دانلود کتاب صوتی نان تست فرانسوی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نان تست فرانسوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نان تست فرانسوی

کتاب صوتی نان تست فرانسوی نوشته‌ی کری لین وینترز، داستانی جذاب و هیجان‌انگیز درباره‌ی دختری به نام فیبی است که رنگ و نژادش با دیگر دانش‌آموزان مدرسه متفاوت است و مورد تمسخر آن‌ها قرار می‌گیرد.

درباره‌ی کتاب صوتی نان تست فرانسوی (French Toast):

کری لین وینترز (French Toast Kari) در این داستان صوتی به دو موضوع تربیتی برجسته اشاره می‌کند، نخست داشتن اعتماد به نفس و دوم احترام به اصالت و نژاد دیگران. این اثر نامزد جایزه انتخاب بهترین کتاب صنوبر آبی در سال 2018 شده و در لیست نهایی بید در سال 2017 نیز انتخاب شده است.

خلاصه کتاب صوتی نان تست فرانسوی چیست؟

داستان درباره‌ی دختر دورگه‌‌ی جامائیکایی-فرانسوی به نام فیبی است که دانش‌آموزان مدرسه به دلیل لهجه و رنگ پوست متفاوتش او را مسخره‌ می‌کنند و «نان تست فرانسوی» صدایش می‌کنند. فیبی در یکی از تعطیلات آخر هفته، از پیرزنی نابینایی به اسم نان‌ما مراقبت کرد. نان‌ما کاملا نابینا است اما درک بالایی از اطراف خود دارد و دوست خوبی برای فیبی کوچولوی تنهاست.

در یکی از روزها، بعضی از دانش‌آموزان فیبی را دیدند که درحال کمک کردن به پیرزن نابینا برای رفتن به پارک است. آن‌ها با صدای بلند خندیدند و او را با نام مستعارش صدا زدند. نان‌ما فهمید که دختر کوچولو خجالت می‌کشد و دلیل این کار بچه‌ها را از او پرسید. فیبی با پیرزن صحبت کرد و پیرزن مهربان فهمید، این اسم به خاطر تشابه رنگ پوست فیبی به رنگ نان تست فرانسوی انتخاب شده است. پیرزن که هیچ تصوری از رنگ‌ها و تفاوت رنگ پوست‌ها نداشت، از دخترک درخواست کرد تا هر رنگ پوست را با معادلی خوراکی توضیح دهد. پس از این گفتگو، فیبی متوجه شد که تمام رنگ پوست‌ها خوشمزه هستند و هیچ رنگی بد نیست.

کتاب صوتی نان تست فرانسوی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب صوتی برای کودکان 6 تا 8 سال علاقه‌مند به داستان‌‌های زیبا و هیجان‌انگیز مناسب است. شنیدن این کتاب صوتی به کودکان یاد می‌دهد که تفاوت‌های ظاهری هم‌چون رنگ پوست، پوشش، گویش و لهجه‌ی انسان‌ها، تنها نشان‌دهنده‌ی اصالت آن‌هاست و هیچ‌گاه نباید مورد تمسخر قرار بگیرند. هر انسانی باید برای اصالت خودش ارزش قائل باشد و به آن افتخار کند. هم‌چنین هر کسی باید به اصالت دیگران احترام بگذارد.

شنیدن این کتاب صوتی، به دو گروه توصیه می‌شود: نخست آن دسته از کودکانی که به خاطر خصوصیات ظاهری و نژادی، اعتماد به نفس کمی دارند و جملات تحقیرآمیز را می‌پذیرند و دوم بچه‌هایی که دیگران را که از جهت‌های مختلفی هم‌چون رنگ پوست، نام، پوشش، لهجه و... مسخره و تحقیر می‌کنند.

در قسمتی از کتاب صوتی نان تست فرانسوی می‌شنویم:

از حرفِ پیرزن تعجب کردم. چون من همیشه هم‌چین حسِ خوبی نسبت به خودم نداشتم. مخصوصا وقتی توی فروشگاه‌ها غریبه‌ها در موردِ لهجه، رنگِ پوستم و موهای بافته شده‌ام نظر می‌دادن.

همین‌طور در حال قدم زدن توی پارک بودیم که از کنارِ یک تاب رد شدیم. وقتی بچه بودم، روی تاب می‌نشستم و مامان من رو اون‌قدر بالا می‌فرستاد که دستم به ماه می‌رسید. بعد از تاب‌بازی، من و پدرم روی الاکلنگ می‌نشستیم و اون اصلا نمی‌ذاشت پایین بیام و همیشه من رو مثل یک پروانه توی آسمون نگه می‌داشت.

کمی جلوتر که رفتیم، از کنارِ دختری رد شدیم که با هم توی یک مدرسه درس می‌خوندیم. اسمش رو بلد نبودم؛ اما اون همیشه لبخند می‌زد، برای همین قیافه‌اش یادم مونده بود.

 ۱۰ دقیقه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
نان تست فرانسوی

راهنمای دانلود کتاب صوتی نان تست فرانسوی

برای دانلود کتاب صوتی نان تست فرانسوی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نان تست فرانسوی