دانلود کتاب صوتی پستچی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پستچی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پستچی

کتاب صوتی پستچی اثر چیستا یثربی، رمانی عاشقانه است که از سوی مخاطبان با استقبال خوبی مواجه شد. این رمان عشق را با نگاهی روان‌شناختی به نمایش می‌کشاند و آرزوها، شکست‌ها و امیدهای یک نسل را بازتاب می‌دهد.

در فضای مجازی، داستان «پستچی» غوغایی به پا کرده است. پستچی، داستان یک دختر به نام چیستا یثربی و یک پسر نامه‌رسان و موطلایی است. چیستا یثربی، نویسنده و کارگردان متولد آلمان، داستان زندگی خودش را در این سری داستان‌ها تعریف کرده است. داستان از اولین روز عاشق شدن چیستا آغاز می‌شود و...

چیستا یثربی می‌گوید: من سنی نداشتم، 14 ساله بودم. خوابیدم و بیدار شدم و دیدم عاشق شده‌ام. خوابیدم و بیدار شدم و دیدم دارم می‌نویسم. دیدم سن ازدواج من و علی رسیده اما ممکن است هرگز به آرزویمان نرسیم، دیدم درگیری و تفاوت فرهنگی خانواده‌هایمان و نگاه جامعه مانع از رسیدن من و علی به همدیگر است. دیدم پدرم در حالی که علی را تحسین می‌کند اما می‌گوید مرد زندگی نیست. خوابیدم و بیدار شدم و دیدم دختر 18 ساله خودم نیز به سنی رسیده که می‌تواند عاشق باشد اما تجربه‌اش نکرده و شاید باید این نوشته می‌شد تا بتواند تجربه‌اش کند.

فریبا متخصص درباره‌ی این کتاب می‌گوید: این کتاب به من حس غریبی داد. فکر می‌کنم اگر یک‌بار دیگر بخوانمش، طور دیگری اجرایش می‌کنم. باوجود اینکه کتاب صوتی را به دو شیوه بدون حس و روایت محض و اجرای توأم با حس و حال می‌شود خواند، در خوانش این کتاب حس می‌کردم که بی‌اختیار نمی‌توانم حس و حالی ویژه نداشته باشم و فقط از متن بخوانم، حتی در جاهایی می‌دیدم که حس من از خودم جلوتر می‌رود.

چیستا یثربی، متولد 1347، نویسنده و کارگردان است. او دکترای روانشناسی‌ تربیتی را از کانادا و هم‌چنین کارشناسی و کارشناسی‌ارشد روانشناسی‌اش را از دانشگاه الزهرا دریافت کرده است. از او بیش از 26 نمایشنامه نوشته و نمایش‌هایی چون «جمعه دم غروب»، «چنگیزخان»، «اتاق تاریک»، «کارناوال با لباس خانه»، «حیاط خلوت»، «مهمان سرزمین خواب»، «زنی که تابستان گذشته رسید»، «سرخ سوزان»، «یک شب دیگر هم بمان سیلویا» و... را کارگردانی کرده است.

وی تا به حال جوایز متعددی را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده و بارها در جایگاه داور داخلی یا خارجی تئاتر، سینما و کتاب قرار گرفته و اجراهای مختلفی از نمایش‌هایش در خارج از کشور نیز داشته است.

در قسمتی از کتاب صوتی پستچی می‌شنویم:

چهارده ساله که بودم عاشق پستچی محل شدم. خیلی تصادفی رفتم در را باز کنم و نامه را بگیرم، او پشتش به من بود. وقتی برگشت قلبم مثل یک بستنی آب شد و زمین ریخت! انگار انسان نبود، فرشته بود! قاصد و پیک الهی بود از بس زیبا و معصوم بود! شاید هجده نوزده سالش بود. نامه را داد. با دست لرزان امضا کردم و آنقدر حالم بد بود که به زور خودکارش را از دستم بیرون کشید و رفت.

از آن روز، کارم شد هر روز برای خودم نامه نوشتن و پست سفارشی! تمام خرجی هفتگی‌ام، برای نامه‌های سفارشی می‌رفت. تمام روز گرسنگی می‌کشیدم اما هر روز یک نامه سفارشی برای خودم می فرستادم که او بیاید و زنگ بزند، امضا بخواهد، خودکارش را بدهد و من یک لحظه نگاهش کنم و برود.

تابستان داغی بود. نزدیک یازده صبح که می‌شد می‌دانستم الان زنگ می‌زند! پله‌ها را پرواز می‌کردم و برای اینکه مادرم شک نکند می‌گفتم برای یک مجله می‌نویسم و آن‌ها هم پاسخم را می‌دهند.

حس می‌کردم پسرک کم کم متوجه شده است. آنقدر خودکار در دستم می‌لرزید که خنده‌اش می‌گرفت. هیج وقت جز سلام و خداحافظ حرفی نمی‌زد. فقط یک بار گفت: چقدر نامه دارید، خوش به حالتان! و من تا صبح آن جمله را تکرار می‌کردم و لبخند می‌زدم و به نظرم عاشقانه‌ترین جمله دنیا بود: چقدر نامه دارید! خوش به حالتان! عاشقانه‌تر از این جمله هم بود؟»

 ۴ ساعت و ۱۷ دقیقه، ۲۳۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول
۶ دقیقه
بخش دوم
۲۰ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم
۱۰ دقیقه
بخش پنجم
۱۱ دقیقه
بخش ششم
۵ دقیقه
بخش هفتم
۷ دقیقه
بخش هشتم
۸ دقیقه
بخش نهم
۱۵ دقیقه
بخش دهم
۷ دقیقه
بخش یازدهم
۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۵ دقیقه
بخش هفدهم
۵ دقیقه
بخش هجدهم
۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۵ دقیقه
بخش بیستم
۵ دقیقه
بخش بیست و یکم
۵ دقیقه
بخش بیست و دوم
۶ دقیقه
بخش بیست و سوم
۴ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۵ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۵ دقیقه
بخش بیست و ششم
۵ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۷ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۵ دقیقه
بخش بیست و نهم
۸ دقیقه
بخش سی‌ام
۵ دقیقه
نامه اول
۴ دقیقه
نامه دوم
۶ دقیقه
نامه سوم
۶ دقیقه
نامه چهارم
۶ دقیقه
نامه پنجم
۷ دقیقه
ادامه

راهنمای دانلود کتاب صوتی پستچی

برای دانلود کتاب صوتی پستچی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پستچی
Sara Far
۱۳۹۷/۸/۱۲
عاشق صدا و بازی فریبا متخصصم
مژگان خلفی
۱۳۹۸/۳/۶
داستان دختری با عشقی معصومانه که رنج و سختی‌های زیادی رو براش در پی داره. اسپویل:ای کاش علی قدر عشقی که نصیبش شده بود رو بیشتر میدونست. اگرچه عشق بینشون خیلی عمیق بود ولی بشکل عجیبی هربار ترک کردن رو بیشتر...
مژده خیرالهی
۱۳۹۷/۱۱/۱۹
بسیار عالی و روان نوشته
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱۹)