دانلود کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟

کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟ نوشته پویان رجبی و مجتبی معراجی، به این موضوع می‌پردازد که آیا جدایی پایانی برای زندگی است یا برعکس شروعی دوباره؟!

در بطن هر پیوندی جدایی وجود دارد و از آن منفک نیست، انتظارات دوگانه‌اند، هم می‌توانند واقعی و بجا باشند و هم در اثر صمیمیت جلوه‌های غیرمنطقی و نابجا به خود بگیرند و باعث کدر شدن و تنش شوند. روشن است که رابطه بدون درگیری و اصطکاک نمی‌تواند وجود داشته باشد و تنها تفاوت در این است که به چه مقداری اصطکاک و در چه سطحی وجود دارد.

در کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟ ابتدا دیدگاه‌های قبل از ازدواج به ساده‌ترین حالت بیان شده و بعد به دلایل عمده ناکامی در ازدواج پرداخته می‌شود و در آخر درباره‌ی مفهوم نسبی خوب و بد سخن گفته شده است. همه‌ی مطالب به گونه‌ای است که به صورت صریح و آشکار و به دور از تعارف به آسیب‌ها و نقایص هر زندگی به خصوص آسیب‌های درونی هر شخص که در وجودش به آن آگاه یا ناآگاه است می‌پردازد.

مخاطبان اصلی کتاب کسانی هستند که به هر دلیلی رابطه‌شان به سردی گراییده و در پس بیم از وضعیت خود به راه چاره می‌اندیشند و گروهی دیگر که از تصمیم گرفتن پا فراتر نهاده‌اند و اکنون مشغول گرفتن وکیل و تنظیم درخواست طلاق خود هستند، اما بدان معنا نیست که برای دیگر افراد مطالعه کتاب اتلاف وقت باشد بلکه می‌تواند چشم‌انداز وسیع‌تری را نصیب آنان کند.

در بخشی از کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟ می‌خوانیم:

خودداری از ازدواج دوباره به دلیل نگرش کل‌گرایانه هم می‌تواند باشد، در این مفهوم فرد یک ناکامی و شکست را که در رابطه‌ی خود تجربه کرده، علاوه بر اینکه به پای همسر خود انداخته، به همه‌ی افراد آن جنس (مرد یا زن) نیز نسبت و ربط می‌دهد. یعنی اگر در چنین حالتی زن باشد تمام مردان اینگونه هستند و اگر مردان این تجربه را از سر گذرانده باشد، تمام زنان را بدین‌گونه می‌پندارد. ناگفته روشن است که این نوع دیدگاه به دور از عقل‌گرایی و منطق است و باید جداً از آن پرهیز کرد که نه تنها باعث کینه و نفرت و گاهاً یک حس انتقام‌جویانه نسبت به جنس مخالف و جامعه می‌شود، بلکه فرصت‌های مناسبی که در آینده ممکن است به وجود آید را چنین فردی از دست می‌دهد. زیرا با سوگیری و پیش‌داوری از قبل تصمیم خود را گرفته است و از طرفی این نوع عمل نوعی دفاع در برابر پذیرش شکست در رابطه است. با اینکه طلاق چهره‌ی منفی‌ای دارد و در جوامع مختلف نوعی شکست تلقی می‌شود، اما همان‌طور که گفته شد راه حل اجتماعی پایان دادن به ازدوا‌ج‌های ناموفق است و گاهی اوقات به اقتضای شرایط می‌تواند مسیر خروج از بن‌بست باشد.

 ۹۸ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-510-475-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
پیشگفتار
فصل اول: تعریف‌ها
فصل دوم: ماهیت عشق
فصل سوم: چه بر سر آن عشق یا علاقه‌ی اولیه می‌آید؟
فصل چهارم: جدایی به عنوان یک راه حل در چه شرایطی بهترین راه چاره و در چه شرایطی راهکاری عجولانه و شتاب‌زده است؟
منابع

راهنمای دانلود کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟

برای دانلود کتاب طلاق، پایان یا آغاز؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طلاق، پایان یا آغاز؟