دانلود کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن

کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن اثر سی بل هاگ، رمانی زیبا و جذاب در ژانر روانشناسی وحشت است و به خشونت خانگی می‌پردازد که بسیاری از زنان دنیا را درگیر کرده و به روح و روان آن‌ها ضربه می‌زند.

سی‌بل هاگ (Sibel Hodge) در رمان پشت سرت را نگاه کن (Look behind you) خشونت‌های متفاوتی که زنان تجربه می‌کنند با تاکید بر خشونت کلامی بیان کرده است و به مخاطب یادآوری می‌کند که این خشونت بسیار دردناک­‌تر از خشونت فیزیکی است. خشونتی که او به تصویر می‌کشد خشونتی­‌ ناشناخته و بسیار متداول است. خشونتی که دیده نمی‌شود و اثرات مخربش گاهی تا پایان عمر دامن‌گیر انسان می‌شود.

داستان کتاب از این قرار است: زمانیکه کلوئی بنسون به هوش می‌آید، درمی‌یابد که ربوده شده و در دخمه‌ای زیرزمینی که به اندازه یک قبر هست، اسیر شده در حالی که اصلاً یادش نمی‌آید چگونه سر از آن جا درآورده است. او از طریق جنگلی متروک از آن جا می‌گریزد اما هیچ‌کس داستانش را باور نمی‌کند. زمانی که کلوئی به راستگویی شوهرش شک می‌کند، مجبور می‌شود تا گذشته‌ی خود را مورد بازبینی قرار دهد و به منظور یافتن حقیقت و زنده ماندن، مسیری را پی بگیرد که خودش فکر می‌کند درست است. اما چه کسی کلوئی را تعقیب می‌کند؟ پشت سرت را نگاه کن، چون هیچ وقت نمی‌دانی آنجا چه کسی انتظارت را می‌کشد.

کتاب پشت سرت را نگاه کن در سال 1394 توسط نشر آموت با ترجمه آرتمیس مسعودی به چاپ رسیده. این کتاب رمانی در ژانر وحشت با سه بخش با نام‌های ربوده‌ شده، رازهای شرم‌آور و پشت سرت را نگاه کن، سی‌ و هشت فصل است. از این اثر استقبال کم‌نظیری در سطح جهان شده و آن را در رده‌ی دوم رمان پرفروش آمازون، پرفروش‌ترین رمان روانشناسی، پرفروش‌ترین رمان با موضوع زنان و پرفروش‌ترین رمان ژانر وحشت قرار داده است.

سی بل هاگ، نویسنده‌ای انگلیسی است که آثارش در زمره‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است. کتاب‌های هاگ به فروشی بالغ بر یک میلیون نسخه دست یافته‌اند و با بازخوردهای بسیار مثبتی در انگلستان، آمریکا، استرالیا، فرانسه، کانادا و آلمان رو به رو شده‌اند. هاگ علاوه بر نویسندگی، علاقمند به شرکت در فعالیت‌های مربوط حمایت از حقوق حیوانات است.

آنالی طاهریان با صدایی زیبا، خشونت این کتاب را به شما نشان می‌دهد و راهی جز هم‌ذات پنداری با شخصیت اصلی داستان و لمس دردهای او نخواهید داشت.

در قسمت‌‌هایی از کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن می‌شنویم:

«....وقتی لیام وارد آشپزخانه می‌شود، چشم‌هایش گرد می‌شود. "این دیگه چه گندی بود به موهات زدی؟" گردنش کم‌کم سرخ می‌شود. این نشانه‌ای قطعی برای آن است که دارد عصبانی می‌شود. حالا دیگر همه نشانه‌هایش را می‌دانم. مدت‌ها با آن‌ها زندگی کرده‌ام. نمی‌خواهم دوباره در یا دیوار را با مشت سوراخ کند. برای همین، خشونت صدایش را نشنیده می‌گیرم. با لبخندی خونسرد شروع می‌کنم به هم­زدن مایه­‌ی ماکارونی که از یخچال برداشته‌ام.

"من... من فقط دلم می‌خواست یه مدل متفاوت باشه، همین." ناخودآگاه دستم را به طرف موهایم می‌برم و به تکه‌های خالی‌اش دست می‌کشم.

"افتضاحه! دیگه اصلاً شبیه خودت نیستی. برای چی این کارو کردی؟" دستش را روی کمرش می‌گذارد. "کلو، راستش رو بخوای بعضی وقت‌ها کاملا احمق می‌شی. وقتی من گفتم موهاتو کوتاه کن، توافق کردیم که بدی مرتبش کنن، اما تو رفتی کچل شدی."

"من فقط..."

"همینه که می‌گم." انگشتش را به طرف من می‌گیرد و نارضایتی صدایش بیشتر می‌شود...»

«به آسمان خیره می‌شوم و به تمام چیزهای کوچکی فکر می‌کنم که خرد خرد اضافه می‌شوند و تا خبردار شوی گرفتارت می‌کنند و تو را به دام می‌اندازند، آن وقت اعتماد به نفس و عزت نفست تباه می‌شود اما همان کسی که می‌خواهی از دستش خلاص شوی، کسی است که بیش‌تر از همه به او متکی هستی. نمی‌دانی چه وقت این اتفاق می‌افتد. نمی‌توانی دقیقا یک روز، هفته یا ماه را مشخص کنی زیرا یک روند تدریجی و نامحسوس است. آرام آرام در وجودت رخنه می‌کند. آنقدر آرام که متوجه نمی‌شوی داری خم می‌شوی، می‌شکنی و آدم دیگری می‌شوی، زنی که شاد نیست و طوری زندگی می‌کند که همسرش می‌خواهد، نه آن طور که خودش می‌خواهد.»

«چرا کسی در رابطه‌ای که دو طرف می‌دانند، نادرست است، تا این حد پیش می‌رود؟ تا وقتی برای کسی این اتفاق نیفتد، متوجه نخواهد شد. آدم می‌تواند به راحتی خودش را گول بزند. ما در چنین مواردی همه‌چیز را در جایی که آزارمان ندهد، انباشته می‌کنیم، خودمان را متقاعد می‌کنیم و عذر و بهانه می‌آوریم. 
مرز بین جنون و عشق بسیار ظریف است.»

«وقت، چیزی است که من بعد از این زیاد خواهم داشت. وقت فکر کردن و مرور دوباره و دوباره وقایع در ذهنم، وقت برای پرسیدن این سوال که می‌توانستم طور دیگری عمل کنم یا نه، وقت برای کابوس دیدن در تاریکی شب. اما وقت برای التیام یافتن هم خواهم داشت و بالاخره، وقت برای دوباره عاشق شدن، وقت برای… من زنده هستم و این یک آغاز است.»

 ۱۱ ساعت و ۱۰ دقیقه، ۶۱۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول: ربوده شده - فصل اول
۲۰ دقیقه
بخش اول: ربوده شده - فصل دوم
۱۳ دقیقه
بخش اول: ربوده شده - فصل سوم
۲۰ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل چهارم
۲۷ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل پنجم
۲۲ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل ششم
۲۷ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل هفتم
۸ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل هشتم
۲۲ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل نهم
۱۰ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل دهم
۲۲ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل یازدهم
۱۰ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل دوازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوم: رازهای شرم‌آور - فصل سیزدهم
۲۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل چهاردهم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل پانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل شانزدهم
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل هفدهم
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل هجدهم
۲۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل نوزدهم
۲۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیستم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیستم - قسمت دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و یکم
۳۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و سوم
۸ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و چهارم
۱۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و پنجم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و ششم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و هفتم
۱۶ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و هشتم
۲۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل بیست و نهم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی‌ام
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و یکم
۱۴ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و دوم
۱۰ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و سوم
۸ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و چهارم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و پنجم
۱۱ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و ششم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و هفتم
۱۳ دقیقه
بخش سوم: پشت سرت را نگاه کن - فصل سی و هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن

برای دانلود کتاب صوتی پشت سرت را نگاه کن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پشت سرت را نگاه کن
شهرزاد شاه حسین زاده
۱۳۹۸/۹/۲۶
صدا عالی ولی موزیک متن عصبی کننده! داستان پر هیجان و جالبی بود. فکر میکنی می‌تونی حدس بزنی و کلیشه داستان‌های دیگه رو برات داره ولی اینطور نیست. کنترل کردن و کنترل شدن، پیام این داستان بود. طوری که دیگه خودت نیستی و یک جا میفهمی...
زینب آقاجان خواه
۱۳۹۸/۵/۱۲
امیدوارم همه‌ی انسان‌هایی که مورد خشونت خانگی قرار میگیرن آزاد بشن...
Samira All
۱۳۹۸/۴/۵
صدا و اجرای راوی خانم آنالی عالیه، برای هر شخصیت صدای متمایز خودش را اجرا میکنند.
داستان هم گیرا و جذاب بود و البته قابل تامل. و یه نکته مثبت دیگه هم این بود که آخر داستان باز نبود: ) تکلیف خواننده روشن میشه فصل آخر
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۳)