دانلود کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱

  • از: نگار شادلو
  • ناشر: نشر آرایه نگار
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱

کتاب قصه ضرب المثل‌ها مشتمل بر چندین مثل کاربری و جذاب برای بچه‌هاست که به ریشه و داستان هر یک از مثل‌ها می‌پردازد.
«مَثَل» جمله‌ای مختصر و مشتمل بر تشبیه یا مضمونی حکیمانه است که به دلیل روان بودنِ لفظ و آشکاری معنا همیشه جالب و جذاب بوده است.
کاربرد مَثَل زمانی است که گوینده قصد دارد برای ادعای خود دلیلی بیاورد تا بتواند مُهر تأییدی بر گفته‌های خود بزند. امثال، جنبه‌ها و ویژگی‌های گوناگونی دارند که در حقیقت نوعی تقسیم بندی را برای آن‌ها پدید می‌آورد. بعضی مثل‌ها در میان عوام کاربرد دارد و بعضی دیگر، بیشتر مورد استفاده‌ی قشر تحصیل کرده است. نوع اوّل را معمولاً، عوام از میان زندگی روزمرّه‌ی خودشان استخراج کرده تا بتوانند با چند کلمه، طرف مقابل را مُجاب نمایند یا او را تشویق و تحذیر نمایند. این نوع امثال کاملاً رنگ و بوی زندگی عامیانه را دارند.
نوع دوم امّا در آثار برجسته‌ی ادبی پدید می‌آید و از آرایه‌های کلامیِ تشبیه، سجع، ایهام و ... مخصوصاً ایجاز بهره می‌گیرند. مسأله‌ی اساسی در فرهنگ عامّه ویژگی اجتماعی آن است نه ویژگی هنری؛ چرا که اعتبار ادبیّات عامیانه به جنبه‌های هنری و زیبایی شناسی آن نیست بلکه اعتبارش را از پیوند با جامعه و واقعیّت اخذ می‌کند و اساساً ادب عامّه چون ادامه‌ی کار و فعّالیت زندگی مردم است پس معمولاً جنبه‌ی تجمّلی ندارد؛ ساده و بی پیرایه است؛ چون به جز بیان مطلب، غرض دیگری ندارد و برای همین دانستن و یادگرفتن "مثل" برای بچه‌ها جالب و واجب است.

کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱ تالیف نگار شادلو مناسب گروه سنی «ج» و «د» است که توسط انتشارات وزرا منتشر شده است.

 ۱۶۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱

برای دانلود کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱

نظرات کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد ۱

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.