دانلود کتاب صوتی مرگ فروشنده


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ فروشنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مرگ فروشنده

کتاب صوتی مرگ فروشنده مشهور‌ترین و مطرح‌ترین اثر آرتور میلر نمایشنامه‌نویس آمریکایی محسوب می‌شود و بر اساس گفته‌ی منتقدان در زمره‌ی برترین نمایشنامه‌های قرن بیستم قرار دارد. این کتاب سال‌های آخر زندگی مرد میانسالی را روایت می‌کند که از نظر شغلی و خانودگی‌ در وضعیت نابه‌سامانی است.

درباره کتاب صوتی مرگ فروشنده:

در دهه‌های گذشته که نظام سرمایه‌داری و زندگی به سبک آمریکایی به عنوان تنها راه خوشبختی در دنیا معرفی می‌شد، کسی حتی تصورش را هم نمی‌کرد که در آینده این طرز تفکر مشکلات بسیاری برای قشر پایین و متوسط جامعه به وجود بیاورد.

در دنیای امروز نیز به مردم تلقین می‌کنند که با تلاش بسیار می‌توانند به خواسته‌های خود برسند و پولدار شوند؛ با گذر زمان، مردم دیگر برای ‌این‌که از زندگی لذت ببرند تلاش نمی‌کردند و فقط به دنبال پول بیشتر بودند. مشکل این‌جاست که طمع انسان هیچ پایانی ندارد و همین موضوع جامعه را به سمت یأس و ناامیدی می‌برد.

آرتور میلر نیز در یکی از ماندگارترین آثار خود همین مسئله را مورد توجه داده است و سعی دارد به زوایای پنهان این معضل بپردازد.

نمایشنامه‌ی مرگ فروشنده (Death of a Salesman) دو پرده و سیزده شخصیت دارد. ویلی لومن محوری‌ترین شخصیت داستان مردی پا به سن گذاشته است که پس از یک سفر کاری ناموفق به خانه‌ی خویش بازمی‌گردد. او بازنشسته شده و از وضعیت اقتصادی خود و خانواده‌اش اصلاً راضی نیست. ویلی دچار زوال عقل هم شده و زمان حال را با خاطرات گذشته در می‌آمیزد. ویلی به خاطر دارد که وقتی از خانواده دور بوده به همسرش خیانت کرده است و اکنون سعی دارد این موضوع را به او بگوید. این مرد زندگی خانوادگی و وضعیت فرزندانش را با دیگران مقایسه می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که آن‌ها افرادی شکست خورده‌ محسوب می‌شوند. خانواده‌ی ویلی تلاش‌هایی هم برای تغییر وضعیت صورت می‌دهند و راه‌هایی را برای ثروتمند شدن امتحان می‌کنند اما با شکست مواجه می‌شوند. این مرد برای اینکه بتواند وضعیت مالی خانواده‌ی خود را بهبود بخشد و اشتباهات گذشته را جبران کند، تصمیمی بسیار سخت و غیرعادی می‌گیرد.

آرتور میلر (Arthur Miller) در این نمایشنامه تلاش می‌کند از نظام طرفدار سرمایه‌داری انتقاد کند، تأثیر این نوع حکومت را بر جامعه به خوبی نشان دهد و مفاهیمی مانند رویای آمریکایی، خیانت و واقعیت را به نمایش بگذارد.

افتخارات کتاب صوتی مرگ فروشنده:

- برنده جایزه پولیتزر در سال 1949
- برنده جایزه نمایشنامه انجمن منتقدین نیویورک در سال 1949
- برنده جایزه تونی بهترین نمایشنامه در سال 1949

نکوداشت‌های کتاب صوتی مرگ فروشنده:

- داستانی مسحورکننده. (Chicago Tribune)
- شاهکاری حیرت انگیز از آرتور میلر. (Penguin)
- یکی از بهترین نمایشنامه‌های تاریخ تئاتر آمریکا. (The New York Times)

اقتباس‌های کتاب صوتی مرگ فروشنده:

این نمایشنامه اولین بار در سال 1949 در برادوی بر روی صحنه رفت و اجرای آن 742 شب ادامه یافت و افتخارات بسیاری به دست آورد. علاوه بر تئاتر، تا به امروز چند فیلم سینمایی نیز از نمایشنامه‌ی مرگ فروشنده اقتباس کرده‌اند. اولین بار در سال 1951 فیلمی به کارگردانی لاسو بندک ساخته شد. این فیلم جوایز بسیاری از جمله جایزه جشنواره ونیز، گلدن گلاب و... را دریافت کرد و حتی در پنج رشته‌ی مختلف نیز‌ نامزد جایزه‌ی اسکار شد.

در سال 1985 نیز فیلمی تلویزیونی با الهام از این داستان ساخته شد و داستین هافمن در نقش ویلی حضور داشت. این فیلم نیز افتخارات بسیاری به همراه آورد.

ناگفته نماند؛ در سینمای ایران نیز کارگردان مطرحی همچون اصغر فرهادی در صحنه‌هایی از فیلم فروشنده به نمایشنامه‌ی «مرگ فروشنده» اشاره‌هایی می‌کند و بخش‌هایی از آن اجرا می‌شود. این فیلم فرهادی توانست برنده‌ی جایزه‌ی جشنواره کن و اسکار بشود.

کتاب صوتی مرگ فروشنده مناسب چه کسانی است؟

شنیدن این داستان برای دوستداران تئاتر و ادبیات نمایشی جذاب خواهد بود. همچنین کسانی که به روایت‌های پر پیچ و خم و تعلیقی علاقه دارند، از شنیدن کتاب صوتی مرگ فروشنده لذت خواهند برد.

با آرتور میلر بیشتر آشنا شویم:

او با نام کامل آرتور اشر میلر (Arthur Asher Miller) در سال 1915 به دنیا آمد. میلر که به عنوان نمایشنامه نویس، مقاله‌نویس و نظریه‌پرداز مطرح و معروف می‌شناسند، طی شصت سال فعالیت ادبی خود، نمایشنامه‌های بسیاری نوشت و یکی از مهم‌ترین نمایشنامه‌نویسان آمریکا محسوب می‌شود. آرتور میلر جوایز و افتخارت بسیاری کسب کرده است، از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دریافت جایزه پولیتزر در درام نویسی، جایزه استوریاس و جایزه ادبی سنت لوییس اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مرگ فروشنده می‌شنویم:

- تو موقع مسابقه عصبانی هستی؟
- اگه تو باشی، نه.
- حالا که کاپیتان شدی توی مدرسه راجع به تو چی می‌گن؟
- زنگ تفریح که میشه یه دسته دختر دنبالش راه می‌افتن.
بیف دست ویلی را می‌گیرد.
- پدر، شنبه‌ی همین هفته همین شنبه می‌خوام به خاطر تو یه بازی خیلی خوب بکنم.
- توی امتحان قبول میشی؟
- فقط یه دفعه می‌خوام به خاطر پدر بازی کنم.
- پدر تو هم بیا مسابقه رو ببین. وقتی کلاهم رو از سرم برداشتم بدونید که می‌خوام شکست بدم اون وقت ببین چطوری حمله می‌کنم.

 ۳ ساعت و ۱۹ دقیقه، ۱۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
مقدمه
۴۲ دقیقه
پرده‌ی اول - بخش یک
۵۳ دقیقه
پرده‌ی اول - بخش دو
۵۳ دقیقه
پرده‌ی دوم - بخش یک
۴۳ دقیقه
پرده‌ی دوم - بخش دو
۵ دقیقه
سوگواری

راهنمای دانلود کتاب صوتی مرگ فروشنده

برای دانلود کتاب صوتی مرگ فروشنده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مرگ فروشنده

نظرات کتاب صوتی مرگ فروشنده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.