دانلود کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض

کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض، تالیف مهران دیزبادی، به مباحثی چون کلیات سنجش از دور، ضرورت تحقیق و کارآمدی فتوگرامتری در استخراج اتوماتیک، روش پژوهش و پیاده سازی شاره می‌کند.

در سال‌های اخیر، رشد روز افزون و توسعه جوامع بشری در مناطق شهری و روستایی باعث شده تا اطلاعات مکانی بروز از این مناطق، یکی از مهم‌ترین ابزارها در کاربردهایی نظیر مدیریت بحران، ایجاد و بهنگام سازی پایگاه داده‌های موجود و... باشد. ساختمان یکی از مهم‌ترین عوارض در مناطق شهری و روستایی محسوب می‌گردد. فتوگرامتری و سنجش از دور با قرار دادن طیف گسترده‌ای از تصاویر، امکان استخراج اطلاعات مکانی دقیق و به هنگام را فراهم نموده است. استخراج ساختمان از تصاویر شامل دو بخش کلی است: آشکارسازی ساختمان، به مفهوم تعیین محل قرارگیری هر ساختمان در میان مجموعه داده‌های مورد استفاده و بازسازی ساختمان به مفهوم بازسازی مدل هندسی دو بعدی و یا سه بعدی هر ساختمان است.

ارتفاع بیشتر ماهواره هنگام اخذ تصاویر ماهواره‌ای، سبب می‌شود که خطاهایی اعم از جابجایی ارتفاعی، اعوجاجات لنز، خطاهای وابسته به مرکز تصویر و... به مراتب کمینه گردد. از سوی دیگر، ماهواره قابلیت اخذ داده از هر نقطه از زمین و بدون محدودیت، را داراست. بنابراین، به کمک پردازش تصاویر ماهواره‌ای با توان تفکیک مکانی بالا، تولید نقشه از هر نقطه از زمین، با کاهش همزمان خطاهای فوق، ممکن خواهد شد.

با بالا رفتن حجم اطلاعات، استخراج عوارض از تصاویر رقومی به روش سنتی، عملیاتی بسیار کند، پر هزینه، خسته کننده بوده و نیازمند عامل انسانی با تجربه است. در کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض می‌خوانیم که به منظور تسهیل به روز رسانی پایگاه داده مکانی و همچنین، افزایش سرعت و دقت کار تولید نقشه‌های بزرگ مقیاس روستایی نیاز است تا روش‌های نوین و کارا در پردازش تصویر (مدل منحنی فعال) جهت استخراج عوارض مهمی مثل ساختمان، پیاده سازی و توسعه داده شوند.

در کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض از تصویر ماهواره world view-2 به منظور استخراج مرز ساختمان از تصویر مربوط به شهرستان شهرو در استان بوشهر، استفاده شده است. پس از پیش پردازش تصویر و اعمال روش طبقه‌‌بندی حداکثر شباهت، به منظور شناسایی اولیه محدوده‌های ساختمانی، مدل مارگون در محیط برنامه‌نویسی متلب پیاده‌سازی شد. به منظور ارزیابی نتایج، خروجی روش پیشنهادی با نقشه تولید شده در محیط arcgis بصورت دستی، مقایسه شد. نتایج ارزیابی بیانگر دقت کلی 90 درصد است. به عبارت دیگر، در منطقه مورد مطالعه 90 درصد از ساختمان‌های موجود به درستی شناسایی و آشکارسازی شده‌اند.

با توجه به مطالب عنوان شده در کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض و همچنین، نتایج ارائه شده، مهم‌ترین دستاورد این کتاب را که می‌تواند زمینه ساز تحقیقات بعدی در این عرصه شود، در ادامه ارائه خواهد شد.

 ۱۱۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-459-288-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض
پیشگفتار
فصل اول: کلیات
مقدمه
2-1.  ساختار کلی کتاب
3-1. کلیات سنجش از دور
4-1. تعریف مسئله
5-1. ضرورت تحقیق و کارامدی فتوگرامتری در استخراج اتوماتیک
6-1. سوالات تحقیق
فصل دوم: مبانی استخراج ساختمان و مروری بر تحقیقات گذشته
1-2. مقدمه
2-2. کلیات استخراج ساختمان
3-2. بررسی تحقیقات انجام شده در زمینه استخراج ساختمان
4-2. بررسی تحقیقات انجام شده در زمینه مدل‌های منحنی فعال
5-2. نتیجه گیری
فصل سوم: روش پژوهش
1-3. مقدمه
2-3. روش تحقیق
3-3. پیش پردازش  ورودی‌ها
4-3. تئوری روش پیشنهادی
5-3.  ارزیابی نتایج
6-3. منطقه و داده موردمطالعه
فصل چهارم: پیاده سازی
1-4.  مقدمه
2-4. پیاده سازی
3-4. ارزیابی نتایج
فصل پنجم: نتیجه گیری
1-5. مقدمه
2-5. نتیجه گیری

راهنمای دانلود کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض

برای دانلود کتاب قابلیت‌های سنجش از دور در استخراج خودکار عوارض و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قابلیت‌های سنجش از دور در  استخراج خودکار عوارض