دانلود کتاب صوتی هرس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هرس

کتاب صوتی هرس نوشته‌ی نسیم مرعشی، داستانی تلخ درباره زندگی مردمان جنوب ایران است که به خاطر شروع جنگ، مصیبت‌های زیادی را تحمل کردند. مرعشی که با نوشتن اولین رمان خود، برنده جایزه جلال آل احمد شد، در دومین اثر خود به سراغ زن و شوهر خوزستانی به نام نوال و رسول می‌رود که بمباران تنها فرزندشان را از آن‌ها می‌گیرد.

درباره کتاب صوتی هرس:

این بار نسیم مرعشی، داستان و حال و هوایی عجیب برای دومین رمان خود انتخاب کرده است. کتاب صوتی هرس روایتی از زنان و مردان خوزستانی ارائه می‌دهد که مصیبت‌های جنگ ایران و عراق زندگی‌شان را زیر و رو کرده و انسان‌های کاملا متفاوتی نسبت به گذشته شده‌اند.

داستان هرس از زبان زن و شوهری جنوبی به نام‌های نوال و رسول روایت می‌شود که به خاطر بمباران‌های دشمن، تنها پسر خود شرهان را از دست می‌دهند. این اتفاق چنان تاثیری عمیق بر روی نوال می‌گذارد که برای رهایی از این مصیبت از خانه خود می‌رود. رسول شوهرش نیز سختی‌های فراوانی تحمل کرده و جنگ آثار مخربی بر روی زندگی و روح و روانش گذاشته است اما پس از پایان جنگ تصمیم می‌گیرد که به دنبال همسر گمشده خود بگردد و سرانجام او را در مکانی عجیب پیدا می‌کند.

این رمان به دل تاریخ می‌رود و فضاهای متعدد روایی را خلق می‌کند که می‌توانید خود را در میان نخلستان‌های جنوب ببینید و گرمای هوا را بر روی پوست‌تان احساس کنید.

کتاب هرس به لهجه‌ی جنوبی نوشته شده و مرعشی با انتخاب داستانی هوشمندانه، توانسته تلخی‌ها و سختی‌های مردمان جنگ زده را به خوبی نشان دهد و با نگاه و قلمی زنانه، زندگی یک مادر را به تصویر بکشد که شروع جنگ، همه چیز او را از بین می‌برد. همچنین نویسنده معتقد است کتاب هرس ضد زن به شمار نمی‌رود و تنها خواسته در این رمان شخصیت‌ها و فضاهای متفاوتی را خلق کند و ممکن است عقاید و رفتارهای شخصیت‌ها مورد تایید شخصی او نباشد.

نسیم مرعشی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان نسل جوان که توانست با اولین اثر خود، جایگاهی خوب در میان مخاطبان و منتقدین به دست آورد، نسیم مرعشی است. کتاب پاییز فصل آخر سال است که اولین رمان مرعشی بود، توانست در سال 1393 جایزه ادبی جلال آل احمد را از آن خود کند و به عنوان یکی از آثار منتخب ادبیات فارسی در ایتالیا معرفی و ترجمه شود.

او که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک است، قبل از آنکه به طور جدی وارد فضای داستان‌نویسی شود، چندین سال به عنوان روزنامه نگار در مطبوعات مختلف مانند هفته‌نامه همشهری جوان فعالیت داشت و حتی داستان‌های بلند و کوتاهش به نام‌های «لگاح» و «مردی با دو چشم سرخ» و «رود» را در آنجا منتشر می‌کرد.

علاوه بر جایزه جلال آل احمد، نسیم مرعشی توانست در سال 1392 جایزه بیهقی را برای داستان نخجیر به دست آورد و در سال 1394 نیز اولین تجربه فیلم‌نامه‌نویسی خود را با فیلم بهمن ساخته مرتضی فرشباف آغاز کرد.

سبک نگارش و داستان‌نویسی نسیم مرعشی:

پس از موفقیت و شهرت این نویسنده جوان در عرصه ادبی کشور، توجه‌های فراوانی به او جلب شد. برخی از منتقدین داستان‌های خود را عامه پسند می‌دانند اما عده‌ای دیگر قلم او را به خاطر روان و بی‌تکلف بودن دوست دارند.

تصویرسازی، توصیف فضا و مکان، روایت قصه از زبان چند نفر و زمان غیر خطی داستان از ویژگی‌های اصلی نگارش نسیم مرعشی محسوب می‌شود و از نظر محتوایی نیز، او به مشکلات اجتماعی و چالش‌ها و دغدغه‌های مردم علاقه دارد و آن‌ها را در داستان‌هایش بازتاب می‌دهد.

کتاب صوتی هرس به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان و رمان‌های ایرانی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید روایتی جالب از دیار جنوب و جنگ ایران و عراق بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی هرس می‌شنویم:

زمین زیر تن رسول تکان خورد. گرومپ، گرومپ... چشم‌هایش را باز کرد، قلبش با هر تکان زمین در سینه می‌کوبید. پسرش کنارش خواب بود و توی خانه‌ی ام‌عقیل بیدار شده بود. روی تشک‌های تمیز، سفید، خنک و روبالش‌هایی که رویشان پولک طاووس دوخته بودند و نواری پارچه‌ای دورشان چین خورده بود.

خنکی تشک را خوب یادش بود وقتی گیج از قلیان پیراهنش را درآورده و پشت لختش را گذاشته بود روی آن. صدای ماغ می‌آمد و بویی تند. زمین همچنان می‌لرزید؛ رسول سر جایش نشست. هیبت‌های سیاهی از جلوی پنجره‌ی خانه‌ی ام‌عقیل می‌گذشتند و اتاق را تاریک و روشن می‌کردند. بلند شد و نگاه کرد؛ گاومیش بودند و پاهایشان را می‌کوبیدند روی زمین و جلو می‌رفتند؛ ضربه‌های چوب ام‌عقیل بر تن‌شان خاک بلند می‌کرد.

رسول برگشت و پیراهنش را پوشید. مازیار از تکان‌های زمین هیچ تکان نخورده بود؛ چقدر آرام بود در این روستا؛ به پهلو خوابیده بود، مثل همیشه.

 ۷ ساعت و ۱ دقیقه، ۳۵۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۲۰ دقیقه
فصل اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم
۵ دقیقه
فصل سوم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم
۲۲ دقیقه
فصل پنجم
۲۶ دقیقه
فصل ششم
۱۱ دقیقه
فصل هفتم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم
۱۱ دقیقه
فصل نهم
۳۲ دقیقه
فصل دهم
۴۰ دقیقه
فصل یازدهم
۲۷ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۲ دقیقه
فصل سیزدهم
۴۱ دقیقه
فصل چهاردهم
۴۰ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۴ دقیقه
فصل شانزدهم
۳۰ دقیقه
فصل هفدهم
۷ دقیقه
فصل هجدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هرس

برای دانلود کتاب صوتی هرس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هرس

نظرات کتاب صوتی هرس

ابو امیر
۱۴۰۰/۱/۱۲
در فن روایت، در فضا سازی و شخصیت پردازی، در برانگیزی حس همدلی مخاطب و تصویر پردازی از زاد و بوم محلی و در گویندگی همه چیره دست و ستودنی بود، دست مریزاد، حظ کردم از این کتاب صوتی و توصیه میکنم اگر مخاطب روایتی شریف، انسانی و دردمند هستید این کتاب رو از دست ندید.
نرگس طیبی
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
خیلی خیلی تاثیر برانگیز بود این کتاب دلنشین. مخصوصا با صدای این دوگوینده‌ی خوب، ارزش شنیدنش دوچندان است. تجربه شنیدنش را ازدست ندهید.
Azadeh Akbari
۱۳۹۹/۱۲/۹
داستان خوبی بود و با لهجه جنوبی قشنگترم شده ولی داستان کلا از اخر تعریف شده به اول
درست فصل اول اخر داستانه و فصل اخر اول داستان
مشاهد همه نظرات (۱۰)