رمان‌نویس معاصر ایرانی است. او در زمینه فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه و روزنامه‌نگاری هم فعالیت داشته. وی در کتاب‌های ابن مشغله و ابوالمشاغل به شرح زندگی خود و فعالیت‌ها و شغل‌های مختلفی که تجربه کرده پرداخته است. در سال 1342 اولین کتابش با نام خانه‌ای برای شب منتشر شد و داستان دشنام در این کتاب با استقبال فراوانی روبه‌رو شد.

تا سال 1380 بیش از صد کتاب و مقاله و نقد از او به چاپ رسید که شامل داستان بلند و کوتاه، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه و کتاب کودک و نوجوان می‌شد. چندین اثر او تاکنون به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. ابراهیمی در حوزه ادبیات کودکان جایزه اول براتیسلاوا، جایزه اول تعلیم و تربیت یونسکو، جایزه کتاب برگزیده سال ایران و چندین جایزه دیگر را به دست آورده. همچنین او به دلیل نوشتن رمان هفت جلدی آتش بدون دود جایزه نویسنده برگزیده ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلاب را دریافت کرد. از جمله کتاب‌های او می‌توان به بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم، رونوشت بدون اصل، چهل نامه کوتاه به همسرم، یک عاشقانه آرام، غزل‌داستان‌های سال بد، مکان‌های عمومی، افسانه باران، هزارپای سیاه و قصه‌های صحرا و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی می‌شنویم:

- گرفته‌ای ابراهیم‌خان! چه چیز باز امروز آزرده‌ات کرده است که شمشیر من نمی‌تواند آن را به دو نیمه کند؟
- گرفتگی از رخم پیداست قره‌خان؟
- از نگاهت، از چشمانت، از رخسارت، از قدم برداشتنت، سلام گفتنت و پاسخ سلام دادنت. از همه چیز. پنهان داشتن اندوه بسیار دشوارتر از مخفی کردن شادی است. اشک هنگامی که باید فرو بریزد، می‌ریزد اما خنده را می‌توان مهار کرد و تو می‌دانی که ما چنین می‌کنیم که در محضر سلاطین زنده می‌مانیم.

ابرهیم قوام همچنان در خویش به دارالحکومه‌ی شیراز می‌رسد. شاه‌عباس یک سال و اندی است که در قزوین بر ایران هنوز پاره‌پاره پادشاهی می‌کند. اما با همه جوانی سخت در خط آن است که از آن تکه تکه تاریخی چهل تکه ماندگار و یک‌دست به زیبایی تمام بدوزد و باقی بگذارد.

 ۹ ساعت و ۳ دقیقه، ۵۱۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
راه
۱۴ دقیقه
غرق شیرین
۲۵ دقیقه
چند ورق از تاریخ غم
۲۱ دقیقه
راه
۵۶ دقیقه
دریا او را طلبیده بود
۲۰ دقیقه
دریا مرا طلبیده است پدر
۵۶ دقیقه
راه
۴۰ دقیقه
آزمون شنا بر خشکی بی‌مخاطره
۵۱ دقیقه
عاشق دریا به جانب غرق
۲۶ دقیقه
راه
۵۶ دقیقه
همسفری برای سفر به اعماق
۷۲ دقیقه
بر اوج امواج، در آستانه غرق
۲۹ دقیقه
از راه به منزلگاه
۱۵ دقیقه
مقدمات غرق
۳۸ دقیقه
غرق تمام
۱۴ دقیقه
مردی در تبعید ابدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی

برای دانلود کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مردی در تبعید ابدی
mohadese m
۱۳۹۹/۳/۷
این کتاب فوق العادس عالیههههه
Sahar Salehi
۱۳۹۹/۳/۲
هم داستان و هم نصر کتاب عالی بود
mina shoaa
۱۳۹۹/۴/۱۸
در قالب داستان زندگینامه ملاصدرا به زیبایی به رشته تحریر در آورده بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)