دانلود کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ

لوران تیرار در کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ، با 21 نفر از کارگردانان مطرح و برجسته دنیا مثل برناردو برتولوچی، مارتین اسکورسیزی، وودی آلن، دیوید لینچ، تیم برتون و ... مصاحبه کرده است. این اثر نه فقط برای اهالی حرفه‌ای سینما بلکه برای همه علاقه‌مندان به سینما و فیلم‌بینی می‌توند بسیار جذاب و شگفت‌آور باشد.

عشق و علاقه لوران تیرار (Laurent Tirard) به سینما در کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ (Moviemakers master class) کاملاً آشکار است. او در مورد مباحثی از کارگردانان سؤال پرسیده و پاسخ‌هایشان را در قالب یک گارگاه به صورت سهل و ممتنع درآورده است.

به احتمال بسیار زیاد از هر فیلم‌سازی این سؤال که برای فلان فیلمش چطور بازیگر انتخاب کرده را می‌پرسند ولی تیرار تنها بر روی یک فیلم تمرکز نمی‌کند. او قصد دارد از ارتباط بین کارگردان و بازیگر سر در بیاورد. ارتباط خارق‌العاده پشت دوربین که اثرش را جلوی دوربین مشاهده می‌کنید. این موضوع که هر فیلم‌سازی قبل از روشن شدن دوربین فیلم‌برداری، صحنه را چطور می‌چیند و یا اینکه اصلاً نگاه هر کارگردان به سینما به چه شکل است.

در همه مصاحبه‌های کتاب کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ که قبل از این در نشریه فرانسوی استودیو به چاپ رسیده بود و برای نخستین بار در این کتاب به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند، فیلم‌سازان به همان میزان در نگرششان نسبت به فیلمسازی به کشف و شهود می‌پردازند که در تکنیک‌هایشان، هم روی مراحل فیلمسازی و هم شخص خودشان نور می‌اندازند و شما را راهنمایی می‌کنند تا متوجه شوید که چه چیزی یک فیلمساز و فیلم‌هایش را منحصر‌به‌فرد و خاص می‌کند.

کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ موجب می‌شود پشت صحنه ساخت فیلم‌ها به اندازه آنچه روی پرده تماشا می‌کنید برایتان جذاب و هیجان‌انگیز باشد. با شنیدن این کتاب، غیر از تحلیل و بررسی آنچه روی پرده می‌بینید به اندیشه کارگردان و برداشتش از سینما هنگام نوشتن هم فکر کنید.

نظرات افراد مشهور حوزه سینما درباره کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ:

- ژان پیر ژونه (نامزد جایزه اسکار برای فیلم املی پولن): فیلمسازان مثل آشپزها هستند و این کتاب دستورالعمل‌های سری و محرمانه هر کدام از آن‌ها است.
- لئونارد مالتین: خواندن گفت‌وگوهایی تا این حد مستقیم درباره فیلمسازی با اساتید این فن چه لذتی داشت. هر گفت‌وگو با بصیرت و البته صداقت پیراسته شده است.
- پاتریس لوکونت (نامزد جایزه اسکار برای فیلم مضحک Ridicule): همه فیلمسازان با سؤال‌های مشابهی مواجه می‌شوند و هر کدام روش خودش را برای پاسخ دادن به سؤالات دارد. همین باعث می‌شود که این «کارگاه‌های پیشرفته فیلمسازی» تا این حد ارزشمند باشند.

با لوران تیرار بیشتر آشنا شویم:

لوران تیرار در سال 1967 متولد شد. در دانشگاه نیویورک فیلمسازی خواند. سال 1989 با درجه عالی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. بعد از آنکه یک سالی به عنوان خواننده فیلم‌نامه‌ها در استودیوی برادران وارنر در لس‌آنجلس کار کرد، روزنامه‌نگار مجله فرانسوی استودیو شد. در استودیو در طول هفت سال هر سال بیش از 100 فیلم معرفی کرد و درباره آن‌ها نقد نوشت.

افزون بر این او این فرصت را داشت که با همه کارگردانان بزرگ آن روزها از جمله مارتین اسکورسیزی، ژان لوک گدار، جان وو، استیون اسپیلبرگ، وودی آلن و خیلی از فیلمسازان دیگر مصاحبه کند. او آن‌ها را درگیر بحث‌های طولانی درباره عملی‌ترین جنبه‌های فیلمسازی می‌کرد و این مجموعه گفت‌وگوها تحت عنوان درس‌های سینما منتشر شد.

چهار سال آخری که در استودیو کار می‌کرد، همه آن درس‌هایی را که درباره‌شان نوشته بود به صورت عملی به کار برد. اول به عنوان فیلم‌نامه‌نویس فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی فرانسوی و بعد به عنوان کارگردان در دو فیلم کوتاه با نام‌های «منابع قابل اتکا» و «فردا روز دیگری است».

اولین فیلم سال 1999 در جشنواره فیلم نیویورک آوینیون جایزه پاناویژن را دریافت کرد و دومی برای نمایش در جشنواره فیلم تلورید سال 2000 انتخاب شد. لوران تیرار بعدتر چند فیلم بلند را کارگردانی کرد که از میان آن‌ها می‌توان به فیلم «نیکلا کوچولو» اشاره کرد.

شنیدن کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای تمامی علاقه‌مندان به فیلم و سینما و آثار کارگردانان بزرگ دنیا بسیار جالب و هیجان‌انگیز خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ می‌شنویم:

از میان همه کارگردانان این کتاب، ژان لوک گدار کسی است که فیلمسازی را زودتر از همه در سال 1961 شروع کرد. در عین حال او احتمالاً مدرن‌ترین و خلاق‌ترینشان است. سرشار از بدعت‌ها. در هر صورتی به نظر غیرممکن می‌رسید که او را در هر یک از بخش‌های دیگر کتاب کنار بقیه قرار بدهیم و من فکر می‌کنم همه کارگردانان دیگر هم موافق خواهند بود که او جایگاه مخصوص به خودش را در تاریخ فیلمسازی دارد.

ژان لوک گدار متولد سال 1930 در پاریس فرانسه. وقتی من نوجوان بودم تصورم این بود که ژان لوک گدار تجسم همه چیزهایی است که احساس می‌کردم در سینمای فرانسه اشتباه هستند. من عاشق فیلم‌های هالیوودی بودم. چون آن‌ها نماهای زیبا، ستاره‌های جذاب و داستان‌های سرگرم‌کننده داشتند. اما این وسط گدار فیلم‌هایش را به روش خودش می‌ساخت. روشی که کاملاً مخالف شیوه‌های هالیوودی بود.

مدتی گذشت تا فهمیدم چرا آدم‌های زیادی درباره او با تحسین و احترام حرف می‌زنند. طعنه‌آمیزش اینجاست وقتی بالاخره شروع به درک گدار و بقیه کارگردانان موج نوی سینمای فرانسه کردم که دانشجوی دانشکده فیلمسازی نیویورک شدم. آن موقع بود که متوجه شدم چطور فیلمسازان موج نو در سینما انقلابی به پا کردند و درها را به روی شیوه‌های جدید فیلمسازی گشودند.

 ۹ ساعت و ۴۸ دقیقه، ۵۵۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۷ دقیقه
یادداشت مترجم
۲۰ دقیقه
پیش‌گفتار
۳۰ دقیقه
پیشگامان - جان بورمن
۳۱ دقیقه
سیدنی پولاک
۲۹ دقیقه
کلود سوته
۱۹ دقیقه
فیلمسازهای تجدیدنظرکننده - وودی آلن - قسمت اول
۱۴ دقیقه
وودی آلن - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
برناردو برتولوچی
۲۰ دقیقه
مارتین اسکورسیزی - قسمت اول
۲۲ دقیقه
مارتین اسکورسیزی - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
ویم وندرس
۲۹ دقیقه
رویاباف‌ها - پدرو آلمادوار
۲۷ دقیقه
تیم برتون
۲۴ دقیقه
دیوید کراننبرگ
۱۶ دقیقه
ژان پیر ژونه - قسمت اول
۱۷ دقیقه
ژان پیر ژونه - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
دیوید لینچ
۲۵ دقیقه
تفنگ‌های بزرگ - الیور استون
۲۵ دقیقه
جان وو
۲۹ دقیقه
خون تازه - جوئل و ایتن کوئن
۲۶ دقیقه
تاکشی کیتانو
۲۱ دقیقه
اِمیر کاستاریکا
۲۶ دقیقه
لارس فون‌تریه
۱۹ دقیقه
وونگ کاروای
۱۷ دقیقه
در طبقه‌بندی مخصوص به خودش - ژان لوک گدار - قسمت اول
۲۱ دقیقه
ژان لوک گدار - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ

برای دانلود کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ

نظرات کتاب صوتی کارگاه پیشرفته فیلمسازی با فیلمسازان بزرگ

علی عطائی فرد
۱۳۹۹/۱۱/۷
کتاب بسیار پر محتوایی است و برای کسانی که تازه فیلمسازی رو شروع کردند بسیار مفید. ضمنا کیفیت صدایی بسیار مطلوبی داره.
حسین فضلی زاده
۱۳۹۹/۶/۹
خیلی وقت بود منتظر بودم این کتاب و بخرم.
الان که کتاب صوتیش اومد گذاشتم تو اولویت خرید 👌
بهناز نیکارمان
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کتاب بسیار راهگشایی است همراه با نکته‌های بسیار کاربردی
مشاهد همه نظرات (۵)