دانلود کتاب فضای کسب و کار در ایران


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فضای کسب و کار در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فضای کسب و کار در ایران

کتاب فضای کسب و کار در ایران به قلم مرتضی شانی، شرایط کسب و کار ایران را از با توجه به مدل‌های جهانی مورد مطالعه و بررسی قرار داده و شرایط بهبود آن را تحلیل می‌کند.

منظور از واژه فضای کسب و کار، فراهم نمودن شرایط مطلوب جهت فعالیت تمام فعالان اقتصادی، با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن با استفاده از فناوری‌های نوین و کم کردن فرآیندها در فضای رقابتی است؛ لذا مقوله بهبود فضای کسب‌وکار یک الزام اساسی، یک ضرورت تام و یک گام اجتناب ناپذیر محسوب می‌شود. بدون انجام این کار، هرگونه برنامه‌ریزی بیهوده خواهد بود و هر حرکتی، منجر به ناکامی می‌شود.

کتاب فضای کسب و کار در ایران (Business environment in Iran) نشان می‌دهد با بهبود این فضا، شرایط لازم جهت فعالیت عناصر کارآفرین کشور محیا می‌شود و بدین شکل جامعه از آفت بیکاری مزمن و چرخه باطل روزمرگی و پسروی‌های اخیر نجات یافته و همچنین بخش‌های تولید و خدمات در مسیر رشد و تعالی قرار می‌گیرند.

در این نوشتار برای پوشش جامع شیوه سنجش شاخص‌های کسب و کار با پرهیز از اطاله کلام به الگوهای زیر اشاره می‌شود:

- الگوی بانک جهانی
- الگوی مجمع اقتصاد جهانی
- گزارش کسب و کار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی
- گزارش کسب و کار اداره کل دارائی اقتصاد استان خراسان جنوبی و...

در بخشی از کتاب فضای کسب و کار در ایران می خوانیم:

فراساختارهای مؤثر و گسترده برای عملکرد مناسب اقتصاد هر کشور امرحیاتی محسوب و نقش مهم در تعیین کانون فعالیت و حتی نوع خاص اقتصاد می‌شود. فراساختار توسعه یافته می‌تواند مشکل فاصله فیزیکی بین مناطق را کاهش داده و بازار داخلی را با سایر کشورها با حداقل هزینه بهم مربوط سازد.

کیفیت شبکه‌های فراساختار برروی رشد اثرگذار است و در صورت نامناسب بودن آن به گسترش فقر و توزیع نابرابر درآمد منجر می‌شود. در جهان امروز نقش فراساختارهای حمل و نقل برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی برکسی پوشیده نیست.

حمل و نقل مؤثر، کیفیت خوب جاده‌ها، راه آهن، بنادر، حمل و نقل هوائی کارآفرینان را قادر می‌سازد که کالا و خدمات را بموقع به بازار رسانده و جابجائی کارگران برای انجام کارهای مناسب را تسهیل کند. از طرف دیگر کارخانجات برای توسعه کسب و کار خود به تأمین شدن برق کافی و بدون قطعی بعنوان فراساختار مهم و مؤثر نیاز مبرم دارند.

نهایت شبکه مخابرات خوب باعث تبادل سریع و آزاد اطلاعات و بطریق اولی بالا رفتن راندمان اقتصاد شده و این امکان را فراهم می‌سازد که فعالان اقتصادی برای توسعه کسب و کار به سهولت روابط لازم را برقرار کرده و به آسانی به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا نمایند.

 ۲۴۹ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-556-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۶۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: الگوی بانک جهانی
فصل دوم: تحلیل فضای کسب‌وکار براساس الگو مجمع اقتصاد جهانی
فصل سوم: تحلیل کسب‌وکار ایران توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی
فصل چهارم: سایر مطالعات و پژوهش‌های معتبر
فصل پنجم: بایدها و نبایدهای بهبود فضای کسب‌وکار در ایران

راهنمای دانلود کتاب فضای کسب و کار در ایران

برای دانلود کتاب فضای کسب و کار در ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فضای کسب و کار در ایران