دانلود کتاب عشق غیر منتظره


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عشق غیر منتظره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عشق غیر منتظره

کتاب عشق غیر منتظره اثر نویسندۀ پرآوازه‌ی آمریکایی، جودی هدلاند است که تاکنون ده‌ها رمان پرفروش را در دهه‌های اخیر روانه بازار کرده. این رمان روایتگر تصویری زیبا از یک رابطه عاشقانه است، مفهومی که در دنیای کنونی شکل صحیح خود را به دلیل فراتر رفتن از حد و مرزهای اخلاقی و مذهبی از دست داده است.

جودی هدلاند (Jody Hedlund) در کتاب عشق غیر منتظره (Love unexpected) که جایزه انتخاب اثر از نگاه خواننده الهام‌بخش را در سال 2015 از آن خود کرده است، داستان را با چنان مهارتی در چارچوبی اخلاقی روایت کرده که اثر را از هر نوع حذف و سانسوری بی‌نیاز می‌کند. عشق غیرمنتظره داستان عشقی را روایت می‌کند که از میان غم و شادی، امیدها و تردیدها، ترس‌ها و شهامت‌ها و اشک‌ها و لبخندها جوانه می‌زند، می‌بالد و تبدیل به درختی تنومند می‌شود. در این اثر نویسنده تلاش کرده است مخاطب را به بازگشت به معنای والای عشق در روابط انسانی و حفظ بنیان خانواده دعوت کند.

اثر حاضر که بی‌شباهت به رمان‌های قرن 19 نیست، نثری روان دارد که با ترکیبی از شیوه روایت سوم شخص و گفتگوی میان شخصیت‌ها به زیبایی داستان را پیش می‌برد. بازسازی مناظر و موقعیت‌ها، شیوه زندگی و جزییات اجتماعی منطبق با حقایق تاریخی که با ظرافت هرچه تمام‌تر با بخش‌های داستانی تلفیق شده است. از دیگر ویژگی‌های شیوه داستان‌نویسی جودی هدلاند است که به آسانی خواننده را در برهه‌ای از زمان غرق می‌کند؛ شگردی که قطعا باورپذیری و جذابیت داستان را دو چندان می‌کند.

عشق غیرمنتظره داستان زندگی اِما چمبرز دختر جوانی است که پس از سال‌ها زندگی خانه به دوشی و بعد از مرگ والدینش همراه با تنها برادرش سوار بر کشتی عازم دیترویت می‌شود تا در آن‌جا ساکن شوند. در نزدیکی جزیره پرسک، کشتی آن‌ها مورد هجوم دزدان دریایی قرار می‌گیرد و غرق می‌شود. خوشبختانه او و برادرش توسط مردی که بعدا معلوم می‌شود نگهبان فانوس دریایی است از مرگ نجات پیدا می‌کنند. او که تنها آرزویش داشتن خانه‌ای برای خودش است پیشنهاد غیرمنتظره پدر روحانی را برای ازدواج با پاتریک گرتی می‌پذیرد و این چنین وارد دنیایی می‌شود که پیش از آن کوچک‌ترین تجربه‌ای نسبت به آن نداشته است. رازهای زندگی پاتریک لحظاتی دلهره‌آور را برای اِما رقم می‌زند که او را میان ماندن و رفتن و درستی تصمیمش درباره ازدواج با او دچار تردید می‌کند.

داستان زندگی اِما چمبرز، رمانس عاشقانه‌ی وارونه‌ای است که در آن عشق، انگیزه و عامل ازدواج نیست؛ بلکه ثمره و محصول آن است. بالاتر از آن ایمان به نیروی لایزال الهی است که سرانجام مسیر زندگی‌اش را روشن و پیمان ازدواج را به عشقی جاودانه در قلب او بدل می‌کند. در این اثر نویسنده تلاش کرده است مخاطب را به بازگشت به معنای والای عشق در روابط انسانی و حفظ بنیان خانواده دعوت کند.

جودی هدلاند برنده جایزه کتاب مذهبی سال 2016 برای اثر لوتر و کاتارینا و ده‌ها جایزه ارزشمند ادبی دیگر است، او تا کنون ده‌ها رمان پرفروش را در دهه‌های اخیر روانه بازار کرده که از میان آن‌ها می‌توان به رمان‌های تاریخی الهام‌بخش برای جوانان و بزرگسالان اشاره کرد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در حوزه مطالعات اجتماعی به پایان برد، اما علاقه وافرش به نویسندگی و پشتکار تحسین برانگیزش طی سالیان متمادی چنان مهارت‌های داستان‌نویسی او را پرورش داد که سرانجام توانست برای اولین بار توجه مخاطبان هموطنش را در مسابقه «سفر تکوین» (مسابقه داستان‌نویسی برای نویسندگانی که اثری از آن‌ها به چاپ نرسیده) به خود جلب کند.

هدلاند آثاری در حوزه ادبیات داستانی با مضامین اجتماعی، مشخصاً رمان‌های تاریخی با محوریت قهرمانان زن به چاپ رسانده است. اولین اثر او «عروس واعظ» (2010) در لیست کتاب‌های پرفروش قرار گرفت و جایزه‌های متعددی نظیر جایزه اکسلنس را در سال 2011 به خود اختصاص داد. کتاب دیگر او «داماد نجیب زاده» (2013) نیز برنده جایزه کارول برای رمانس‌های تاریخی شد. از دیگر آثار او می‌توان به مجموعه‌های «قطار یتیمان»، «قلب‌های با ایمان» و «پرتو‌های امید اشاره کرد.

شخصیت‌های شجاع و جسور و ماجراجویی‌های پرمخاطره ویژگی بارز آثار نویسنده زنی است که ترجیح می‌دهد صرفاً خالق چنین فضاها و شخصیت‌هایی در داستان‌هایش باشد تا زندگی واقعی‌اش. با این حال او معتقد است که هیچ زندگی آرام، ساده و بی‌خطری وجود ندارد.

در بخشی از کتاب عشق غیر منتظره می‌خوانیم:

پاتریک رنده درشت تراش نجاری را روی شکاف بالای پنجره گذاشت. آن شکاف باید برای جلوگیری از نفوذ آب در طوفان بعدی گرفته می‌شد. بعد از زمستانی طولانی، برج کاملاً در وضعیت بدی قرار گرفته بود. در دو سوم پایینی سنگ‌ها سست شده بودند و آجرهای قسمت بالایی تخریب شده بودند. ساختمان ناامن بود و او نمی‌دانست چطور می‌شود زمستان دیگری را در میشیگان به سلامت گذراند؟ انجمن هنوز خدمه تعمیرات فانوس دریایی را با وجود نامه او به مدیر سختگیرشان، آقای ییتس، نفرستاده بودند. او هنگامی که دریاچه آرام بود و می‌توانست با دنیای بیرون در ارتباط باشد آن نامه را فرستاده بود؛ و از آنجایی که هیچ پاسخی دریافت نکرده بود، مجبور شد خودش تعمیرات را آغاز کند.

از آن بالا، پاتریک صدای چکش زدن ممتدی را شنید. وقتی به داخل حیاط نگاه کرد، اِما را دید که در کنار مرغدانی زانو زده و چند میخ را بین لبانش نگه داشته و با دقت روی سقف می‌کوبد. او مدتی طولانی همچنان اِما را نگاه می‌کرد.

اِما بعد از گذاشتن جوشیا در تختخوابش بیرون آمده بود تا به کارهایش رسیدگی کند؛ و پاتریک متوجه شده بود که او تمام عصر را کار کرده است. لباس‌ها را شسته بود، خانه را تمیز کرده و به باغچه نیز رسیدگی کرده بود و دست‌آخر تاریکی هوا باعث شده بود که دست از کار بکشد. پاتریک از اینکه اِما انتخاب دیگری نداشت دچار عذاب وجدان بود. در طول روز جوشیا تقریباً تمام وقت او را می‌گرفت و نمی‌گذاشت او به کارهایش برسد.

 ۴۱۲ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6041-18-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب عشق غیر منتظره

برای دانلود کتاب عشق غیر منتظره و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عشق غیر منتظره

نظرات کتاب عشق غیر منتظره

شمیم احمدی
۱۳۹۹/۱/۲۹
بسیار زیبا. ترجمه روان. مخاطب راحت جذب میشه. اما قهرمان اول داستان با این که فکر میکنه خدا رو نمیشناسه خیلی از قوانین جهان رو عمل میکنه. لذت در لحظه. سپاسگزاری از اطرافیان و مهربانی فوق العاده و پاتریک هم شخصیت فوق العاده‌ای که یک قانون دیگه رو به خواننده‌ها یادآوری میکنه که وقتی از گذشته پشیمون شدین وارد یک جهان جدید میشید با یادآوری گذشته دوباره خودتون رو به اون جهان قبلی برمیگردنین...
M Z
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب گیرا و جذابى بود با خواندن ماجراى ازدواج عجولانه و عجیب اما و پاتریک فکر کردم نویسنده اون باید خیلى ناشى باشه ولى با خوندن ادامه داستان نظرم عوض شد داستانش باور پذیر و جذابه و وجود جوشیا اونو متفاوت کرده خیلى برام جالب بود که همه ى شخصیت هاى داستان و حتا فانوس جزیره پرسک واقعى هستند پیشنهاد رو میکنم حتما یادداشت نویسنده که در انتهاى کتاب قرار داره قبل از شروع به خواندن داستان، بخونین. ممنون از کتابراه
زهره نصراله زاده
۱۳۹۹/۱/۱۵
کتابی بسیار زیبا بود‌ من دو روزه تمومش کردم. ترجمه روان شده بود. نویسنده قلم خوبی داره و خیلی جالب در انتهای کتاب در مورد اینکه این موضوع به طور واقعی اتفاق افتاده بوده و نتایج تحقیقاتش توضیح میده. ممنونم از کتابراه. خیلی عالی هستی. من مدتها بود به جز کتابهای درسی یا کاری. کتاب دیگه‌ای نخونده بودم. توی ایام قرنطینه باعث آشتی دوباره م با کتاب شدی.
مشاهد همه نظرات (۱۲۴)