دانلود کتاب صوتی وزن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وزن

کتاب صوتی وزن اثر جانت وینترسن، داستان اساطیری به نام‌های اطلس و هراکلس را با روایتی متفاوت بیان می‌کند و بدیهیات ذهن ما را واژگون می‌کند تا انسان را از منظری نو بنمایاند.

داستان‌های اساطیری شیوه‌ای برای یافتن حقایقی ابدی از زندگی انسان در دل داستان‌اند. جانت وینترسن (Jeanette Winterson) در کتاب صوتی وزن (Weight) مفاهیمی همچون آزادی، تنهایی، وظیفه‌شناسی، انزوا و بار مسئولیت را به زیبایی ترسیم می‌کند. این اثر از زاویه دید اول شخص گفته می‌شود و پایان منحصر به فرد و هیجان‌انگیزی دارد که همانند آن را جایی نشنیده‌اید.

اطلس از نژادی شریف از خدایان، به نام تیتان‌ها است که به علت شورش بر علیه خدایان متهم می‌شود بار زمین و آسمان را با سیب‌های حیاتش به دوش بکشد، زمانی که به هراکلس پهلوان در یکی از دوازده خوان معروفش دستور داده می‌شود تا آن سیب‌ها را بدزدد، اطلس را می‌یابد و به او پیشنهاد شراکت و همکاری می‌دهد. چشم‌انداز آزادی هر چند کوتاه اطلس را به شوق می‌آورد و این پیشنهاد را قبول می‌کند و شراکتی نابسامان میان آن دو بوجود می‌آید. اطلس می‌داند که هراکلس تنها فردی است که توان تحمل بار هستی را دارد. اما این داستان، از حکایت ساده مجازات اطلس و رهایی موقتش به دست هرکول که بار گیتی را از دوش او برمی‌دارد، سرپیچی می‌کند.

وزن داستانی درباره‌ی نگه داشتن جهان است، این اثر داستان شخصی‌تری دارد که به موازات داستان بزرگتر اسطوره‌ای که می‌شناسیم و اسطوره‌ای که نویسنده بازنویسی کرده است، بیان می‌شود. جانت وینترسن با هوش و ذوقی که دارد اطلس را به زمان ما می‌آورد. او در اسطوره شگفت اطلس و هراکلس پرسش‌های دشواری درباره طبیعت جبر و اختیار شرح می‌دهد.

جانت وینترسن در سال 1959 منچستر به دنیا آمد و در سال 1960 خانواده‌ای بسیار مذهبی از طبقه کارگر او را به فرزندخواندگی پذیرفت. در 16 سالگی خانه را ترک گفت و پس از تجربه شغل‌های گوناگون و نقل مکان به لندن، به نویسندگی مشغول شد. اولین رمان وینترسن به نام پرتقال تنها میوه نیست در سال 1985 جایزه اولین رمان ویت برد را برای او به ارمغان آورد. علاوه بر نگارش رمان در طی سه دهه قبل، در سال 1981 از دانشگاه آکسفورد در رشته زبان انگلیسی فوق لیسانس گرفت. وی در حوزه‌های مختلفی چون فیلم، مقاله‌نویسی، ادبیات کودکان، داستان کوتاه و طنزپردازی فعال بوده است.

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
مقدمه
۲۳ دقیقه
وزن جهان
۲۴ دقیقه
هرکول
۱۹ دقیقه
مگس اندیشه
۱۸ دقیقه
سه سیب طلایی
۲۰ دقیقه
بدون راه فرار
۲۷ دقیقه
تکیه بر محدویت‌های خودم
۱۴ دقیقه
پود
۲۱ دقیقه
میل
 ۳ ساعت، ۱۶۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی وزن

برای دانلود کتاب صوتی وزن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وزن