دانلود کتاب صوتی نرگس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نرگس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نرگس

کتاب صوتی نرگس اثر رحیم مخدومی، روایتی از دوران قبل از انقلاب و درباره‌ی پسری به نام اسماعیل است که خواهرش نرگس به دلیل محجبه بودن از مدرسه اخراج شده. این رمان زندگی و محل درس خواندن و فعالیت‌های افراد انقلابی را در آن دوران شرح می‌دهد.

شخصیت اصلی رمان، اسماعیل به هر دری که می‌زند نمی‌تواند خواهرش را به مدرسه بفرستد؛ حتی به سر کار می‌رود تا بتواند برای نرگس معلم خصوصی بگیرد. اما این تنها دغدغه اسماعیل نیست.

او از یک سو دایی روحانی‌ای دارد که مدام در تعقیب و گریز با نیروهای ساواک است. از سوی دیگر، پدر اسماعیل و خود او به دلیل فعالیت‌های انقلابی دستگیر می‌شوند؛ وقتی هم که پدرش به زندان می‌افتد، تأمین معاش خانواده بر دوش اسماعیل می‌افتد. ولی همه این اتفاقات، به همراه شهادت دایی و یکی از معلمان مدرسه، او را مصمم می‌کند که حتی بیش از گذشته به مبارزه و تلاش برای فرستادن نرگس به مدرسه، بپردازد.

اسماعیل به جز پخش اعلامیه‌های انقلابی، در محیط مدرسه هم برای شوراندن بچه‌ها علیه کادر طاغوتی مدرسه کوتاهی نمی‌کند. چنانچه در پایان داستان، خانم فرحزاد معلم بی‌حجابی که اعتقادی هم به انقلاب نداشته است با روسری به مدرسه می‌آید. دانش‌آموزان مدرسه برایشان یک انقلاب بزرگ بود که در برابر دبیر خود ایستاده بودند و از او خواسته بودند حجابش را رعایت کند.

در بخشی از کتاب صوتی نرگس می‌شنویم:

«کتانی‌های پارسالم را از مادر می‌گیرم. آن‌قدر خوش‌حالم که نگو. همین‌جا، توی اتاق، پا می‌کنم و شروع می‌کنم به قدم زدن. دلم برایشان خیلی تنگ شده بود. از وقتی مدرسه‌ها تعطیل شد، مادر به زور آن‌ها را از پایم درآورد و در کمد زندانیشان کرد. هر وقت می‌گفتم بده یک دور با آن‌ها بزنم چشم‌هایش را سفید می‌کرد و می‌گفت: بچه نشو پاره می‌شن.»

 ۷ ساعت و ۴ دقیقه، ۳۸۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
قسمت اول
۲۶ دقیقه
قسمت دوم
۲۳ دقیقه
قسمت سوم
۲۳ دقیقه
قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
قسمت پنجم
۲۷ دقیقه
قسمت ششم
۲۶ دقیقه
قسمت هفتم
۲۱ دقیقه
قسمت هشتم
۲۷ دقیقه
قسمت نهم
۲۲ دقیقه
قسمت دهم
۲۲ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۶ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۷ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۴ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۸ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۲ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۲ دقیقه
قسمت هفدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی نرگس

برای دانلود کتاب صوتی نرگس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نرگس