دانلود کتاب غرور و تعصب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غرور و تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غرور و تعصب

کتاب غرور و تعصب نوشته‌ی جین آستن، از مشهورترین و عاشقانه‌ترین رمان‌های جهان، ماجرای دختری باهوش و عاقل است که روزی مردی ثروتمند و مغرور عاشقش می‌شود و برای به دست آوردن او دست به هرکاری می‌زند.

درباره‌ی کتاب غرور و تعصب:

این رمان معروف در اوایل قرن نوزدهم به انتشار رسید و تا به حال هر خواننده‌ای با هر فرهنگ و ملیتی علاقه‌مند به خواندن آن بوده است. کتاب غرور و تعصب (Pride and Prejudice) جزو آثار ماندگار ادبیات کلاسیک جهان به شمار می‌رود و بیش از 20 میلیون نسخه‌ی انگلیسی آن در جهان به فروش رسیده است و روز به روز به این رقم نیز افزوده خواهد شد.

در این رمان عاشقانه شما با خانواده‌ی آقا و خانم بِنِت آشنا می‌شوید که پنج دختر دارند. جِین و الیزابت از سه خواهر دیگر بزرگتر و باوقارتر هستند و دو خواهر دیگر بسیار سبک‌سر و مایه‌ی خجالت خانواده می‌باشند. خانم بنت بسیار مشتاق است تا دخترانش ازدواج کنند و سروسامان بگیرند.

روزی مردی بسیار ثروتمند و سرشناس به نام چارلز بینگلی در همسایگی‌شان ساکن می‌شود که بسیار بامحبت و خوشتیپ است. چندی بعد تمام اهالی روستا در یک مهمانی دعوت می‌شوند. همه‌ی مردم مشتاق بودند تا آقای چارلز بینگلی و خانواده‌اش را ملاقات نمایند. در زمان مجلس رقص و پایکوبی آقای چارلز عاشق بزرگ‌ترین دختر خانواده‌ی بنت می‌شود و آقای دارسی که دوست صمیمی چارلز است به الیزابت دل می‌بندد. بعد از آنکه مراسم به پایان می‌رسد همه‌ی مهمانان شروع به بدگویی از آقای دارسی می‌کنند؛ مخصوصاً الیزابت که از غرور و خود بزرگ‌بینی او متنفر شده است.

از طرفی دیگری کشیش «کالینز» که برادرزاده‌ و وارث آقای بنت است می‌خواهد با یکی از دختران این خانواده ازدواج کند. او به فکر الیزابت می‌افتد. خانم بنت به شدت با این پیوند موافق است زیرا در این صورت ثروت خانوادگی‌شان به دست غریبه‌ها نمی‌افتد اما الیزابت به حرف‌های مادرش توجهی نمی‌کند و به او جواب منفی می‌دهد. آقای کالینز هم با دختری به نام شارلوت ازدواج می‌کند.

در طول این زمان الیزابت با افسری نظامی و جذاب به نام جورج ویکهام ارتباط برقرار می‌کند. او خودش را برادرخوانده‌ی آقای دارسی معرفی می‌کند و مدام از آن مرد بد می‌گوید. الیزابت وقتی این حرف‌ها را می‌شنود بیشتر کنجکاو می‌شود تا رفتارها و اعمال آقای دارسی را زیر نظر بگیرد و به شناخت بیشتری برسد.

بعد از مدتی آقای چارلز بینگلی و خانواده‌اش به صورت ناگهانی به لندن می‌روند، درحالیکه جین بسیار به چارلز وابسته شده بود و از این اتفاق قلبش شکست. الیزابت در این زمان دارسی را مقصر سست شدن رابطه‌ی خواهرش با چارلز می‌دانست. با این حال فکر الیزابت لحظه‌ای از ذهن دارسی بیرون نمی‌رفت و مدام هوش و ذکاوت او را تحسین می‌کرد اما مانع سنگینی به نام غرور میان آن‌ها وجود داشت.

روزی الیزابت تصمیم می‌گیرد تا به دیدن شارلوت و آقای کالینز برود که خانه‌شان در کنار املاک دارسی است. پس از چند روز دارسی به صورت ناگهانی متوجه حضور الیزابت در آن‌جا می‌شود و فوراً به دیدنش می‌رود و علاقه‌اش را به او ابراز می‌کند. الیزابت که از این پیشنهاد شوکه شده بود در همان لحظه پاسخ منفی می‌دهد و می‌گوید: شما باعث خراب شدن رابطه‌ی خواهرم جین و آقای چارلز شده‌اید. پس از آن روز دارسی نامه‌ای برای الیزابت می‌نویسد و در آن توضیح می‌دهد که چه کسی باعث تمام این اتفاقات شده و هم اکنون ویکهام افسرنظامی قصد دارد با خواهر کوچکشان ازدواج و با او فرار کند. وقتی این راز برای الیزابت افشا می‌شود، او بیشتر به دیدن دارسی می‌رود.

بلافاصله بعد از آن، دختر کوچک خانواده با ویکهام فرار می‌کند و آبروی چندین ساله‌ی خانواده‌ی خود را زیر سوال می‌برد. در این شرایط آقای دارسی تمام تلاشش را می‌کند تا ویکهام را با پول متقاعد کند تا دست از این بی‌آبرویی بردارد. وقتی الیزابت تلاش‌های صادقانه‌ی دارسی را می‌بیند به او علاقه‌مند می‌شود و ...

جین آستن در این کتاب با شخصیت‌پردازی‌های عالی خود عشق را به گونه‌ای متفاوت به تصویر می‌کشد. قطعا با خواندن رمان غرور و تعصب متوجه می‌شوید که ما انسان‌ها چگونه احساسات واقعی‌مان را در میان غرور‌ و عقاید غلط پنهان کرده‌ایم و جهانی زشت و خشن برای خود ساخته‌ایم.

فیلم سینمایی غرور و تعصب:

از روی این رمان فیلم سینمایی بسیار جذابی به کارگردانی جو رایت ساخته شده است. نایتلی در نقش الیزابت در این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

کتاب غرور و تعصب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به خواندن رمان‌های بسیار عاشقانه و جذاب علاقه‌مند هستید، خواندن این کتاب محبوب برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

با جین آستن بیشتر آشنا شویم:

این داستان‌سرای انگلیسی در شانزدهم دسامبر 1775 در استیونتون چشم به جهان گشود. اکثر موضوع رمان‌های جین آستن (Jane Austen) مربوط به ازدواج زنان و جست‌وجوی امنیت اقتصادی و اجتماعی پایدار است؛ با اینکه آستن هرگز خودش ازدواج نکرد.

او از نوجوانی شروع به نوشتن نمود و بعد از انتشار رمان‌های عقل و احساس، غرور و تعصب، منسفیلد پارک و اما به شهرت رسید. او پیش از مرگ به نوشتن رمان سندیتون مشغول بود و هم اکنون قسمت‌های پراکنده‌ای از آن در دست است. زندگی جین آستین بیشتر در خلوت گذشت و بیشتر مشغول نوشتن بود.

در بخشی از کتاب غرور و تعصب می‌خوانیم:

روز بعد در لانگبورن، سریعاً بعد از صبحانه، آقای کالینز از خانم بنت اجازه گرفت تا به طور خصوصی با الیزابت صحبت کند. خانم بنت خوشحال شد و با عجله دخترهای دیگر را از اتاق بیرون کرد، بنابراین الیزابت و آقای کالینز با هم تنها شدند. الیزابت نمی‌خواست حرفی بزند و بلند شد تا برود، اما بعد از لحظه‌ای فکر، دوباره به آرامی نشست، تصمیم گرفت که گوش کند و مؤدبانه جواب دهد.

آقای کالینز با جدیت گفت: «خانم الیزابت عزیز، این بی‌میلی شما برای شنیدن حرف‌های من، و این فروتنی، فقط به جذابیت و زیبایی شما اضافه می‌کند. شما در مورد هدف گفته‌های من شک و تردیدهای زیادی دارید. تقریباً از لحظه‌ای که وارد خانه شدم، شما را به عنوان همراه و همدم زندگی آینده‌ام انتخاب کردم، اما قبل از اینکه احساساتم را بروز دهم، فکر می‌کنم بهتر است دلایلم برای ازدواج را توضیح دهم.»

الیزابت داشت به سختی تلاش می‌کرد که از حرف آقای کالینز در مورد بروز دادن احساساتش نخندد تا آن جا که نمی‌توانست جوابی دهد.

او ادامه داد: «اول اینکه یک کشیش حق دارد ازدواج کند، مثل تمام مردم دیگر؛ دوم اینکه مطمئنم ازدواج، خوشبختی و سعادت مرا بیشتر خواهد کرد، و سوم اینکه حامی و پشتیبان بخشنده‌ام به من توصیهی ازدواج نموده است. او به من گفت: «آدمی فعال و مفید پیدا کن، زنی که بتواند با درآمد کم بسازد. او را به عنوان همسرت به هانسفورد بیاور و من او را ملاقات خواهم کرد.» بنابراین تصمیم گرفتم از بین دخترعموهایم همسری انتخاب کنم تا ضرر خانواده در زمان رخ دادن حادثه‌ی تلخ مرگ پدر، کمتر شود. خودم را تحسین می‌کنم که شما سبب انگیزه‌ی من شدید. و حالا، چیزی باقی نمی‌ماند جز قانع کردن شما در مورد شدت و میزان محبت من. من کاملاً نسبت به اینکه شما پول کمی با خودتان به این زندگی می‌آورید، بی‌تفاوتم و به شما قول می‌دهم که بعد از ازدواج، هیچ اشاره‌ی خودخواهانه‌ای به این موضوع نکنم.»

در این لحظه قطعا لازم بود الیزابت حرف‌های او را قطع کند.

 ۱۶۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-451-492-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: همسایه‌ی جدید خانواده‌ی بنت
فصل 2: بیماری جین
فصل 3: آمدن آقای کالینز به لانگبورن
فصل 4: ملاقات الیزابت با آقای ویکهام
فصل 5: خواستگاری آقای ﮐﺎلینز
فصل 6: دیدار الیزابت از آقا و خانم ﮐﺎلینز
فصل 7: خواستگاری دارسی
فصل 8: بیشتر فهمیدن الیزابت راجع به دارسی و ویکهام
فصل 9: الیزابت در دِربی شایِر
فصل 10: بانوا و ویکهام
فصل 11: بازگشتن بینگلی به ندرفیلد
فصل 12: الیزابت و دارسی

راهنمای دانلود کتاب غرور و تعصب

برای دانلود کتاب غرور و تعصب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غرور و تعصب

نظرات کتاب غرور و تعصب

najmeh mahrughi
۱۴۰۰/۲/۲
والا داستان عشقیه دیگه
جذابه و رویایی و مثل همه‌ی داستانای عشقی دیگه غیرواقعی
اما مفاهیم و چالشهای توش واقعیند حتی بعد گذشت چند قرن
امیرعلی عسکری
۱۴۰۰/۲/۲
باهاش زندگی کردم
مشاهد همه نظرات (۲)