دانلود کتاب فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای

فرهنگ حاضر عنوان شماره 5 از سری کتاب های موسوم به «سری دانش ترکیبی» تالیف یا ترجمه منصور متین است. در واقع، به این مناسبت که  پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به میان‌رشتگی لزوم آشنایی با زبان بسیاری از رشته‌های علمی را احساس می‌کنند، صرف دسترسی به فرهنگ‌ لغت عمومی یا حتی فرهنگ تخصصی رشته‌ای خودشان کفایت نمی‌کند. بلکه باید به سطح بالاتری از زبان‌آموزی صعود نمایند.

از یک طرف، شکل‌گیری مجموعه‌ای از مفاهیم مشترک و آشنا، مقدمه‌ای برای تشکیل زبان میان‌رشته‌ای است. از طرف دیگر، می توان با ریشه‌شناسی اصطلاحات زبان علمی به یک مجموعه واژ ریشه‌ها رسید که فهم زبان رشته‌های مختلف را تسهیل نماید. پس، مسامحتا می‌توان از یک «زبان میان‌رشته‌ای» مفروض سخن گفت.

در واقع، این فرهنگ اشتقاقی اقدامی مقدماتی در راستای تسهیل فهم علمی چندرشته‌ای نزد پژوهشگران جوان است. مولف با گردآوری واژ - ریشه‌های مشترک لاتین و یونانی که در مبنای اصطلاح‌سازی اکثریت تمام علوم و فنون قرار دارند، و همچنین ذکر مصداق‌های کافی از  آن، خواننده محترم را به تمرین در این قلمرو تشویق کرده است. آشنایی و تمرین با چنین سرمایه زبان‌شناختی به منزلۀ راهی میان‌بُر در فهم زبان‌ رشته‌های مختلف و استفادۀ بهتر از تحقیقات چندرشته‌ای است. در حقیقت، شناخت ریشه‌های اصطلاحات علمی منجر به گسترش دیدگاه علمی محققان - حتی فراتر از رشته علمی مورد علاقه خود-  می‌گردد؛ و این خود گامی بزرگ در «میان‌رشته‌ای شدن» است.

 ۲۹۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-311-014-4 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
توضیحات ضروری
منابع مورد استفاده
A
B
C
D
E
F
G
H
I
K
L
M
N
P
Q
R
S
T
U
ضمیمه:اصطلاح‌نامه لاتین
در بارۀ املا و تلفظ زبان لاتین
فهرست عبارات و ترکیبات لاتین

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای

برای دانلود کتاب فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای

نظرات کتاب فرهنگ اصطلاحات چندرشته ای

فرناز دادستان
۱۳۹۶/۲/۱۵
برای من خیلی مفید نبود بسیار ناقص است
ela mira
۱۳۹۵/۶/۱۴
خدا عمرتون بده
مشاهد همه نظرات (۴)