دانلود کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث

کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث نوشته علی اتحاد، منظومه‌ای بلند و نوعی خودنگاره است. زندگی‌نامه شاعرانه‌ای که به جای داشتن خصوصیات معمول زندگی یک انسان، به سراغ محتویات ذهنی شخص می‌رود.

منظومه پیامبر نامبعوث یک تگ‌گویی بلند است. الگوی متنی این کتاب تحت تأثیر متن‌های کهن و چکامه‌های آیینی قرار دارد. علی اتحاد می‌گوید این کتاب در واقع بازنمایاننده درونیاتش است و در عین حال هم‌زمان آن‌چه در طول عمر خود در پیرامونش دیده را نیز بازتاب می‌دهد. او محتوای این کتاب را خاطراتی می‌داند که در سازوکار معمول ذهن هنگام نوشتن در او رمزگذاری می‌شوند.

روایت این کتاب بر روی قطار سریع‌السیری از کلمات و بر روی یک ریل ابریشمی صورت می‌گیرد و این حاکی از ذهن منظم و محاسبه‌گر علی اتحاد است. به گفته نویسنده منظومه پیامبر نامبعوث را می‌توان یک اتوبیوگرافی تمام و کمال نیز به شمار آورد.

همان طور که نام این کتاب نشان می‌دهد، این اثر روایتی بلند و شاعرانه است. نویسنده می‌گوید برای او نوشتن اینگونه روایات همانند آبتنی کردن در حوض خاطرات است. این خاطرات گاهی به ادبیات راه می‌یابند و گاهی به اسطوره و گاهی به روایات تاریخی و برخی اوقات نیز روایات زیست فردی او.

در بخشی از کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث می‌شنویم:

در سرم بود که پیامبری دیگر باشم. پیامبر دویدن آهوی نر از پی جفت گریزپایش. در سرم بود که پیامبری دیگر باشم. پیامبر قطره‌های شبنم، بر توری بی‌رنگ تارتَنَک، پیامبر بوسه‌های پنهانی عشاق پیچیده در سکوت و تاریکی. پیامبر انگشت‌های کودک که گرد انگشتی بزرگ حلقه می‌زنند.

در سرم بود که پیامبری دیگر باشم. پیامبر زخمه‌های شبانه‌روز عود در پیچ بازاری متروک. پیامبر موج‌هایی که به ساحل می‌رسند و صدف‌های بی‌جانی که بر ساحل می‌رقصند. در سرم بود که پیامبری دیگر باشم. پیامبر آنکه به جفتش پرهای طاووس هدیه می‌کند در گرمای کومه‌ای تنگ. پیامبر برگه‌های رهاشده در باد که نمی‌دانی به دست که می‌رسند. پیامبر لنگرهای به گِل نشسته که طنابشان را می‌برند و رهایشان می‌کنند. پیامبر حروف بی‌نوای رهاشده که هرگز کلامی نساختند.

پیامبر غزل‌هایی که در نیمه از نفس افتادند. پیامبر غزال‌های دونده با چشم‌های درشت بسته‌شان و بوی علف در بینی‌هاشان. غزال‌هایی با چشمان بسته که عطرشان را باد با خود می‌برد و گله یوزپلنگان را خبر می‌کند. پیامبر پیراهن‌های پاک از خون برادران زیبایی که به چاه نیفتادند. پیامبر پدری که چشمانش تباه نشد چرا که فرزندی از کف نداد.

 ۱ ساعت و ۶ دقیقه، ۱۲۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
قسمت اول
۱۱ دقیقه
قسمت دوم
۱۸ دقیقه
قسمت سوم
۱۸ دقیقه
قسمت چهارم
۱۲ دقیقه
قسمت پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث

برای دانلود کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  منظومه پیامبر نامبعوث

نظرات کتاب صوتی منظومه پیامبر نامبعوث

Hamid Mahdian
۱۳۹۹/۴/۱۸
دوستانی که نظر گذاشتن، کاشکی از کتاب هم ‌کمی حرف میزدین و اینقدر علاقه خودتون رو فقط به یک صدا نشون نمیدادید... ⁦;) ⁩)
اینجا هیچ ربطی به سوشال نتورک نداره و بهتره تو صفحه اینستاگرام آقای پاکدل ابراز عشق و علاقه مجازی کنید...
α Gh
۱۳۹۹/۳/۳۱
مگه میشه با صدای مهدی پاکدل باشه و بد باشه
عالیع😊
Far Star
۱۳۹۹/۳/۲۸
من هر کتابی با صدای مهدی پاکدل باشه گوش میکنم 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
مشاهد همه نظرات (۱۷)