دانلود کتاب صوتی گریز دلپذیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گریز دلپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گریز دلپذیر

کتاب صوتی گریز دلپذیر جدیدترین اثر آنا گاوالدا، رمانى کم‌ حجم اما بسیار گیرا، به مرور روزهای کودکی چهار خواهر و برادر می‌پردازد که در بزرگسالی به بهانه‌ای کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا خاطرات، اشک‌ها و لبخندهای صادقانه و بی‌بهانه‌ی کودکی و آن آرامش و دل‌خوشى را دوباره زنده کنند.

آنا گاوالدا (Anna Gavalda) رمان‌نویس فرانسوی، یکی از نویسندگانی است که در چند سال اخیر توانسته به یکی از پرمخاطب‌ترین نویسندگان جهان تبدیل شود. اکثر داستان‌های وی رگه‌هایی عاشقانه دارند و در آن‌ها صحنه‌‌های پراحساسی ارائه شده است. نوشته‌های این نویسنده محبوب بیشتر بر خلاءهای عاطفی و نیازهای عاطفی انسان تاکید دارد.

رمان گریز دلپذیر (French leave) مجموعه‌ای از گفت‌وگوهای خیال‌پردازانه، سفری شادمانه به دنیای کودکی‌مان است که در کنار خواهر و برادرهایمان، آن زمان که هنوز قد نکشیده بودیم. ماجراجویی خواهر و برادرهایی که از مراسم عروسی یکی از اقوام خود می‌گریزند تا چند ساعت، به دور از زندگی روزمره و رنج همیشگی، دوباره آن آرامش که زندگی‌شان در نقش آدم‌های بالغ و بزرگسال از آن‌ها ربوده را، بازیابند. داستانی که وقتی آن را می‌خوانیم آرزو می‌کنیم ای کاش عضوی از آن‌ها بودیم.

گاوالدا در این کتاب هم با قلم شیوا و جمله‌های موجزش، بیانگر واقعیت‌ و رویدادها‌یی است که از نگاه ما دور مانده‌ یا به نظرمان بی‌اهمیت است، همان‌ اتفاق‌هایی که زیر بار روزمرگی مدفون شده‌اند. گاوالدا با شیفتگی به انسان‌ها نگاه می‌کند و به آن‌ها عشق می‌ورزد، گویی برای کسانی که کتاب خواندن هم دوست ندارند می‌نویسد. چارچوب داستانی این اثر نیز همانند آثار قبلی وی بر محور موقعیت و شخصیت است و باز هم لحظه‌های زندگی واقعی را ارج می‌نهد. آری، زندگی دل‌مشغولی همیشگی گاوالدا است. او از زیاده‌گویی بیش از هر چیز دیگری بیزار است بنابراین زبانِ خود را می‌آفریند تا از احساسات، دل‌تنگی‌ها و عواطف آدمی سخن داستانی دلنشین خلق کند.

در این کتاب همه درها به روی ما باز می‌شود تا در یک لحظه به دوران کودکی و نوجوانی و یا هر زمانی که دوست داریم، برگردیم و با لبخندها و اشک‌ها حسِ لذت‌بخشِ با هم بودن را دوباره تجربه کنیم. با هم بودنی که فکرِ از دست دادنش، احساس ناراحتی عجیبی در دل‌مان می‌افکند.

آنا گاوالدا در سال 1970 در بولین پاریس دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی و نوجوانی را در سختی و مشقت سپری کرد. گاوالدا در چهارده سالگی به خاله خود سپرده شد تا از او مراقبت کند. وی به دلیل این که خاله‌اش از توانایی مالی مناسبی برخوردار نبود مجبور بود در گل‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و... کار کند. تلخ کامی‌های او در دوران جوانی هم ادامه داشت و ازدواج ناموفق او را در پی داشت. گاوالدا در داستان‌هایش، زندگی روزمره انسان‌ها و تنهایی که انتظارشان را می‌کشد آشکار می‌کند.

گاوالدا آثار بسیاری را به رشته تحریر در آورد از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه شده است می‌توان به «من او را دوست داشتم»، «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد»، «پس پرده» و... اشاره کرد. آوانامه با همکاری انتشارات یوبان کتاب صوتی «گریز دلپذیر» را با صدای مریم پاک‌ذات تولید و منتشر کرده تا مخاطب را به دنیای پر رمز و راز و شیرین کودکی ببرد و دقایقی او را از دنیای پرتلاطم بزرگ‌سالی برهاند.

در بخشی از کتاب صوتی گریز دلپذیر می‌شنویم:

«آوازها با برگردان‌هایی در نوک زبان‌مان، پیغام‌های ذخیره شده‌مان، فیلم‌های پرفروشی که دوست داشتیم، خرس‌های چسب‌دار و صفحات موسیقی خش‌دار. کودکی‌مان، تنهایی‌مان، نخستین هیجانات و برنامه‌هایمان برای آینده، تمام ساعت‌هایی که در انتظار به سر بردیم و درهایی که بسته ماند. لوس‌بازی‌های باستر کیتون و...»

 ۳ ساعت و ۲ دقیقه، ۱۶۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۳۲ دقیقه
بخش سوم
۲۶ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۰ دقیقه
بخش ششم
۱۸ دقیقه
بخش هفتم
۱۸ دقیقه
بخش هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی گریز دلپذیر

برای دانلود کتاب صوتی گریز دلپذیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گریز دلپذیر

نظرات کتاب صوتی گریز دلپذیر

Mina Eshtiagh
۱۳۹۸/۱۲/۷
اولین کتابی که از آنا گاوالدا خوندم کتاب دوستش داشتم بود که واقعا بنظرم قشنگ بود و این دومین اثریه که از ایشون میخونم. چیزی که درمورد این ۲ رمان فهمیدم، اینه که سبک نوشتن آنا گاوالدا جوریه که شما با یه داستان با جزئیات زیاد و پایان تقریبا باز مواجه میشین‌. ولی من عاشق جزئیات و سادگی و مردمی بودن حس نوشته‌های آنا گاوالدام🥰درمورد صدای گوینده هم... اولش کردم خیلی بی‌حالن و صداشون یه جوریه ولی توانایی خوبی برای تغییر صدا با تغییر شخصیت‌ها و موقعیت‌ها دارن. سبک آنا گاوالدا رو اگه دوست دارین، کتابو بخرین.
ملیکا محمودی زاده
۱۳۹۹/۱/۱۳
اولین کتابیه که از آنا گاوالدا خوندم و عاشقش شدم. شخصیت‌ها به قدری خوب تعریف (و کمی تحلیل) میشن که حتی تو زندگی خودمون برای شناختن آدم‌ها به دردمون میخوره. و پایانش به نظرم فوق العاده بود چون کاملا زندگی واقعی رو نشون میداد. خوانش گوینده هم خیلی به دلم نشست
سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۴/۲۸
متن کتاب بی‌نظیر... خیلی خیلی میزنه تو هدف، با متن کم مطلب. را رسونده... در مورد صدای راوی ابتدا حوصلم سرمیبرد اما بعداز مدتی حس کردم واقعا این صدا با شخصیت راوی در داستان خبلی جور شده بنظرم خوب اومد صدای کسی که در زندگیش به حالت پوچی رسیده بوده.... عالی بود عالی
مشاهد همه نظرات (۱۳)