دانلود کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی

  • از: ملیکا ملک آرا
  • ۳۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی

کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی نوشته‌ی ملیکا ملک آرا، فرهنگ‌نامه‌ای جامع است که عبارات شیمی را همراه با معادل انگلیسی توصیف می‌کند.

از آنجا که شیمی عمومی یکی از دروس پایه و اساسی برای شروع دروس تخصصی‌تر محسوب می‌شود، فهم مطالب این درس، از جمله مهم‌ترین اهداف ارائه‌ی آن به شمار می‌رود. با توجه به اینکه تدریس دانشگاهی به طور پراکنده و بدون جمع‌بندی صورت می‌گیرد، ارائه‌ی مطالب اصلی و مهم شیمی به شکلی منسجم و خلاصه‌تر، بهترین راه برای آشنایی و درک مطالب دروس پایه به حساب می‌آید.

در بخشی از کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی می‌خوانیم:

متیل بنفش methyl violet:
رنگینه‌ای آلی که در تولید مرکب و نوار ماشین تحریر به کار می‌رود و کاربرد محدودی نیز در رنگ‌آمیزی پشم و ابریشم دارد. در شیمی تجزیه نیز برای تعیین یون‌های معینی به کار می‌رود.

محصول افزایشی adduct:
ترکیب مولکولی حاصل از افزایش مولکول‌ها به یکدیگر، این اصطلاح معمولاً به ترکیب‌هایی گفته می‌شود که بخش‌های اشباع شده (با والانس‌های سیر شده) داشته باشد.

محصول ترمودینامیکی thermodynamic product:
پایدار‌ترین محصولی که از یک سری واکنش‌های رقابتی به دست می‌آید. ممکن است همان محصول سینتیکی باشد یا هیچ‌گونه شباهتی با آن نداشته باشد.

محصول سینتیکی kinetic product:
محصولی از یک واکنش که در بین یک سری از واکنش‌های در حال رقابت، دارای کم‌ترین انرژی فعال‌سازی است. محصول سینتیکی در هر واکنش سریعاً تشکیل می‌شود و ممکن است همان محصول ترمودینامیکی باشد یا هیچ‌گونه شباهتی با آن نداشته باشد.

 ۱۹۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی

برای دانلود کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ توصیفی شیمی عمومی

نظرات کتاب فرهنگ توصیفی شیمی عمومی

Katayoun rezakhanloo
۱۳۹۸/۴/۵
تو درسهام بهم کمک میکنه خیلی کتاب جامع وخوبیه معلممون بهمون درباره این چیزا تحقیق زیاد میده من هم با کمک کتاب تحقیقم رو ارائه میدم
فاطمه عباسی
۱۴۰۰/۱/۱۷
کتاب بسیار مفیدی هست به لحاظ آشنایی با اصطلاحات انگلیسی شیمی و توضیحی مختصر اما جامع درباره عناوین.
من مهندسی شیمی میخوانم بسیار مفید بود برای شخص من
مهدی اصغری
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
بسیار کتاب خوب و مفیدی است و به عنوان دایره المعارف در کنار اشخاصی که شیمی میخونن لازمه
مشاهد همه نظرات (۱۷)