دانلود کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا

کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا نوشتۀ النا دوبرووا، به‌ عنوان مقدمه‌ای برای تحمل خطا به کار می‌رود و برای دانشجویان کارشناسی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مهندسینی که نیاز به یک مرور کلی در این زمینه دارند، مناسب است.

خوانندگان با کمک واژگان قابلیت اطمینان، در دسترس بودن، ایمنی مهارت‌هایی در مدل‌سازی و ارزیابی معماری سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا کسب خواهند کرد. آن‌ها درک کاملی از محاسبات قابل‌ تحمل خطا ازنظر تئوری و عملی کسب می‌کنند. در زمینه تئوری می‌توان به نحوه دستیابی چنین سیستمی از طریق افزونگی سخت‌افزاری، نرم‌افزاری اطلاعات و زمان و در زمینه عملی به دانش طراحی سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری با قابلیت تحمل خطا اشاره کرد.

کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا (Fault Tolerant Design) شامل 8 فصل بوده و مباحث ذیل را دربر می‌گیرد.

- فصل 1 مقدمه و اهمیت تحمل‌پذیر بودن خطا در توسعه یک سیستم قابل‌ اطمینان را شرح می‌دهد.

- فصل 2، سه ویژگی اساسی قابلیت اطمینان نظیر: خصلت‌ها، عوامل اختلال و روش‌ها را شرح می‌دهد.

- فصل 3، روش‌های ارزیابی قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و مدل‌های قابلیت اطمینان نظیر بلوک دیاگرام و یا زنجیرهای مارکف را شرح می‌دهد.

- فصل 4، روش‌های مورد استفاده برای طراحی سیستم‌های سخت‌افزاری تحمل‌پذیر نظیر افزونگی ماژولار سه‌تایی، افزونگی آماده‌ به‌ کار و افزونگی خود پالاینده را شرح داده و تأثیر آن‌ها را بر قابلیت اطمینان سیستم‌ ارزیابی می‌کند.

- فصل 5، نحوه استفاده از کدینگ برای حصول تحمل خطا را نشان می‌دهد. در این فصل خانواده مهمی از کدها نظیر: توازن، خطی، چرخشی، بدون ترتیب و کدهای ریاضی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

- فصل 6، افزونگی زمانی برای آشکار کردن خطاهای گذرا و دائم را شرح می‌دهد.

- فصل 7، روش‌های اصلی برای طراحی سیستم‌های نرم‌افزاری تحمل‌پذیر خطا نظیر: نقاط چک، شروع مجدد، بلوک‌های بازیابی، برنامه‌نویسی N نسخه‌ای و برنامه‌نویسی N خودآزمون را شرح می‌دهد.

- فصل 8، نتیجه‌گیری کتاب محسوب می‌شود.

النا دوبرووا (Elena Dubrova) محتویات کتاب را به‌ گونه‌ای طراحی‌ کرده تا به‌ راحتی قابل‌دسترس باشند، برای مثال می‌توان به مثال‌های متعدد و مسائلی که برای تقویت مطالب آموخته‌ شده و به کار می‌روند اشاره کرد. جواب مسائل و اسلایدهای پاورپوینت را می‌توان از نویسنده درخواست و تهیه نمود.

 ۱۷۵ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7272-18-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: مبانی قابلیت اطمینان
فصل سوم: تکنیک‌های ارزیابی قابلیت اعتماد
فصل چهارم: افزونگی سخت افزار
فصل پنجم: افزونگی اطلاعات
فصل ششم: افزونگی زمانی
فصل هفتم: افزونگی زمانی
فصل هشتم: نتیجه گیری

راهنمای دانلود کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا

برای دانلود کتاب طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا