معرفی و دانلود کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

عکس جلد کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
قیمت:
۶۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

اگر در سوگواری به سر می‌برید، کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست به شما یادآوری می‌کند که وقتی با رخدادی ویرانگر روبه‌رو می‌شوید یا عزیزی را از دست می‌دهید، کافی‌ست بدانید که این احساس کاملاً منطقی و سوگواری، بخشی از فرایند درمان است. اثری از مگان دیواین در باب احساس فقدان و از دست دادن عزیزان که شما را در مسیر بازیابی و بهبود یاری می‌کند. لازم به ذکر است که این کتاب یکی از آثار تحسین‌شده در زمینه‌ی خوددرمانی به‌شمار می‌آید.

درباره‌ی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

احتمال دارد پس از پشت سر گذاشتن تجربه‌ی یک فقدان بزرگ در زندگی، با احساسات منفی، یأس و افسردگی موقت مواجه شده باشید. به باور مگان دیواین (Megan Devine) این یک واکنش منطقی، سالم و انسانی به رخدادی‌ست که در زندگی فرد مذکور اتفاق افتاده است. کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست (It's OK That You're Not OK)، مشهورترین اثر این نویسنده، بیان می‌کند که سوگواری نه‌تنها چیز بدی نیست، بلکه بیانگر عشق در خالص‌ترین و دردناک‌ترین شکل ممکن آن است.

پرسشی که مگان دیواین سعی دارد در کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست مورد بررسی قرار دهد، این است که چرا با وجود آنکه علم روان‌شناسی به شما می‌گوید که احساس اندوه و سوگواری، احساساتی کاملاً سالم و منطقی هستند، اما فرهنگ و جامعه در زمان بروز آن‌ها به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار شخص مذکور، دچار به بیماری شده و نیاز دارد که تحت درمان قرار بگیرد؟ برخلاف اکثریت افراد جامعه که تصور می‌کنند شخص باید هرچه سریع‌تر این فرایند را پشت سر بگذارد و به حالت عادی بازگردد، ابداً این‌گونه نیست. درواقع چنین رویکردی می‌تواند مسبب مشکلات روحی جبران‌ناپذیری شود.

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست سعی دارد رویکردی تازه را به کسانی که در سوگواری هستند پیشنهاد کند. همچنین، این کتاب برای کسانی مناسب است که نزدیکان خود را در چنین موقعیتی می‌یابند. مگان دیواین به‌عنوان روان‌درمان‌گری که خود تجربه‌ی سوگواری را پشت سر گذاشته و از سوی دیگر به‌عنوان یک زن شاهد غرق شدن شریک زندگی‌اش در دریا بوده، نگاه عمیقی نسبت به مسئله‌ی مورد بحث دارد و به‌خوبی می‌داند که از چه صحبت می‌کند. او در این کتاب محبوب و تحسین‌شده‌اش از عشق، جدایی، از دست دادن، بهبود و درمان می‌گوید. مگان دیواین از مخاطب نمی‌خواهد تا چیزی را فراموش یا بر آن غلبه کند؛ او باور دارد که برای شخصی که با مرگ عزیزان خود روبه‌رو شده، بازگشت به زندگی «معمولی»، سالم و منطقی نیست. در عوض پیشنهاد می‌کند که با «پذیرفتن» احساس اندوه و سوگواری، به زندگی خود بازگردید و احساس خوشبختی را تجربه کنید.

در کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، مخاطب می‌آموزد که اگر با اندوه، از طریق استراتژی‌های درمانی معمول روبه‌رو شود، تنها وضعیت خود را دشوارتر می‌کند. ایده‌های کمال‌گرایانه‌ی شخص در فائق آمدن بر اندوه، نه‌تنها او را درمان نمی‌کنند، بلکه مسبب شکست‌های مکررش در این فرایند می‌شوند. مگان دیواین می‌گوید به جای آنکه سعی کنید اندوه را به‌مثابه‌ی مشکلی نیازمند حل شدن نگاه کنید، با آن به منزله‌ی معمایی پیچیده روبه‌رو شوید که قرار است در درونتان هضمش کنید و آن را محترم بشمارید. این تنها رویکرد انسانی و سالمی‌ست که می‌توان به آن رجوع کرد.

اما مگان دیواین برای مخاطبانش، تمرینات و فرایندهایی علمی مختلفی را نیز در نظر دارد. او به شما یاد خواهد داد که چگونه در طول روز میزان استرس خود را کنترل کنید. کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، به شما روش‌هایی را آموزش می‌دهد که به واسطه‌ی آن‌ها بتوانید شب‌ها بهتر بخوابید و با استراحت دادن به ذهنتان، شادابی‌ خود را به دست آورید. دیواین قصد دارد با کاهش دادن اضطراب در شما، بی‌آنکه سعی کند مشکلی را حل کند، به بهبود و بازیابی‌‌تان کمک کند.

مگان دیواین کتابی نوشته که تمام افراد، در دوره‌ای از زندگی‌شان، با موضوع محوری آن روبه‌رو خواهند شد. طول دوره‌ی درمان به‌طور دقیق مشخص نیست، اما این فرایندی‌ست که تمام آدم‌ها از سر می‌گذرانند. کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، بهترین راهنما برای افرادی‌ست که در این دورانِ سخت و دشوار به‌سر می‌برند. نویسنده در این کتاب مشهور و پرمخاطب خود، توصیه‌ها و پیشنهادات گوناگونی را برای افرادی که در سوگواری هستند، ارائه داده و بی‌آنکه آن‌ها را شرمسار سازد، راهنمایی کرده است. همچنین در این کتاب، در مورد تجربیات واقعی افراد می‌خوانید؛ اینکه چه سیری را از سر گذرانده‌اند و چه فرایندهایی را برای درمان خود تجربه کرده‌اند. کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، تألیف مگان دیواین، توسط سیده سارا ضرغامی و آرزو مومیوند به فارسی روان برگردان شده و نشر میلکان آن را منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

  • کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، اجازه می‌دهد زمانی‌که شخص عزیزی را از دست می‌دهید و زندگی، آن وجه تاریکش را به شما نشان می‌دهد، خود واقعی‌تان باشید و احساستان را ابراز کنید. (جاناتان فیلدز)
  • این کتابی‌ست که من سی سال منتظرش بودم. مگان دیواین به‌خوبی افرادی که در سوگواری‌اند و از همه مهم‌تر، درد قضاوت شدن توسط دیگران را تحمل می‌کنند، درک می‌کند. کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست را به تمام کسانی که والدین، فرزند، همسر و دوستشان را از دست داده‌اند پیشنهاد می‌کنم. (دانا شوورمن)
  • این کتاب به‌زیبایی پیام خود را انتقال داده است. مگان دیواین به بررسی رویکرد اشتباه فرهنگ و جامعه در برابر تحمل درد و اندوه غیرقابل تحمل می‌پردازد. کتابی که به شما می‌گوید لازم نیست برای ناراحت بودن از کسی عذرخواهی کنید. (میرابای استار)
  • یک کتاب بسیار قدرتمند. اکثر کتاب‌های مشابه قرار است به شما آموزش دهند که چگونه بر اندوه و سوگواری فائق آیید و آن را از زندگی خود حذف کنید. اما کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، به شما یاد می‌دهد که این اندوه را بپذیرید و با وجود این درد جهان‌شمول در درونتان، بار دیگر به زندگی عادی بازگردید. (ترزا رید)
  • مگان دیواین حقایق نهفته در باب از دست دادن و فقدان را در کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، برای شما شرح می‌دهد و در رویکرد خود به ابعادی می‌پردازد که پیش‌تر سانسور شده بودند. خواندن این کتاب به شما احساس آرامش می‌دهد. (تری میلر رودریگز)

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، به کسانی که با تجربه‌ی مرگ یکی از عزیزان خود روبه‌رو شده‌اند و به دنبال بهبود و درمان علمی دردهای خود هستند پیشنهاد می‌شود. مطالعه‌ی کتاب مگان دیواین برای کسانی که خودشان در حال تجربه‌ی چنین درد و اندوهی نیستند، اما قصد دارند به عزیزان و دوستانی که در این وضعیت هستند کمک کنند نیز، مناسب و مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست می‌خوانیم

ما معمولاً گمان می‌کنیم سوگواری اساساً به احساسات ما مربوط است؛ درحالی‌که سوگواری تجربه‌ای است که همه‌ی بدن و ذهن را درگیر می‌کند. شما فقط یک فرد را در زندگی‌تان از دست نداده‌اید، بلکه همه‌ی دستگاه فیزیولوژیکی شما به هم ریخته است. مطالعات دستگاه عصبی، نشان‌دهنده‌ی این است که ازدست‌دادن فردی که به ما بسیار نزدیک است، بیوشیمی بدن ما را تغییر می‌دهد: برای بی‌خوابی‌ها، خستگی و ضربان قلب شدید شما دلایل واقعی و فیزیکی وجود دارد. تنفس، ضربان قلب و پاسخ‌های سیستم عصبی، همگی تا حدی از طریق تماس با انسان‌ها و حیوانات آشنا تنظیم می‌شوند؛ وقتی فرد نزدیکی را از دست می‌دهیم، این کارکردهای مغزی شدیداً تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند.

سوگواری بر ذائقه، هضم غذا، فشارخون، ضربان قلب، تنفس، گرفتگی عضلات و خواب، و در حقیقت بر همه‌چیز تأثیرگذار است. اگر منشأ چیزی در بدن قرار داشته باشد، سوگ بر آن تأثیر می‌گذارد.

علاوه‌بر تأثیرات فیزیکی، تغییرات شناختی، ازدست‌دادن حافظه، گیجی، و اختلال توجه هم در مراحل اولیه‌ی سوگواری اتفاق می‌افتد. گاهی این تأثیرات تا سال‌ها در بدن باقی می‌ماند، که کاملاً طبیعی است.

درنتیجه این حرف از هر لحاظ صحت دارد: فقدان عزیز شما را تغییر می‌دهد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
نویسنده
مترجمسیده سارا ضرغامی، آرزو مومیوند
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات240
زبانفارسی
شابک978-600-8812-84-5
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

مهدیس بابایی
۱۴۰۲/۹/۲۶
این کتاب برای کسایی که حالشون خوب نیست یا میخوان به کسی دلداری بدن واقعا خوبه و خیلی مفیده عزیزانی که مشکلاتی‌ دارن‌ اما‌ کاری برای خوب شدنشون‌ نمیکنن‌ میگن‌ هیچی‌خوبمون‌نمیکنه‌ و‌... ‌ عزیزای دل شما کاری کردی که نشد تلاش کردی برای خوب شون؟ اینو بخونین حتما 《غم‌، سوگ، درد همه‌ی این‌ها یعنی شما شما مشکلی دارید. در احساساتِ به‌اصطلاح ناراحت‌کننده گیر کرده‌اید. مراحل سوگ را دنبال نمی‌کنید و مانع بهبودی و سلامتیِ خود شده‌اید و هنوز ناراحت هستید. شما درحال‌حاضر در وضعیتی قرار گرفته‌اید که لازم است اصلاح شود.
》همه ما به یه سری اتفاقات احتیاج داریم سعی کن حالتو‌ خوب کنی از فاز غم در بیای انتظار اینو نداشته باش کسی بیاد خوبت کنه سایه تو تاریکی هم ولت میکنه.
Fatemeh SHarif
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کتاب بسیار عالی هست جز چند مورد کوچک که در مورد فرهنگ امریکا هست. بقیه کاملا درست است. دقیقا به گفته کتاب من وقتی کتاب رو پیدا کردم و دارم میخونم که از فقدانی بزرگ درد میکشم. توصیه میشه ببشتر افرادی که هنوز سوگی رو تجربه نکردن بخونن تا متوجه بشن با افرادی که در سوگ بزرگی هستن چطوری رفتار کنن. من این کمبودها رفتاری خیلی دیدم و واقعا اذیت شدم.
Nazi Bazaei
۱۴۰۰/۸/۱۴
من این کتاب رو تو‌ روزایی که پدرم رو از دست دادم خوندم بهم کمک کرد که بفهمم سوگ ادامه عشقه و هرچه این عشق و‌دوست داشتن بزرگتر باشه سوگ عمیقتر و طولانی تر است و‌ چیز غیرعادی نیست کاش همه این کتابو میخوندن تا بتونن اونایی که دچار سوگ شدن همین‌ی کلمه خوبی که روزای اول بهش میگن چقدر میتونه عذاب اور باشه برای فرد سوگوار
زهره محمدرحیمی
۱۴۰۲/۱۱/۲۱
کتاب بسیار خوبی است برای افراد سوگوار و حتی اطرافیان سوگوار، سوگ یک پروسه خطی و جهانی نیست، هرکس سوگ خود را به مدل منحصر به خودش طی میکند، اطرافیان دست از نصیحت و توصیه بردارند و فقط همراه باشند و‌کمک حال و اجازه و اختیار دهند به شخص سوگوار که هر جور اقتضای حالش هست سوگواری کند، بعضی قسمتها شاید کمی تکرار داشت و باعث خستگی میشد ولی در کل کتاب خوبی بود.
Shabnam Alidoost
۱۳۹۸/۱۲/۸
واقعا در سوگ عزیزان نمیشه حال آدم خوب بشه برای همیشه
عیبی ندارد اگر حالتان خوش نیست
عنوان برازنده‌ای برای کتاب هست
محتوای بی‌نظیر و درک نویسنده در کتاب بسیار قوی و راهکار‌های درست و اصولی ارائه شده
مرضیه شرافت
۱۴۰۳/۳/۱۴
با بعضی حرفاش موافقم مثلا راهکارهایی که داده تا حواسمون پرت بشه و روی دردمون متمرکز نباشیم اما هرچیز یه حدی داره مثلا شخصا دوست ندارم وقتی سوگوارم بگن اره فاجعه ست تو خیلی بدبختی، درسته مقایسه با افراد دیگه خوب نیست ولی روضه‌های ما مبناش همین هست چون میبینی مصیبت تو در مقابل پاک‌ترین انسان‌های تاریخ هیچه
رعنا احمدی
۱۴۰۰/۱۱/۱
واقعا تعجب می‌کنم که از این کتاب اینقدر تعریف شده. کتاب دائما حول محور سرزنش فرهنگ‌ها و مواجه شدن با سوگ می‌پردازه و حوصله رو سر می‌بره و در انتها برای مواجه شدن با سوگ راه حل خوب و کاربردی نمیده و فقط میگه که باید با غم بزرگمون کنار بیایم. برای من به شخصه اصلا جذاب و کاربردی نبود و حیف وقت
maryam abb
۱۴۰۰/۱/۶
بعد از فوت مادرم این کتاب به من کمک کرد. البته کامل نخوندم فقط موردی مثلا قسمتی که در مورد اضطراب بعد حادثه هست. یا جایی که میگه دفتر تلفنتون بعد از فقدان از نو مرتب میشه خوب بود. ادم با یه واقعیتهایی که باید بپذیره اشنا میکنه
آبان شجری
۱۴۰۱/۵/۲۶
من بعد از فوت پدرم این کتاب رو خوندم... برام بسیار مفید و آرامبخش بود چون بسیاری از مثال هاش رو واقعا تجربه کرده بودم... خوندنش رو نه فقط به کسانی که سوگی دارند، بلکه به همه‌ی افرادی که مثل خودم دقیقا نمیدونن توی این شرایط باید چی بگن یا چه کاری انجام بدن، توصیه میکنم...
مهلادرویش
۱۴۰۲/۸/۲۰
بهترین کتابی بود که خوندم هرآنچه که از دست دادی رابطه‌ها فروپاشیده مرگ عزیزان حتما اگر این مشکلات برات پیش اومده این کتاب رو مطالعه کن و مشکلاتت رو‌دونه دونه حل کن و بپذیر.. من این کتاب رو مشاوره پیشنهاد کرد واقعا لذت بردم از خوندنش
فاطمه حکیمی
۱۴۰۲/۱/۸
تاثیر خیلی زیادی در دیدگاه آدم داره، انگار اونو از شر یه باری سبک میکنه. عاشقش شدم. مارو نه تنها نسبت به خودمون به آدمای اطراف و همینطور مسائل زندگیمون آگاه میکنه. همونطور که یه جایی میگه: بعضی اتفاق‌ها می‌افتن چون میتونن اتفاق بیفتن.
★Prof Del★
۱۴۰۰/۵/۲۴
عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست عنوان برازنده‌ای هست برای این کتاب
خوب بود میتونه کمک کننده باشه
برای وقتی که در سوگ و غم فقدان عزیزتون قرار دارین.
نظر صدم مال من بود🤓😉
پایان کتاب در ۲۴/۵/۱۴۰۰
۹: ۰۴
مائده ضیاپور
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
سلام همراهان عزیز، تا به الان که نیمی از کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست را خوانده‌ام برای من که سوگ بزرگی را تجربه کردم بسیار مفید بوده امیدوارم اگر زمانی به این کتاب نیاز پیدا کردید برایتان سودمند باشد
Fati Kh.341.58
۱۳۹۹/۹/۲
به نظرم کتاب خوبی بود.. ‌میگه بزارید با نسخه‌ی خودم به آرامش برسم... حال تنهایی یانوشتن یا هرچیز دیگه... حضور شما فقط شاهد باشه وحمایتگر... نه برای عبور دادن من از مرحله‌ی درد... عالی بود عالی
Mahsa Sbt
۱۳۹۹/۸/۱۳
پذیرش مهم‌ترین چیز است، بعضی چیزها را نمیتوان درمان کرد فقط باید انهارا به دوش کشید پس عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، کتاب مفید و تاثیرگذاری هست و خیلی بهتون کمک میکنه
مشاهده همه نظرات 103

راهنمای مطالعه کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

برای دریافت کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.