دانلود کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل

کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل یکی از تامل برانگیزترین نمایشنامه‌های اکبر رادی است که با خلق شخصیت‌های متفاوت و عجیب، وضعیت جامعه روشنفکری و طبقه فقیر در ایران را نشان می‌دهد و درباره هویت انسانی از دست رفته بسیاری از آدم‌ها سخن می‌گوید.

درباره کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل:

اکبر رادی به عنوان یکی از برجسته‌ترین نمایشنامه‌نویسان ایرانی در کتاب هاملت با سالاد فصل، داستان زوج جوانی را به تصویر می‌کشد که بعد از هفت سال ماه عسل به خانه باز می‌گردند. شخصیت‌های اصلی «پروفسور دماغ چُخ بختیار» و «مه‌سیما» نام دارند که هر کدام متعلق به طبقه‌ای خاص از جامعه هستند.

مه‌سیما از خانواده‌ای ثروتمند و اشرافی است و پروفسور دماغ رشته فلسفه خوانده و به نوعی به قشر روشنفکر جامعه تعلق دارد. این دو هیچ تناسبی با همدیگر ندارند و مه‌سیما نیز می‌خواهد برای اولین بار همسرش را با پدربزرگ، پدر و عمویش آشنا کند. آن‌ها پس از آنکه همدیگر را ملاقات می‌کنند، شروع به تحقیر کردن و سوال پیچ کردن پروفسور دماغ می‌کنند و از انتظارات و خواسته‌های مختلف خود می‌گویند. سرانجام او به خاطر فشار جمعی بسیار، توان دفاع از خود را نیز از دست می‌دهد و اتفاق عجیبی برایش رخ می‌دهد.

نمایشنامه هاملت با سالاد فصل برای اولین بار در سال 1356 نوشته شد اما ده سال اکبر رادی آن را بازنویسی کرد. رادی مانند دیگر آثارش طبقات مختلفی اجتماعی و اقتصادی جامعه ایران را در نوشته‌ خود بازتاب داده و بار دیگر تصویری از روشنفکر سرخورده و مغموم را ارائه می‌دهد.

کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اهل رفتن به تئاتر باشید و از شنیدن نمایشنامه لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

اکبر رادی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مهم‌ترین نمایشنامه‌نویسان تاریخ زبان فارسی به شمار می‌رود که توانست با پیشگامی در این عرصه تحولات مثبتی به وجود آورد و آثار هنری باکیفیتی بنویسد. اکبر رادی (Akbar Radi) در سال 1318 در شهر رشت به دنیا آمد و به گفته خودش در اوج جوانی یعنی دهه 30 شمسی با تماشای تئاتر خانه عروسک هنریک ایبسن علاقه زیادی به نمایشنامه‌نویسی و هنر تئاتر پیدا کرد.

پس از آن بود که تصمیم به نگارش نمایشنامه گرفت و در سال 1338 نخستین اثر خود با نام «روزنه آبی» را نوشت و مورد پسند احمد شاملو قرار گرفت. دو سال طول کشید تا این نمایشنامه منتشر شود؛ البته جلال آل احمد قرار بود زودتر آن را به چاپ برساند اما خواهان تغییراتی در متن اصلی بود که اکبر رادی قبول نکرد.

اکبر رادی از هنرمندانی شناخته می‌شود که همواره درد و مشکلات مردم را در نوشته‌های خود بازتاب داده و از طبقه روشنفکر و متوسط جامعه نیز بسیار استفاده کرده است. در واقع رادی خودش را طرفدار چخوف و ایبسن می‌داند و در آثار خود از این دو شخص الگو گرفته است. همچنین عده‌ای سبک اصلی این نمایشنامه نویس را رئالیسم انتقادی می‌دانند؛ با این حال آثار او در سبک‌های دیگر نیز نوشته شده است.

سرانجام اکبر رادی در دی ماه سال 1385 دار فانی را وداع گفت. او در طول حیات خود بیش از 35 نمایشنامه را نگاشت که برخی از آن‌ها عبارتند از: «از پشت شیشه‌ها، ارثیه ایرانی، آهسته با گل سرخ، پایین گذر سقاخانه، پلکان، افول، مرگ در پاییز، تانگوی تخم مرغ داغ و...»

در بخشی از کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل می‌شنویم:

چهارپایه‌ای در مرکز صحنه قرار دارد. مه‌سیما با پیراهن بلند سیاه سر به زیر و غمگین روی تخت نشسته. چهار تن اهل بیت او در چهار گوشه روی صندلی‌ها لمیده‌اند. استاد قمپز دیوان در صندلی راست روبه‌رو عصا را به دو پایش گرفته و در حالیکه گوشه لپش آهسته مارمالاد مک می‌زند، در چرت سنگین فرو رفته است و خرناس می‌کشد.

عالیجناب قمبل خاقان روی صندلی چپ روبه‌رو با تعلیمی دندان‌هایش را خلال می‌کند و گاه نیز به علت اغذیه رنگین و فراوانی که تناول کرده است، باد گلوی خفیفی می‌زند.

دکتر موش یا قدرت فندوق شکن در صندلی چپ جلو با تغیب پا روی پا انداخته و برای تسکین خشم خود با پنجه‌ی کفش روی زمین ضرب می‌گیرد و سروناز روی صندلی راست جلو لوندانه نشسته است و ناخن‌هایش را سوهان می‌کشد.

 ۳ ساعت و ۵ دقیقه، ۱۳۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
مقدمه
۴۹ دقیقه
دماغ به حجله می‌رود - بخش یک
۴۲ دقیقه
دماغ به حجله می‌رود - بخش دو
۴۶ دقیقه
دماغ شرفیاب می‌شود - بخش یک
۴۸ دقیقه
دماغ شرفیاب می‌شود - بخش دو

راهنمای دانلود کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل

برای دانلود کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هاملت با سالاد فصل

نظرات کتاب صوتی هاملت با سالاد فصل

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.