دانلود کتاب عزیمت به تهران


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عزیمت به تهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عزیمت به تهران

کتاب عزیمت به تهران، پرتویی تابان بر سیاست خارجی محوریِ حکومت ایران می‌تاباند. فلینت لورت و هیلاری مان لورت مقاصد راستین ایران و شیوه‌ای را که این کشور از اتحادهای بین‌المللی و قدرت نرم برای رسیدن به آن‌ها استفاده می‌کند بسیار عالی ترسیم کرده‌اند.

با خواندن کتاب عزیمت به تهران (Going To Tehran)، اطلاعات بسیاری می‌یابید که عموماً در دسترس نیستند. بینش‌های ارزشمندی پیدا می‌کنید که با دیدگاه‌های رایج در ایالات متحده عمیقاً در تضادند. این کتاب شاید به تغییر مسیری کمک کند که می‌تواند به جنگی خانمان‌سوز منتهی شود.

کتاب عزیمت به تهران، ته ‌و توی ادعاهای آمریکا برای دشمنی بی‌وقفه با ایران را در می‌آورد. فلینت لورت (Flynt Leverett) و هیلاری مان لورت (Hillary Man Leverett) می‌نویسند؛ شواهدی مبنی بر ساخت بمب اتم از سوی ایران وجود ندارد و دیپلماسی آمریکا باید بر حل منازعه متمرکز شود، نه گسترش آن. این کتاب نتیجه می‌گیرد؛ اکنون زمان آن فرا رسیده که یکی از رؤسای جمهور آمریکا در صدد صلح برآمده و به تهران عزیمت کند.

عزیمت به تهران، رویکردهای گوناگون ایران در سیاست‌ خارجی، از جمله رویکردهای درون‌گرا و برون‌گرا را بررسی می‌کند و در بخش‌هایی از کتاب برای رسیدن مخاطب به درکی درست‌تر و کامل‌تر دست به دامان سنت و مذهب می‌شود و تفاوت‌های ایران و آمریکا و سیاست‌های‌شان را از منظری درونی بررسی می‌کند. مقاصد لورت‌ها از عزیمت به تهران سه قسمت دارد. اول، می‌خواهند نشان دهند که جمهوری اسلامی ایران، یک بازیگر ژئوپلیتیک عقلایی است که طی سه دهه‌ی گذشته به مناسبت‌های بی‌شماری تلاش کرده تا با ایالات متحده رابطه برقرار کند. دوم، ادعا می‌کنند که جمهوری اسلامی نه‌تنها دولتی مشروع است بلکه عمده‌ی انتقاداتی که متوجه حکومت ایران است، اشتباه‌اند. سوم، تأکید می‌کنند که سیاست خارجی تهاجمی ایالات متحده در قبال ایران در سنت گسترش امپریالیستی در سراسر جهان ریشه دارد.

بنابراین، «عزیمت به تهران» بیشتر از آن‌ که کتابی همدلانه با جمهوری اسلامی باشد، بنیادی استراتژیک برای منافع آمریکاست. سخن گفتن از ایران و تعامل با آن دربرخی محافل تابو محسوب می‌شود بخشی از این مسأله به این باز می‌گردد که اعضای برخی لابی‌ها و مجامع بلافاصله آبروی هر کسی که «خواستار تعامل» با ایران شود را لکه‌دار می‌کنند، اما آن‌ها سخنی ناروا یا دور از انتظار نگفته‌اند. شاید شنیدن چنین استدلال‌هایی در ایران تکراری و هر روزه باشد، اما در بیشتر محافل غربی و به‌ ویژه ایالات متحده سخن جدیدی به‌ حساب می‌آید.

 ۴۰۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94698-0-2 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت مترجم
پیشگفتار
بخش اول. جمهوری اسلامی به‌عنوان بازیگری عقلایی
مقدمه
1. کشوری انقلابی درجهانی پرمخاطره
2. عقلانیت، واقع‌گرایی و استراتژی کلان ایران
3. آمریکای درگیر
بخش دوم. جمهوری اسلامی به‌عنوان کشوری مشروع
مقدمه
4. مذهب، انقلاب و ریشه‌های مشروعیت
5. یک رهبر و سه رییس جمهور
6. یک انتخابات جنجالی
بخش سوم. جمهوری اسلامی به‌عنوان هدف آمریکا
مقدمه
7. افسانه و افسانه سازان
8. ایران و چرخش امپریالیستی آمریکا
9. مسیر تهران
پیگفتار ویراست 2014
یادداشت‌ها
قدردانی
درباره‌ی نویسندگان
نمایه
نقل قول‌هایی درباره کتاب عزیمت به تهران

راهنمای دانلود کتاب عزیمت به تهران

برای دانلود کتاب عزیمت به تهران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عزیمت به تهران