دانلود کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت اثر رولف دوبلی، مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی و مفید را برای یک زندگی خوب به شما آموزش می‌دهد. این کتاب صوتی را می‌توان به عنوان منبعی از فلسفه قدیم برای زندگی در قرن بیست و یکم توصیف کرد.

هنر خوب زیستن (The Art Of The Good Life)، کتابی شگفت‌انگیز است که تفکر شما را دگرگون خواهد کرد، پنجاه و دو ترفند برای رسیدن به شادکامی، از دوری گزیدن بدون احساس گناه از فناوری‌های روز گرفته تا پرداخت سرخوشانه جریمه‌های پارک ممنوع که هدف‌شان یاری به شما در رسیدن به خشنودی و شادکامی است. این نکته‌ها شاید نتوانند تضمین کننده یک زندگی خوب باشند، اما دست‌کم شانس بیشتری برای رسیدن به آن را در اختیارتان می‌گذارند.

از روزگاران قدیم، انسان‌ها همواره از خودشان پرسیده‌اند معنای داشتن یک زندگی خوب چیست؟ چطور باید زندگی کنیم؟ اجزای تشکیل‌ دهندۀ یک زندگی خوب چه هستند؟ نقش تقدیر در این میان چیست؟ نقش پول چطور؟ آیا چگونگی برخورداری از یک زندگی خوب پرسشی ذهنی یا مربوط به در پیش گرفتن نگرشی خاص است؟ یا این‌ که مقصود از آن رسیدن به هدف‌های مشخصی در زندگی است؟ آیا بهتر است که فعالانه در جست‌وجوی شادی باشیم، یا اینکه صرفاً از غم و ناراحتی دوری کنیم؟

هر نسلی به شکلی متفاوت با این پرسش‌ها مواجه می‌شود اما پاسخ‌ها همواره به‌طور اساسی مأیوس‌ کننده‌اند؛ چون ما دائماً در تلاش برای رسیدن به یک اصل یا یک قانون واحد هستیم؛ در حالی‌ که چنین نوش‌دارویی وجود خارجی ندارد. دنیا آن‌قدر پیچیده‌ است که خلاصه‌ کردنش در یک نظریه یا تعدادی اصل علمی غیرممکن است. آن‌چه باید برای خوب زیستن رخ‌ دهد در ذهن ما است. ما به یک جعبه‌ ابزار ذهنی نیاز داریم، مجموعه‌ای متشکل از ابزارهایی که امکان فهم بهتری از جهان را به ما می‌دهند.

در کتاب صوتی هنر خوب زیستن با جعبه‌ای شگفت‌انگیز از ابزارهای ذهنی آشنا می‌شوید که با بهره‌گیری از این ابزارهای هوشمند، بسیاری از انگاره‌های ذهنی شما دگرگون می‌شود. اگرچه آشنایی با این جعبه ابزار به‌تنهایی تجربه‌ی یک زندگی خوب را تضمین نمی‌دهد، دست‌کم کمک می‌کند تا در زندگی عملکرد بهتری داشته باشیم.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli)، نویسنده، رمان‌نویس، کارآفرین سوئیسی، فارغ‌التحصیل ام‌بی‌ای و دکترای فلسفه اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سوئیس است. دوبلی از مؤسسان getAbstract، بزرگترین فراهم آورنده‌ی خلاصه‌ی کتاب نیز هست. او به خاطر تالیف کتاب هنر شفاف اندیشیدن به شهرت بالایی دست یافت.

رولف دوبلی از این موهبت برخوردار است که می‌تواند بهترین ایده‌های دنیا را بیابد و آن‌ها را به گونه‌ای با یکدیگر ترکیب کند که ارزش نهایی مجموع آن‌ها از ارزش تک‌تک آن اجزا بیش‌تر شود. او در کتاب هنر شفاف اندیشیدن نیز چنین کرده بود و حالا آن را در هنر خوب زیستن نیز تکرار کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی هنر خوب زیستن می‌شنویم:

به مدت 2500 سال، فیلسوفان، متخصصان الهیات، پزشکان، جامعه‌شناسان، اقتصاددانان، روان‌شناسان، پژوهش‌گران مغز و اعصاب و مدیران امور تبلیغاتی همگی تلاش کرده‌اند تا دریابند که چه چیزی انسان‌ها را شاد می‌کند، با‌ این‌ حال مجموعه‌ی دانشی که آن‌ها در این خصوص گرد آورده‌اند نحیف و ناچیز است. آن‌ها به ما می‌گویند که روابط اجتماعی در این خصوص نقش مهمی دارند. این روابط به ما کمک می‌کنند که احساس کنیم هدفی داریم. رابطه‌ی جنسی هم شاید ایده‌ای مناسب باشد، چون یک رفتار اخلاقی است. خیلی هم عالی. فکر می‌کنم خودمان هم می‌توانستیم بدون کمک این همه دانشمند به همین نتایج برسیم. یافته‌های این دانشمندان دقیقاً تا همین حد غیردقیق است. در مورد عوامل موثر در خوش‌حالی انسان‌ها خوش‌حالی فزاینده ما هنوز هم داریم کورکورانه در تاریکی حرکت می‌کنیم. 

اما زمانی که می‌پرسیم چه عواملی تأثیر منفی قابل توجهی بر زندگی خوب دارند و چه عواملی برای آن مخاطره‌آمیز‌ هستند، می‌توانیم خیلی دقیق و مشخص، آن‌ها را نام ببریم؛ اعتیاد به الکل، اعتیاد به مواد مخدر، استرس مزمن، سر و صدا، رفت‌و‌آمدهای طولانی، شغلی که از آن متنفرید، بیکاری، یک زندگی مشترک معیوب، انتظاراتی که به طرز احمقانه دست‌ نیافتنی‌اند، فقر، بدهکاری و وابستگی مالی، تنهایی، وقت‌گذرانی طولانی با آدم‌های غرغرو، وابستگی بیش از حد به تأیید‌ شدن توسط دیگران، مقایسۀ مدام خود با دیگران، اینکه فکر کنید یک قربانی هستید، حس تنفر از خود، بی‌خوابی مزمن، افسردگی، اضطراب، خشم و حسادت. نیازی نیست که علم این‌ها را به شما بگوید. خودتان می‌توانید ببینید. در ذهن خودتان، در دوستان‌تان و در جامعه اطرافتان. سراشیبی همیشه واقعی‌تر از سربالایی است. سراشیبی مثل سنگِ خاراست؛ سخت، قابل لمس و محکم. در حالی که سربالایی مثل هواست. پس تا می‌توانید سعی کنید به‌طور سیستماتیک سراشیبی‌ها را از زندگی خود حذف کنید.

 ۱۰ ساعت و ۳۶ دقیقه، ۵۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
پیش گفتار
۱۱ دقیقه
حسابداری ذهنی
۱۲ دقیقه
هنر ظریف تصحیح
۱۱ دقیقه
میثاق
۱۳ دقیقه
تفکر جعبه سیاه
۱۱ دقیقه
ضد بهره‌وری
۱۲ دقیقه
هنر منفی خوب زیستن
۱۱ دقیقه
لاتاری تخمدانی
۱۳ دقیقه
توهم خوداندیشی
۱۲ دقیقه
خطر روراست بودن
۱۰ دقیقه
پاسخ منفیِ پنج ثانیه‌ای
۱۲ دقیقه
فریبِ تمرکز
۱۲ دقیقه
از چیزهایی که می‌خرید اثری باقی نمی‌ماند
۱۲ دقیقه
پولِ گورِ بابات
۱۲ دقیقه
دایرۀ شایستگی
۱۱ دقیقه
راز ایستادگی
۱۲ دقیقه
سرکوب‌ کردن ندای درون
۱۲ دقیقه
زندان خوش‌نامی
۱۲ دقیقه
توهم "پایان تاریخ"
۱۲ دقیقه
معنای کوچک‌تر زندگی
۱۳ دقیقه
دو خودِ شما
۱۲ دقیقه
بانک خاطره
۱۳ دقیقه
داستان‌های زندگی دروغ‌اند
۱۰ دقیقه
مغالطۀ "مرگ نیکو"
۱۲ دقیقه
گرداب ترحم به خود
۱۲ دقیقه
لذت جویی یا خوش‌روانی
۱۱ دقیقه
دایرۀ کرامت/ قسمت اول
۱۳ دقیقه
دایرۀ کرامت/ قسمت دوم
۱۱ دقیقه
دایرۀ کرامت/ قسمت سوم
۱۲ دقیقه
کتاب نگرانی‌ها
۱۱ دقیقه
آتشفشان نظرات
۱۳ دقیقه
سنگر ذهنی شما
۱۳ دقیقه
حسادت
۱۲ دقیقه
پیش‌گیری
۱۲ دقیقه
فرآیند آرامش ذهنی
۱۲ دقیقه
دام تمرکز
۱۳ دقیقه
طبق قاعده؛ کمتر بخوانید، اما دوبار بخوانید
۱۲ دقیقه
دام تعصب
۱۳ دقیقه
تفریق ذهنی
۱۱ دقیقه
نقطۀ حداکثر تأمل
۱۱ دقیقه
پا در کفش دیگران
۱۱ دقیقه
توهم تغییر دنیا/قسمت اول
۱۲ دقیقه
توهم تغییر دنیا/قسمت دوم
۱۲ دقیقه
مغالطۀ "جهان عادل"
۱۰ دقیقه
آیین بارپرستی
۱۳ دقیقه
اگر فقط با خودتان مسابقه بدهید، امکان ندارد شکست بخورید
۱۲ دقیقه
مسابقۀ تسلیحاتی
۱۱ دقیقه
دوست شدن با بیگانه‌ها
۹ دقیقه
مسئلۀ منشی
۱۱ دقیقه
انتظارات مدیریتی
۱۲ دقیقه
قانون استرجن
۱۲ دقیقه
در ستایش فروتنی
۱۴ دقیقه
موفقیت درونی
۱۲ دقیقه
سخن پایانی
۵ دقیقه
جملاتی درباره‌ی کتاب

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

برای دانلود کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

نظرات کتاب صوتی هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

صادق پوزش
۱۳۹۹/۱/۲۱
با سلام همراه با تشکر از کتابراه کتابهای رولف دوبلی علیرغم اینکه مربوط به یک مکتب باستانی است که امروزه از آن نوع فلسفه زندگی کنابیش از یاد رفته؛ و ایشان دوباره آنرا بصورت عملی در اختیار انسانهایی قرار داده است که راغب به شناخت واقعی خود و انجام کارهای عملی در زندگی هستند. این کتاب و همچنین کتاب که دیگر رولف به فارسی ترجمه شده است کتاب هنر شفاف اندیشیدن است، در واقه کتاب هنر خوب زندگی کردن را در اصل میبایست بعد از متاب هنر شفاف اندیشیدن خواند. به امی روزی که بیشتر مردم دنیا درگیر توهمات جذب نباشند. و ارزش واقعی این نوع کتب را دانتد.
آریا سعادت
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
نویسنده کتاب چی برای خودش بافته. احساس رو داره رد میکنه. همه چیز از احساسه. احساسه که زندگی رو می‌سازه احساس مثبت زندگی خوب احساس منفی زندگی بد. و... نویسنده واقعا این رو نمی‌دونه. انسانهای با احساس مثبت شفا دیدن انسانهای با احساس مثبت به ثروت و موقعیت‌های زیادی رسیدن. میشه کتابها شون رو تو همین کتابراه پیدا کرد. واقعا بعضی‌ها تو ثبت نظرهاشون دقت زیادی میکنن. مثل آقا اشکان
پیمان امین زاده دیزج
۱۳۹۸/۷/۲۹
بهترین کتاب برای خوب زیستن هست!!!
مخصوصا صداگذاری عالی بود انگار خود نویسنده باهمان حس خودش داره صحبت میکنه و این باعث انتقال بهتر مفهوم میشه!
من خودم بعضی فصول را بیشتر از ۵ بار گوش میدم
نمیدونم چرا فصولی که من دانلود کردم و گوش دادم فردا دوباره باید بعضی فصولو دانلود کنم!!
مشاهد همه نظرات (۵۴)