دانلود کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن

کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن مجموعه اشعار محمدعلی سجادی، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه کننده سینما و حاصل سفر او به فرانسه است که با صدای زیبا و دل‌نشین مسعود رایگان روایت می‌شود.

این اثر دربردانده‌ی شعرهایی بهم پیوسته با موضوع سفر در پنج فصل است. سجادی این شعرها را سال 86 به نگارش درآورده. فصول پنج‌گانه‌ این اثر با اینکه در موضوع و فضا مشترک‌اند و صاحب وحدت درونی‌اند، ولی در عین حال هرکدام استقلال‌ زبانی‌ جدایی دارند.

محمدعلی سجادی چندین مجموعه داستان و شعر نوشته و فیلم‌های سینمایی اثیری، مخمصه، شوریده، تردست، جنایت، شیفته و... را کارگردانی کرده است.

محمدعلی سجادی درباره کتاب چقدر مانده به رسیدن می‌گوید: در خرداد ماه سال 86 برای ساختن فیلمی به نام «فرانسوا» به فرانسه رفتم. تا به حال به این کشور سفر نکرده بودم و فقط در فیلم‌ها و عکس‌ها و تابلوها این کشور را دیده بودم. قرار بود با دیدن فضا و مکان و آدم‌ها در لیون و نیس، فیلم‌نوشتی کار کنم. برداشتی آزاد از رمان چشم‌هایشِ زنده یاد بزرگ علوی. ولی در شروع نوشتن فیلم، مسیر نوشتنم تغییر کرد و به سوی این شعرها چرخید. خانه‌ای در وسعت دشت، مجاور و همنشین فضایی سبز که گویی بیمارستان مسئولین را بغل کرده بود. آن درخت بلند و کهن‌سال، آن آهوان و آن پرندگان و آن نیمکت‌ها و مسئولین و…، در ترنی که از نیس به طرف پاریس می‌رفتم، همه چیز را می‌دیدم و می‌نوشتم. کلمات همین‌طور می‌گفتند مرا بنویس. نمی‌دانستم که در آخر قرار است بشود این همه کلمه و سپس بشود این کتاب.

فصل‌های کتاب هرکدام به نوعی می‌گویند که چگونه نوشته شده‌اند. لحن ناظرِ فصل‌ اول با نام «بهت زده‌ی سکوت» هراس مرا در برابر طبیعت سبز لیون و سکوتِ سبزش به تصویر می‌کشد. پس از ملاقات با پسرعمویم در پاریس، موزه‌ لوور جذاب‌ترین بخش این سفر بود که نتوانستم همان‌جا، در جا مثل فصول قبل به نگارش درآورم. نخواستند که بنویسمشان! پیش از تصویر‌برداری سایاب، در مرحله‌ی پیش تولید «یادآوری درتهران» را هم نوشتم که همزمان شد با کار روی فیلم نوشته‌ فُرود، که در زمستان با نوشتنش بهاری شدم، هرچند با ساخته نشدنش هنوز بغض در گلویم مانده!

 ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
بهت زده‌ی سکوت
۶ دقیقه
ترانه‌های نیس
۳۰ دقیقه
لحظه لحظه‌ی رفتن
۱۵ دقیقه
تنهایی پاریسی
۱۲ دقیقه
در تهران یادآوری

راهنمای دانلود کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن

برای دانلود کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چقدر مانده به رسیدن
مصطفی فرخ پور
۱۳۹۹/۱/۱۳
محشره... واقعا عالیه ارامش صدای اقای رایگان عالیه
Mehdi Tehrani
۱۳۹۸/۳/۱۳
صدای رایگان جزو صداهای ماندگار هست‌مثل‌مرحوم‌شکیبایی‌ ممنون از این تلاش برای همکاری با اقای رایگان👏👏👏
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)